Przyznano Edmundy 2019!

Joanna Naskręt, Trzy Anioły z Bazy, Firma Ligihalowe Adam Świerzewski oraz Rodzinny Piknik Naukowy „Ziemia i jej żywioły” to laureaci konkursu Wolontariusz Roku Powiatu Gostyńskiego Edmund 2019 w kategoriach wolontariat indywidualny, grupowy, biznes społecznie odpowiedzialny oraz wydarzenie roku.

4 grudnia w sali bankietowej Powozownia w Gostyniu odbyła się Gala, która zgromadziła aktywnych działaczy społecznych z terenu powiatu. Była to okazja do rozstrzygnięcia realizowanego już siódmy rok konkursu, którego celem jest nagrodzenie statuetką Edmunda tych, którzy swoją wyjątkową postawą, odwagą, inicjatywą i aktywnością w realizacji działań społecznych wyróżniali się w bieżącym roku.

W programie spotkania nie zabrakło podziękowań wyrażonych przez Starostę Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego oraz Alfreda Siamę, który w imieniu Rady Powiatu Gostyńskiego gratulował wszystkim nominowanym.  

Grono działaczy społecznych było także najlepszymi odbiorcami zaproponowanego przez Fundację Miejsce Moje spacerownika multimedialnego, dzięki któremu możemy utrwalić bogatą historię pracy organicznej tworzonej na naszym terenie przez członków Kasyna Gostyńskiego m.in.: dr Karola Marcinkowskiego, błogosławionego Edmunda Bojanowskiego czy Gustawa Potworowskiego.

Także grantobiorcy Programu Działaj Lokalnie mogli poczuć emocje i radość zwycięstwa, ponieważ ogłoszone zostały wyniki konkursu „Opowiedz…”, który służy promocji działań realizowanych w lokalnych społecznościach. Nagrodzonymi zostali:

- Grupa Aktywni dla Przedszkola za projekt „Misja Bezpieczne dziecko”

- Fundacja Fabryka Pomysłów za projekt „Zaprojektuj i drukuj w 3d”

- Grupa Kunowianki za projekt „Blubry pod dachem z pyry zapachem”

Bogaty program Gali uświetnił występ Mażoretek Big Bang Gostyń, które w swoich układach choreograficznych zachwycają nie tylko jurorów międzynarodowych pokazów ale także zgromadzoną na uroczystości publiczność.