Poranek z książką

Poranek z książką- to początek cyklu spotkań w bibliotece w Chwałkowie z mieszkańcami miejscowego DPS-u oraz ich opiekunkami. Głośno czytamy ulubione fragmenty książek, rozmawiamy na temat niezapomnianych lektur z dzieciństwa, wymieniamy myśli i spostrzeżenia- w pięknym otoczeniu przyrody... Dzisiejsze spotkanie było poświęcone Małgorzacie Musierowicz i jej twórczości- głównie Jeżycjadzie.

View

Breloki i magnesy w KROB_KULT! 🤩

Wczorajsze warsztaty zdecydowanie należały do najspokojniejszych w całym sezonie letnim. Panowała na nich niesamowita cisza, nie było skoków, wygibasów czy innych szalonych atrakcji, jednak czy można mówić o nudzie podczas zajęć? W żadnym wypadku! Wszyscy uczestnicy w pocie czoła układali wspaniałe wzory, a warsztaty z koralików okazały się świetną atrakcją

View

Parkowe bajanie

Mimo niepewnej pogody frekwencja dopisała!

Foto_facebook

Wakacje z biblioteką W Chwałkowie

Wakacje z biblioteką W Chwałkowie. Zapisy w bibliotece.

Festyn w Krobi

Setki uścisków, piątek i wspólnych zdjęć.Kocie malowanki, tańce i wspólne czytanie. Wizyta Kici Koci podczas festynu w Krobi okazała się prawdziwym hitem!

Foto FB

Ahoj przygodo!

Po raz ostatni przed wakacjami w bibliotece w Chwalkowie odbyły się zajęcia czytelnicze z przedszkolakami. Dzisiaj rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w czasie wakacji: nad morzem, jeziorem, w górach i na wycieczkach. Małe smerfy wykonały również morski pejzaż. Życzymy Wam wspaniałych i bezpiecznych wakacji
View

Z Kicią Kocią w bibliotece.

Wakacje coraz bliżej, dlatego podczas ostatniego w tym roku szkolnym spotkania na Kreatywnych Warsztatach dzieci przygotowały się na wakacyjne czytanie książek. Najpierw najmłodsi wysłuchali „Kici Koci w Afryce”, następne przygotowali prace plastyczną, z której dowiedzieli się jak ważny jest kask w czasie rowerowych wycieczek, a na końcu przygotowali własne torby na książki! Każdy z uczestników warsztatów otrzymał Medal Kici Koci
View

Piknik w Chwałkowie

12 czerwca odbył się piknik parafialny w Chwałkowie, w organizację którego włączyła się również Filia Biblioteczna. Przygotowana wystawa fotograficzna przyciągnęła wielu mieszkańców, natomiast dzieci mogły korzystać z przygotowanego stoiska z kolorowankami.

View

Biblioteka gościła grupy przedszkolne z Przedszkola Samorządowego w Krobi

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, dlatego bardzo cieszą nas odwiedziny najmłodszych! Wczoraj i dziś gościliśmy grupy przedszkolne: "Słoneczka" z Przedszkola Samorządowego w Krobi, "Smerfy" z Oddziału Przedszkolnego w Chwałkowie, "Motylki" z Potarzycy oraz "Stokrotki" z Żychlewa Dzieci z zaciekawieniem oglądały książki dla najmłodszych
View

Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych

6 czerwca 2022 r. w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym KROB_KULT w Krobi odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych.
Gratulujemy zwycięzcom!
View

Informacja o zamiarze połączenia samorządowych instytucji kultury.

Podaje się do publicznej wiadomości informację o zamiarze  połączenia samorządowych  instytucji kultury:  –  Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi w jedną samorządową instytucję kultury.  

View

Tydzień Bibliotek również w Krobi!

Tydzień Bibliotek również w Krobi!

View

Konkurs plastyczno-literacki "Laurka dla mamy"

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi zaprasza do konkurs plastyczno-literacki "Laurka dla mamy". Konkurs trwa do 20 maja 2022 r. do godz. 18:00.

View

Zapraszamy serdecznie naszych Czytelników do walentynkowej zabawy randki w ciemno z książką!


Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, bo książka to świetny kompan na długie zimowe wieczory, bezsenne noce i wypady urlopowe. 
Czytelnicy, którzy nas odwiedzą będą mieli możliwość wypożyczenia książki „w ciemno”, nie znając tytułu, autora, recenzji, ani okładki. Odpakować książkę, zgodnie z regułami zabawy będzie można dopiero w domu.
Czy randka z książką będzie udana?
Przyjdź, wybierz książkę w ciemno i zakochaj się w czytaniu!
View

Ferie z biblioteką w Chwałkowie

Ferie z biblioteką w Chwałkowie

View

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

 

16 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Krobi  odbyło się spotkanie  autorskie z Łukaszem Wierzbickim. Pisarz pochodzi z gminy Kórnik. Autor  pierwszą swoją  książkę napisał w wieku 6 lat – na kartach 16 stronicowego zeszytu.

View

Poetyckie zaduszki

Zaduszki Literackie – wieczór wspomnień o tych, którzy odeszli. Wspomnienia są bowiem największym skarbem, który pozostawiają po sobie nasi bliscy i przyjaciele , którzy odeszli do innego świata. Po każdym zostaje jego dzieło życiowe, świadczące i niosące głębokie przesłanie, będące dowodem wypełnienia misji życiowej. Poeci zostawiają cały dorobek w postaci tomów wierszy, żebracy ławkę w parku i karton do spania, matki dzieci i wnuki.

View

Narodowe Czytanie 2021-„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W sobotę 4 września 2021 roku odbyło się kolejne Narodowe Czytanie pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Lekturą jubileuszowej 10. edycji była „ Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Z tej okazji Prezydent tradycyjnie skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji. – Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

View