Złota „TĘCZA” w Kórniku

W Kórniku odbyły się zawody dla najmłodszych i młodych karateków w ramach Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate (1.12.2019 r.). Wzięło w nich udział 248 zawodników z 19 klubów karate z Wielkopolski i województw ościennych. Uczestnicy startowali w konkurencji KIHON, KATA i KUMITE. Gostyński klub karate TKKF „TĘCZA” pokazał się z bardzo dobrej strony i w zaciętej rywalizacji wywalczył 8 medali, w tym pięć złotych, jeden srebrny i dwa brązowe. Turniej był też znakomitą okazją do rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń.

Po podsumowaniu wyników turnieju gostyńskich karateków czekała jeszcze jedna niespodzianka: TKKF „TĘCZA” zajęło 2 miejsce w klasyfikacji medalowej drużynowej i 3 miejsce w klasyfikacji punktowej.

Złote medale wywalczyli – w licznie obsadzonych konkurencjach: Daria Pietrzyk (z Piasków) w kata indywidualne 7 kyu i wyższe dziewcząt (2004 – 2002); Zuzanna Chuda w kata indywidualne białe i żółte pasy dziewcząt (2009 – 2007); Piotr Feledziak w kata indywidualne białe i żółte pasy chłopców (2006 – 2002); Tymon Gendera w kata indywidualne białe i żółte pasy chłopców (2010 i młodsi); Julita Fabian, Gabriela Matyla, Zuzanna Chuda w kata drużynowe mieszane (2009 i młodsi).

Kolejny medal – srebrny – wywalczony przez młodych karateków z Gostynia zdobyli: Wojciech Kuberka, Olaf Rybakowski i Tymon Gendera w konkurencji kata drużynowe mieszane (2009 i młodsi).

Brązowe medale – po zaciętych zmaganiach – zdobyli: Julita Fabian w konkurencji kata indywidualne białe i żółte pasy dziewcząt (2010 i młodsze); Gabriela Matyla w kata indywidualne (7 kyu i wyższe) dziewcząt (2008 i młodsze).

Uczestnicy Ligii Karate otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Podsumowując start w turnieju w Kórniku, kierownik ekipy Mieczysław Polewski podkreślił: – „Sukces gostyniaków i piaskowianki jest tym większy, że zawody stały na wysokim poziomie. Młodzi karatecy „TĘCZY” poradzili sobie doskonale i zajęli bardzo dobre miejsca. Codzienna praca na treningach owocuje”. Towarzyszący mu sensei Marcin Danek uzupełnia: – „Warto odnotować, że tuż za podium na czwartym miejscu znalazł się Tobiasz Michnowski”.

Shihan Waldemar Szwedek dodaje: – „Gratuluję wszystkim młodym zawodnikom uzyskanych wyników, które pokazują, że mimo czterdziestolecia działalności „TĘCZA” ma się cały czas świetnie”.

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują gmina Gostyń i powiat gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: dzieci od 7 do 12 lat  oraz rodzice – w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30; dorośli i młodzież od lat 12 – we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).