Puchar Polski i 3 tytuły Mistrzów Wielkopolski dla TKKF „TĘCZA”

W Poznaniu odbywały się równocześnie trzy ważne turnieje karate shotokan: Mistrzostwa Polski Karate Shotokan, Puchar Polski Masters i Mistrzostwa Wielkopolski Shotokan. Zawody rozegrane zostały 9.06.2019 r. w dobrze przygotowanej do tej rangi zmagań hali Politechniki Poznańskiej. I w każdych z tych zawodów reprezentanci gostyńskiej „TĘCZY” pokazali się z dobrej strony.

Do Poznania zjechało 21 reprezentacji klubów z całego kraju, a w zawodach wystartowało 137 zawodników. Reprezentacja klubu karate TKKF „TĘCZA zdobyła łącznie Puchar Polski, 3 tytuły Mistrzów Wielkopolski i jeszcze 5 brązowych medali. Jak podkreśla shihan Waldemar Szwedek (8. Dan) – „walcząc o medale młodzi gostyńscy karatecy mieli też okazję wzbogacić swoją wiedzę i porównać swoje umiejętności z rówieśnikami z innych klubów karate. A to, że zdobyli po raz kolejny miejsca na podium, cieszy!”.

Znakomity występ odnotował też senior  Mieczysław Polewski, który w IV Pucharze Polski Masters w Karate Shotokan, wywalczył po zaciętej walce Puchar Polski i złoty medal w konkurencji kata masters (55+). Tym samym powtórzył swój sukces sprzed dwóch miesięcy, kiedy to zdobył tytuł Mistrza Polski. W finale wykonał kata Unsu.

W VII Mistrzostwach Polski Karate Shotokan wystartowała drużyna kadetek (16–17 lat) w składzie Daria Pietrzyk, Amelia Ziółek i Agnieszka Leciej. Stoczyła wyrównane pojedynki i wywalczyła brązowy medal.

Oprócz tych zawodów tego dnia rozegrane zostały VII Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Shotokan dla młodszych zawodników. Oni również nie zawiedli i wrócili z 7 medalami, a walczyli z zawodnikami z Wielkopolski, Dolnego Śląska i Lubuskiego oraz Zachodniopomorskiego.

Swoje pierwsze tytuły mistrzów Wielkopolski w swoich rocznikach zdobyli: Zuzanna Chuda  – 1 miejsce kata indywidualne dla początkujących; Martyn Gendera – 1 miejsce kata indywidualne dla początkujących i Tymon Gendera – 1 miejsce kata indywidualne dla początkujących.

Ich nieco starsi klubowi koledzy stoczyli trudne pojedynki i wywalczyli brązowe medale: Gabriela Matyla – 3 miejsce kata indywidualne dziewcząt; Wojciech Kuberka – 3 miejsce kata indywidualne chłopców; Olaf Rybakowski – 3 miejsce kata indywidualne chłopców; Adam Walkowiak – 3 miejsce kata indywidualne chłopców.

Mirosław Sobkowiak (4. Dan) – wiceprezes klubu karate TKKF "TĘCZY" dodaje: – Gratulacje należą się też trenerom: Waldemarowi Szwedkowi, Mieczysławowi Polewskiemu (4. Dan) i Marcinowi Dankowi (2. Dan), pod których opieką wystartowali młodzi gostyńscy karatecy i bardzo dobrze, bo zdobyciem trzech mistrzowskich tytułów zakończyli dobry dla „TĘCZY” sezon 2018/2019. Ten sukces potwierdza znakomitą pracę trenerów „Tęczy”. Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi (już po wakacjach).

Przypominamy, że gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują gmina Gostyń i powiat gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice – w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30; dorośli i młodzież od lat 12 – we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30. Zajęcia prowadzą instruktorzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).