Rozbij Bank Inicjatyw Społecznych

Rozbij Bank Inicjatyw Społecznych

Nowy, innowacyjny pomysł na zdobycie środków na działania społeczne. Już 5 grudnia podczas Gali Wolontariusza Roku odbędzie się wydarzenie pod nazwą: „Bank Inicjatyw Społecznych”. Trzy organizacje wyłonione w konkursie będą na nim prezentować swoje projekty. O tym, ile pieniędzy dostaną na ich realizację, zdecydują w głosowaniu zgromadzeni goście – przedstawiciele biznesu, kultury, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Masz pomysł na działanie społeczne? Weź udział w konkursie. 


Podczas wydarzenia organizowanego 5 grudnia 2017 r. 3 wyjątkowe projekty otrzymają pieniądze na ich realizację. Powiat gostyński przeznaczył na ten cel nagrody o łącznej wartości 6 tysięcy złotych (kolejno: 3 tysiące, 2 tysiące i 1 tysiąc złotych). O tym, kto będzie miał szansę zaprezentowania się na Gali Wolontariusza Roku i zaprezentowania własnego pomysłu, zdecyduje komisja podczas preselekcji. Aplikacje do programu przyjmowane będą drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 10 listopada. Projekty mogą dotyczyć różnych dziedzin np. kultury, ekologii, tradycji, nowych technologii. 
Komisja konkursowa podczas oceny nadesłanych zgłoszeń weźmie pod uwagę takie kryteria jak: wizja i strategia prezentowanego projektu, jego wpływ na otoczenie, szansę uzyskania aprobaty głosujących oraz adekwatność budżetu do prowadzonych działań. 
Wyłonieni laureaci będą zobowiązani do wzięcia udziału w szkoleniu, podczas którego przygotowani zostaną do skutecznego i oryginalnego prezentowania projektów w czasie Gali Wolontariusza Roku 2017. To od sposobu przedstawienia pomysłu na działania społeczne zależeć będzie, czy znajdą aprobatę wśród widzów, którzy będą mieli możliwość zagłosowania na najciekawszy ich zdaniem projekt. Najwyżej oceniony zdobędzie 3 tysiące złotych, kolejne odpowiednio 2 tysiące złotych i 1 tysiąc złotych. Realizacja pomysłów wybranych podczas Banku Inicjatyw Społecznych będzie miała miejsce w czasie: od 1 stycznia 2018 do 31 marca 2018 r.

Formularz złoszeniowy (doc): pobierz

Formularz zgłoszeniowy (pdf): pobierz

Regulamin plebiscytu: pobierz