Praca w Gminie Krobia

Burmistrz Krobi poszukuje kandydata na urzędnicze stanowisko kierownicze Dyrektora nowo powstającej jednostki organizacyjnej Gminy Krobia: Biblioteki i Centrum Kultury, Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi. Oferujemy pracę w pełnym wymiarze etatu, dającą możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego. Oferty prosimy składać do 17 maja 2024 roku osobiście w Biurze Obsługi Klienta w budynku ratusza lub pocztą na adres: Urząd Miejski w Krobi, Rynek 1, 63-840 Krobia z dopiskiem na kopercie: „Konkurs na stanowisko dyrektora Biblioteki i Centrum Kultury, Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi. Więcej szczegółów w Biuletynie Informacji Publicznej

 

Zostań ilustratorem noblisty

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi zaprasza do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w związku z tegorocznymi  obchodami roku poety pt.  „Zostań ilustratorem noblisty”

Regulamin_PDF

Regulamin_DOC

 

Zamiar połączenia samorządowych instytucji kultury: Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi

Podaje się do publicznej wiadomości informację o zamiarze połączenia samorządowych instytucji kultury: Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi w jedną samorządową instytucję kultury.

Więcej w BIP

 

Oferta pracy

Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi ogłasza nabór na stanowisko: młodszego bibliotekarza/ bibliotekarza/ starszego bibliotekarza

View

Zajęcia sensoplastyczne w bibliotekę!

Sensoplastyczne zajęcia opanowały bibliotekę! Akcja Lato trwa, a dziś zajęcia z Senso_Chwila dla dzieci do 5 r.ż.

View

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Choć trochę niezdarny, kochają go miliony dzieci i dorosłych na całym świecie. 18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Każdy mały czytelnik, który wczoraj odwiedził bibliotekę w Pudliszkach miał okazję wcielić się w rolę puchatego misia. Dzieci obejrzały wiele pozycji książkowycho tym sympatycznym misiu i odgadywały zagadki dotyczące mieszkańców Stumilowego Lasu, a w nagrodę otrzymały „małe co nieco”.
View

Burmistrz Krobi poszukuje kandydata na kierownicze stanowisko urzędnicze - Dyrektora Biblioteki

Burmistrz Krobi poszukuje kandydata na kierownicze stanowisko urzędnicze - Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi. Oferujemy pracę w ½ wymiaru etatu, dającą możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego. Oferty prosimy składać do 10 stycznia 2023 roku osobiście w Biurze Obsługi Klienta w budynku ratusza lub pocztą na adres: Urząd Miejski w Krobi, Rynek 1, 63-840 Krobia z dopiskiem na kopercie: „Konkurs na stanowisko Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi ”. Więcej szczegółów w Biuletynie Informacji Publicznej

Zajęła II miejsce wTurnieju Szachowym

Ogromne gratulacje należą się Zosi Wenderskiej, która od wielu miesięcy uczęszcza na nasze zajęcia szachowe! Ma zaledwie 9 lat, a na koncie już pierwsze sukcesy. Ostatni weekend był dla niej szczególnie aktywny. W sobotę 10 grudnia w Śmiglu zajęła II miejsce w XXI Gwiazdkowym Turnieju Szachowym „Pierwsze kroki”, natomiast w niedziele 11 grudnia w Poznaniu zdobyła III miejsce w Dziecięcym Klasyfikacyjnym Turnieju Mikołajkowym do lat 9. Życzymy kolejnych sukcesów

Świątecznie w Przedszkolu w Chwałkowie!

Na zajęciach z przedszkolakami z grupy Smerfy czytaliśmy książkę "Świąteczne zamieszanie". Rozmawialiśmy również o wymarzonych prezentach dzieci. Powstała specjalna lista, więc Gwiazdor ma w tym roku ułatwione zadanie.

Zawitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Krobi

Bo do biblioteki zawsze jest po drodze! W poniedziałkowy poranek do Biblioteki w Krobi zawitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Krobi. Przyjechali oni przy okazji wycieczki szkolnej.

Czytanie na dywanie

DzisiajBiedronki, podczas "czytania na dywanie", wysłuchały bajek z morałem „Między nami zwierzakami w lesie”. To humorystyczne rymowanki, które przestrzegają, uczą i tłumaczą świat. W bajkach nie tylko dobro zwycięża zło, często ten kto jest mały i słaby wygrywa z silnym i potężnym. A to budzi w najmłodszych nadzieję i napawa optymizmem. Dziecko dowiaduje się, jakie wartości są cenione, poprzez jednoznaczne pokazanie kogo i za co spotyka nagroda lub kara. Czytajmy dzieciom bajki z morałem! W naszej bibliotece znajdziecie ich mnóstwo! Zapraszamy!

View

Dnia Pluszowego Misia

Z okazji Dnia Pluszowego Misia do Biblioteki w Krobi przyjechać niezwykły gość, który przeprowadził spotkanie autorskie dla dzieci - Łukasz Wierzbicki. Podczas spotkania uczniowie klas pierwszych SP w Krobi mogli wysłuchać jego programu Dziadek i Niedźwiadek. Najmłodsi z ogromnym zaciekawieniem i ekscytacją brali udział w tym niesamowitym wydarzeniu!
Wydarzenie przygotowano i sfinansowano we współpracy z Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu w ramach realizacji zadań biblioteki powiatowej.
View

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!😀

Podczas apelu z okazji Święta Niepodległości wręczone zostały nagrody w konkursie „Zwierzak – bohater literacki", którego współorganizatorem była Filia Biblioteczna w Pudliszkach.
Wpłynęło kilkadziesiąt prac a najczęściej portretowanymi zwierzętami były Kicia Kocia i Kubuś Puchatek.
View

2022 Rokiem Marii Konopnickiej

2022 Rokiem Marii Konopnickiej Już w maju w 180. rocznice narodzin autorki zachęcaliśmy do wypożyczania jej dzieł dostępnych w naszych bibliotekach. Rok powoli dobiega końca, a my zapraszamy ponownie po piękne wiersze Marii Konopnickiej #mariakonopnicka #instabooks #bookstagrampl #książki

Święto Niepodległości 🇵🇱 w Chwałkowie

W przededniu Święta Niepodległości w Chwałkowie odbył się poranek z poezją- tym razem nie w bibliotece, lecz w jednej z sal Domu Pomocy Społecznej, w przepięknej scenerii. Wspólnie z mieszkańcami i opiekunami czytaliśmy patriotyczne wiersze Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy oraz Elementarz Małego Polaka. Razem śpiewaliśmy pieśni, rozmawialiśmy na temat współczesnego patriotyzmu oraz tego jak kochali i szanowali Polskę nasi przodkowie.

View

Dzień Postaci z Bajek z przedszkolakami.🧙

Tym razem obcowanie z książką, miało charakter spotkania z Teatrzykiem Kamishibai – światem bajek zamkniętym w małej drewnianej skrzynce. Jest to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.
View

„Żółty jesienny liść”🍂

„Żółty jesienny liść” – słowno-muzyczny wieczór poezji wprowadził seniorów we wspaniały nastrój pokazując, że poezja, muzyka i śpiew nie znają granic...

View

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tradycją biblioteki szkolnej są imieniny biblioteki, które obchodzone są w październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Co roku Filia Biblioteczna w Pudliszkach przyłącza się do organizowania tego święta.
View