Sukcesy KS „Start” Gostyń

Sukcesy KS „Start” Gostyń

W dniach od 23 do 26 stycznia 2020 r. rozegrany został w Sierakowie IV Puchar Starosty Międzychodzkiego w kategorii młodzieżowej. W turnieju wystartowała liczna bo aż osiemnastoosobowa grupa zawodników KS "Start" Gostyń. Klub rozpoczął ten rok od mocnego uderzenia, szczególnie w kategorii wiekowej dziewczynek. Do sześcioosobowego finału awansowały dwie zawodniczki „Startu” Oliwia Ptak i Zuzanna Lisiecka.

Finał to popis Oliwii, która wygrała go zdecydowanie ustanawiając fantastyczny rekord Polski wynikiem 359 punktów. Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła Zuzanna Lisiecka. Na dziesiątym miejscu znalazła się Danuta Kahler. Wśród młodziczek do siedmioosobowego finału awansowała Wiktoria Poznańska, która ostatecznie zajęła szóste miejsce. Tuż za finalistkami na ósmym miejscu znalazła się Julia Łagódka. Tradycyjnie dobry, równy start w eliminacjach i finale zaliczył młodzik Dominik Dutkiewicz, który tym razem start w turnieju ukończył na najniższym stopniu podium.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również Aleksandra Banaszak, która w finale utrzymała drugie miejsce zdobyte po eliminacjach. Klub po podliczeniu punktów zdobytych w poszczególnych klasyfikacjach zajął bardzo dobre drugie miejsce za zdecydowanie najliczniej reprezentowanym klubem KK Wrzos Sieraków.

Opracowanie: Klub Sportowy „Start” Gostyń