Mistrzynie Wielkopolski z Gostynia i Piasków

Mistrzynie Wielkopolski z Gostynia i Piasków W Krotoszynie odbyły się  XV Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF. Zawody miały rangę międzywojewódzką. Wystartowało w nich 240 zawodników z 23 klubów z całej Polski. W gronie tych sportowców byli też zawodnicy gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA”, a do sportowej rywalizacji prowadził ich trener Waldemar Szwedek (7. Dan).
Gostynianie wywalczyli w Krotoszynie tytuł mistrzyń Wielkopolski oraz dwa tytuły wicemistrzów Wielkopolski i trzy brązowe medale.
Otwarte mistrzostwa Wielkopolski w karate to znakomita okazja do rywalizacji sportowej dla tych, którzy pierwszy raz startują w zawodach oraz do sprawdzenia swoich umiejętności przez bardziej zaawansowanych karateków. Stoczono wiele zaciętych pojedynków, a gostyńska „TĘCZA” pokazała się z dobrej strony.

Drużynowymi mistrzyniami Wielkopolski zostały Daria Pietrzyk (Piaski), Amelia Ziółek (Gostyń) i Anna Mila(Gostyń) startujące w konkurencji w kata drużynowe juniorek młodszych.

Tytuł wicemistrzyni Wielkopolski w kata indywidualnym młodziczek wywalczyła Anna Mila, która była niepokonana aż do finału, gdzie różnicą jednego punktu przegrała i wywalczyła tym samym srebrny medal i wicemistrzowski tytuł.

Kolejny tytuł, tym razem drużynowych wicemistrzów Wielkopolski zdobył w kata młodzików zespół w składzie Wojciech Kuberka, Piotr Feledziak i Gabriela Matyla.

Brązowe medale wywalczyły, po zaciętej rywalizacji w konkurencji kata: Daria Pietrzyk w kata indywidualnym juniorek młodszych,  Amelia Ziółek w kata indywidualnym juniorek młodszych oraz Gabriela Matyla w kata indywidualnym  młodziczek.

Jak podkreśla Waldemar Szwedek - Dobrze spisali się nie tylko młodzi karatecy zajmujący miejsca na podium, ale też pozostali startujący dwaj startujący reprezentanci „TĘCZY”, którzy wygrywali wiele swoich walk, ale w tych zawodach nie dopisywało im szczęście i zajęli miejsca tuż za medalową strefą.

Wyniki młodych zawodników TKKF „Tęcza” w XIV Mistrzostwach Wielkopolski świadczą o utrzymującej się na dobrym poziomie formie.

Sensei Mirosław Sobkowiak (4. Dan) przypomina, że - Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”,którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński, zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 (wraz z chętnymi do ćwiczenia rodzicami); wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 (wraz z chętnymi do ćwiczenia rodzicami); czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 (wraz z chętnymi do ćwiczenia rodzicami); o 17.00 młodzież od lat 12 i dorośli.

Opracowanie: TKKF „TĘCZA” Gostyń