Seminarium z powołaniem na trenera kadry Wielkopolski

Seminarium z powołaniem na trenera kadry Wielkopolski

Grupa karateków z TKKF „TĘCZA” z Gostynia, Kunowa i Piasków wzięła udział w trzydniowym seminarium karate, które odbywało się w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. Prowadził je doświadczony szkoleniowiec, były trener kadry Włoch shihan Santo Torre. Uczestniczyli w nim karatecy z całej Polski.

W czasie tego seminarium shihan Waldemar Szwedek z TKKF „TĘCZA” Gostyń otrzymał powołanie na trenera wielkopolskiej kadry młodzików, juniorów młodszych i juniorów Polskiego Związku Karate.

Gostyńscy trenerzy i zawodnicy średniego i wysokiego stopnia zaawansowania doskonalili kata (formy walki z kilkoma przeciwnikami) pod kątem trzech głównych kryteriów oceny takich jak: zgodność z samą formą, wykonanie techniczne i wykonanie sportowe. Skupiono się w czasie seminarium na kata GojushihoSho, KankuSho i Unsu.

Osobne treningi poświęcone były interpretacji tych form, czyli wykorzystaniu ich w walce realnej. –„To ważne dopełnienie każdego kata, gdyż dopiero interpretacja pokazuje pełen sens i znaczenie danego kata” – podkreśla Waldemar Szwedek.

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują gmina Gostyń i powiat gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice – w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;dorośli i młodzież od lat 12 – we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).


Opracowanie: TKKF „Tęcza”