Rozpoczęły się przygotowania do XXVIII Finału WOŚP w Powiecie

Powiatowy Sztab XXVIII Gostyńskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspierany przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK” i Stowarzyszenie „DZIECKO” rozpoczął przygotowania do finałowego grania. Sztab został zarejestrowany, jak zawsze do tej pory pod numerem 269 jako jeden z pierwszych.

Sztab obejmie swoją działalnością gminy: Gostyń, Borek Wlkp., Pogorzela i Pępowo oraz inne miejsca.

 

Finał będzie miał miejsce 12 stycznia 2020 r. Temat 28. Finału zostanie ogłoszony przez szefa Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka 16 października.

Do tej pory Fundacja w sposób mistrzowski zajęła się wzrokiem, słuchem i bezdechem u noworodków oraz diagnostyką onkologiczną u dzieci i wsparciem dzieci i kobiet ciężarnych osobistymi pompami insulinowymi. To sześć wiodących programów medycznych, których efekty plasują Polskę w światowej czołówce. A szpital w Gostyniu już wielokrotnie otrzymywał sprzęt z Fundacji WOŚP!

 

Siedzibą sztabu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (Wrocławska 8, tel./faks 65-572-75-28). Szefem Sztabu jest Mirosław Sobkowiak (PCPR w Gostyniu) (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 601-071-487). Wspierają go Maciej Marcinkowski (ZSZ w Gostyniu) i Tomasz Barton (GOK „Hutnik”).

 

Rozpoczął się już nabór wolontariuszy. Trwa też zbiórka darów do sprzedaży. Zgłaszane są też imprezy, które będą organizowane w ramach 27. finału WOSP.  

 

Jest już pierwsze 28 zł i 28 groszy! Zostały one wrzucone do puszki w siedzibie sztabu WOŚP przy PCPR.