Pokaz dla Ksawerego

Wesprzyj Ksawerego. Oni już wsparli

Trwa akcja „Wesprzyj Ksawerego". To zbiórka na pomoc w leczeniu wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu Ksawerego Kempy, który zmaga się z guzem mózgu. W tym celu zorganizowano m.in. festyn. Społeczność szkolna przygotowała mnóstwo rodzinnych atrakcji. W bogatym programie imprezy był też pokaz sztuki karate. Przygotował go klub karate Ogniska Statutowego TKKF „TĘCZA” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Pokaz poprowadzili shihan Waldemar Szwedek (8. Dan) i sensei Mirosław Sobkowiak (4. Dan). Witając wszystkich, przypomnieli, że – Karate ni sente nashi (karate nigdy nie było sztuką agresji), podkreślając, że karate to sztuka obrony i walki przy pomocy pustych rąk i nóg.

Reprezentanci klubu karate shotokan (oprócz wyżej wymienionych mistrzowie karate: Mieczysław Polewski – 4. Dan i Marcin Danek – 2. Dan oraz uczniowie) pokazali elementy treningu karate: elementy kihonu, czyli wielokrotnego powtarzania bloków, uderzeń i kopnięć, elementy kumite, czyli walki sportowej, prowadzonej z pełną kontrolą uderzeń, elementy samoobrony z wykorzystaniem dźwigni, duszeń, rzutów i unieruchomień oraz kata, czyli układów technik wykorzystywanych w walce z kilkoma przeciwnikami, po wykorzystanie bloków, uników, przechwytów, podcięć i rzutów, w tym przed obrony przed atakiem niebezpiecznymi narzędziami, np. nożem. Uczestnicy festynu nagrodzili pokaz karateków gromkimi brawami.

Reprezentanci TKKF „TĘCZA” apelują o wsparcie i wpłaty na specjalne konto Komitetu Społecznego „Wesprzyj Ksawerego”, na które można wpłacać pieniądze Nr: 34 86780005 0011 0100 4852 0001, z dopiskiem: „Darowizna dla Ksawerego”.

Organizatorami festynu byli: Komitet Społeczny „Wesprzyj Ksawerego” oraz grono pedagogiczne i rada rodziców. Wspólnie z hojnymi darczyńcami i uczestnikami udało się zebrać w czasie festynu 18 200 zł na leczenie wicedyrektora Ksawerego Kempy.


Opracowanie: TKKF „TĘCZA”