Spotkanie autorskie z Grzegorzem Skorupskim

W miniony piątek odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Skorupskim, który od urodzenia mieszka w Gostyniu i obecnie pełni funkcję wiceburmistrza tego miasta. Z zawodu jest historykiem a z zamiłowania pisarzem. Wydał m.in. serię retro kryminałów: "Smak błękitu", "Dłonie śmierci" czy "Dom pod czerwonym dębem". Podczas wieczoru pan Grzegorz opowiadał, jak zaczęła się jego "przygoda" z pisaniem i dlaczego zaczął pisać kryminały retro.
View

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

Budowanie relacji, stymulowanie mózgu, wzbudzenie kreatywności oraz wzbogacenie słownictwa – to tylko niektóre z korzyści głośnego czytania. Czynność ta jest na tyle ważna, że od dziewiętnastu lat 29 września w całej Polsce obchodzimy jej święto. Jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.
View

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli kropka), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.
View

Promocja książki Felicjana Pawlaka

10 września w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym KROB_KULT miała miejsce promocja książki Felicjana Pawlaka w opracowaniu Karola Łopateckiego pt. „Z Oflagu do Tobruku i w nieznane”. Jest to diariusz obejmujący lata 1939-1943. Warto zaznaczyć, że urodzony i dorastający w Krobi Felicjan Pawlak był podpułkownikiem dyplomowanym.

View

Narodowe Czytanie

3 września 2022r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Krobi odbyła się 11 edycja Narodowego Czytania. Tym razem czytano "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

View

Warsztaty Halo Afryka w Krobi! 🥰

Warsztaty Halo Afryka w Krobi Foto_facebook

Wakacyjne zajęcia w Pudliszkach

Czy mamy rację, że w bibliotece mogą być super wakacje? Z taką ekipą na pewno! Dziękujemy za udział w wakacyjnych zajęciach w Pudliszkach!
View

Światowy Dzień Miłośników Książek

W miniony piątek odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Skorupskim, który od urodzenia mieszka w Gostyniu i obecnie pełni funkcję wiceburmistrza tego miasta. Z zawodu jest historykiem a z zamiłowania pisarzem. Wydał m.in. serię retro kryminałów: "Smak błękitu", "Dłonie śmierci" czy "Dom pod czerwonym dębem". Podczas wieczoru pan Grzegorz opowiadał, jak zaczęła się jego "przygoda" z pisaniem i dlaczego zaczął pisać kryminały retro.
View

Poranek z książką

Poranek z książką- to początek cyklu spotkań w bibliotece w Chwałkowie z mieszkańcami miejscowego DPS-u oraz ich opiekunkami. Głośno czytamy ulubione fragmenty książek, rozmawiamy na temat niezapomnianych lektur z dzieciństwa, wymieniamy myśli i spostrzeżenia- w pięknym otoczeniu przyrody... Dzisiejsze spotkanie było poświęcone Małgorzacie Musierowicz i jej twórczości- głównie Jeżycjadzie.

View

Breloki i magnesy w KROB_KULT! 🤩

Wczorajsze warsztaty zdecydowanie należały do najspokojniejszych w całym sezonie letnim. Panowała na nich niesamowita cisza, nie było skoków, wygibasów czy innych szalonych atrakcji, jednak czy można mówić o nudzie podczas zajęć? W żadnym wypadku! Wszyscy uczestnicy w pocie czoła układali wspaniałe wzory, a warsztaty z koralików okazały się świetną atrakcją

View

Parkowe bajanie

Mimo niepewnej pogody frekwencja dopisała!

Foto_facebook

Wakacje z biblioteką W Chwałkowie

Wakacje z biblioteką W Chwałkowie. Zapisy w bibliotece.

Festyn w Krobi

Setki uścisków, piątek i wspólnych zdjęć.Kocie malowanki, tańce i wspólne czytanie. Wizyta Kici Koci podczas festynu w Krobi okazała się prawdziwym hitem!

Foto FB

Ahoj przygodo!

Po raz ostatni przed wakacjami w bibliotece w Chwalkowie odbyły się zajęcia czytelnicze z przedszkolakami. Dzisiaj rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w czasie wakacji: nad morzem, jeziorem, w górach i na wycieczkach. Małe smerfy wykonały również morski pejzaż. Życzymy Wam wspaniałych i bezpiecznych wakacji
View

Z Kicią Kocią w bibliotece.

Wakacje coraz bliżej, dlatego podczas ostatniego w tym roku szkolnym spotkania na Kreatywnych Warsztatach dzieci przygotowały się na wakacyjne czytanie książek. Najpierw najmłodsi wysłuchali „Kici Koci w Afryce”, następne przygotowali prace plastyczną, z której dowiedzieli się jak ważny jest kask w czasie rowerowych wycieczek, a na końcu przygotowali własne torby na książki! Każdy z uczestników warsztatów otrzymał Medal Kici Koci
View

Piknik w Chwałkowie

12 czerwca odbył się piknik parafialny w Chwałkowie, w organizację którego włączyła się również Filia Biblioteczna. Przygotowana wystawa fotograficzna przyciągnęła wielu mieszkańców, natomiast dzieci mogły korzystać z przygotowanego stoiska z kolorowankami.

View

Biblioteka gościła grupy przedszkolne z Przedszkola Samorządowego w Krobi

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, dlatego bardzo cieszą nas odwiedziny najmłodszych! Wczoraj i dziś gościliśmy grupy przedszkolne: "Słoneczka" z Przedszkola Samorządowego w Krobi, "Smerfy" z Oddziału Przedszkolnego w Chwałkowie, "Motylki" z Potarzycy oraz "Stokrotki" z Żychlewa Dzieci z zaciekawieniem oglądały książki dla najmłodszych
View

Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych

6 czerwca 2022 r. w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym KROB_KULT w Krobi odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych.
Gratulujemy zwycięzcom!
View

Informacja o zamiarze połączenia samorządowych instytucji kultury.

Podaje się do publicznej wiadomości informację o zamiarze  połączenia samorządowych  instytucji kultury:  –  Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi w jedną samorządową instytucję kultury.  

View