„ZANIM NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE…” :)

        Ostatnie dni w przedszkolu upłynęły naszym przedszkolakom na wspólnych zabawach. Sprzyjająca letnia aura zapraszała  do   wspólnych spotkań integracyjnych na powietrzu, spacerach, rozmowach o wakacyjnych planach. Czas wakacji jest oczekiwany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jednak bez znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa nie zawsze kończy się szczęśliwie.

Przygotowane zostały zajęcia, których celem było wprowadzenie dzieci w beztroski czas wakacji z uniknięciem wszelkich niebezpieczeństw. Zajęcia te miały za zadanie przygotować dzieci do bezpiecznego wypoczynku i zachowania szczególnej ostrożności w niektórych sytuacjach.

Niestety dla 6-latków to czas pożegnania. W tym  roku 53 absolwentów ukończyło swój  pierwszy etap w życiu, w którym najpierw była zabawa, a potem nauka. Tu przecież spędzili jedne z najważniejszych chwil swojego życia. W przedszkolu bowiem zasmakowali nie tylko radości spontanicznej zabawy, ale i odkrywali uroki funkcjonowania społecznego, zmagając się z trudami samodzielności, komunikatywności, nawiązywania relacji, radzenia sobie z własnymi porażkami. Bagaż doświadczeń, który zgromadzili przez 4 lata pobytu w placówce, jest ogromny. Wdzięczni za trud wychowania wręczyli wszystkim pracownikom  pedagogicznym i pracownikom obsługi kwiaty.  Na pamiątkę tych beztroskich lat dzieci otrzymały pamiątkowe tabla, długopisy ze swoim imieniem, książkę  pt: ,,Elementarz - czytanie metodą sylabową” a także  dyplomy uczestnictwa w zajęciach dodatkowych.                                                    

Nim zacznie się okres pracy w szkole dzieci wypoczną na wakacjach.

WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM I RODZICOM ŻYCZYMY SŁONECZNYCH, WESOŁYCH WAKACJI...

                                             "Już jest lato, już jest lato!

                                                   Wyjeżdżamy z mamą, tatą. W góry, w lasy  

                                                                  lub nad morze,            

                                                                  Każdy jedzie tam, gdzie chce i może..."

"