Dzieje się w Chumiętkach

Dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie „Ja – Ty – My” w ramach programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w Chumiętkach wiele się dzieje. Stowarzyszenie „Ja – Ty- MY” we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Chumiętkach realizuje projekt „Ogród rekreacyjno-sensoryczny w Chumiętkach”. Zaplanowano wiele wspólnych działań, które mają uatrakcyjnić placyk w parku przy miejscowym DPS, żeby każdy mieszkaniec wioski mógł bezpiecznie i przyjemnie spędzać czas.

„Bo razem łatwiej!” pod tym hasłem mieszkańcy wsi Chumiętki oraz wolontariusze przystąpili do prac stolarskich. Celem miało być wykonanie skrzyń do nasadzeń roślin do ogródka rekreacyjno-sensorycznego. Powstałe skrzynie będą służyć mieszkańcom wioski, w szczególności niepełnosprawnym pensjonariuszom DPS, dzieciom oraz seniorom z uwagi na odpowiednie dostosowanie ich wysokości.

Korzystając z ciepłych dni, mieszkańcy wsi relaksowali się w powstającym ogródku sensorycznym. Jednym z jego elementów jest ścieżka sensoryczna, która sprawiła wszystkim dużo radości. Biegiem, truchtem a nawet „tiptopkami” najodważniejsi przetestowali na boso różnego rodzaju podłoże: ciepły piasek, relaksujące kamienie, gryzącą korę i makabryczne szyszki. Jednocześnie odbył się I turniej gry w boules. Oprócz świetnej zabawy i wielkich emocji nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Obok boiska do gry w boules, skrzyń do nasadzeń oraz ścieżki sensorycznej ułożono także chodnik z kostki brukowej prowadzący do altanki, do której zakupiono stół oraz ławy, a także drewnianą huśtawkę ogrodową.