Tęcza najlepsza w pierwszym turnieju karate

 

W Kiszkowie koło Gniezna odbyły się pod koniec stycznia pierwsze w tym roku zawody dla najmłodszych i młodych karateków w ramach Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate. Wzięło w nich udział 249 zawodników z 18 klubów Wielkopolski i Zachodniopomorskiego. Uczestnicy startowali w konkurencji KIHON, KATA i KUMITE. Mieczysław Polewski – kierownik gostyńskiej ekipy informuje: - Gostyński klub karate TKKF „TĘCZA”  pokazał się z najlepszej strony i w zaciętej rywalizacji wywalczył 10 medali: 7 złotych, w tym jeden drużynowy, 1 srebrny i 2 brązowe (w tym jeden drużynowy). Dzięki temu zajął 1 miejsce w klasyfikacji medalowej turnieju, 2 miejsce w klasyfikacji medalowej - konkurencje indywidualne oraz 3 miejsce w klasyfikacji medalowej - konkurencje drużynowe.

Złote medale wywalczyli:

Wojciech Kuberka w konkurencji kata indywidualne białe i żółte pasy chłopcy 10-12 lat;

Zuzanna Chuda w konkurencji kata indywidualne białe i żółte pasy dziewczęta 10-12 lat;

Julita Fabian w konkurencji kata indywidualne białe i żółte pasy dziewczęta 9 lat i mniej;

Tymon Gendera w konkurencji kata indywidualne białe i żółte pasy chłopcy 9 lat i mniej;

 Laura Danielczyk w kihon Pierwszy Krok 7 lat i mniej;

 Laura Danielczyk w kata Pierwszy Krok 8 lat i mniej;

Sukcesem zakończył się start gostyńskiego zespołu w konkurencji kata drużyn mieszanych (10 lat i mniej). Zuzanna Chuda, Julita Fabian i Tymon Gendera wywalczyli złoty medal, pokonując bardziej zaawansowane drużyny, co pokazuje dobre przygotowanie młodych Gostynian.

Kolejny medal - srebrny - wywalczyła po wyrównanej finałowej walce Daria Pietrzyk z Piasków w konkurencji kata indywidualne juniorek.

Dwa brązowe medale – po zaciętych zmaganiach – zdobyli: 

Gabriela Matylaw konkurencji kata indywidualne młodziczek (7 kyu i wyższe 11 lat i mniej)

 Leszek Jakubiak, Tobiasz Michnowski (Piaski) i Piotr Feledziak w konkurencji kata drużynowe kadetów open (11 lat i więcej).

Uczestnicy Wielkopolskiej Ligii Karate otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Turniej był też znakomitą okazją do rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń.

Podsumowując start w turnieju, drugi trener ekipy Marcin Danek podkreślił:- Sukces Gostynian i Piaskowian cieszy tym bardziej, bo zawody stały na wysokim poziomie. Młodzi karatecy „TĘCZY” poradzili sobie jednak doskonale i zajęli najwyższe miejsca, co świadczy przede wszystkim o dobrym przygotowaniu technicznym i umiejętności koncentracji w najważniejszych chwilach.

Shihan Waldemar Szwedek dodaje: - Gratuluję wszystkim zawodnikom uzyskanego wyniku, który pokazuje, że reprezentanci TĘCZY cały czas utrzymują bardzo dobrą formę i rozpoczęli udanie 41 rok działalności klubu karate.

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują gmina Gostyń i powiat gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

dzieci od 7 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą instruktorzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewskiemu (4. Dan), Mirosław  Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).

Opracowanie: TKKF „TĘCZA”