Gostyń sercem Orkiestry - ustanawiamy wspólnie rekord Polski

Wśród organizatorów gostyńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawił się pomysł na ułożenie największego „serducha” WOŚP. Będzie to tym samym ustanowienie rekordu Polski. Serce wielkości ok. 400 m2 będzie układane przez wszystkich chętnych w dniu ogólnopolskiego finału (12 stycznia 2020 r.) w hali sportowej LO w Gostyniu. Serce będzie układane z 20 000 pudełek kartonowych – skarbonek. Podarowała je nieodpłatnie organizatorom firma NETBOX z Gostynia. Już dziś można zrzucić się na te pudełka po złotówce lub jej wielokrotności.

Cała zebrana kwota zostanie przekazana za pośrednictwem Stowarzyszenia „DZIECKO” – współorganizatora Gostyńskich Finałów WOŚP na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ważne: zrzucający się na pudełka, będą mogli je odebrać po skończonej akcji. Pozostałe nieodebrane pudełka – skarbonki zostaną podarowane wszystkim uczniom szkół i przedszkolakom z terenu powiatu gostyńskiego. Będzie można do nich zbierać np. na kolejny finał WOŚP.

Układaniu największego serca WOŚP będzie towarzyszyła Akcja dla serca, czyli krótki kurs pierwszej pomocy, lukrowanie piernikowych serc, wpisy do księgi gostyńskich serc, galeria gostyńskich serc itp.

Warto przypomnieć, że jest to już 28. Finał WOŚP - największej akcji charytatywnej w Polsce i na świecie, ale Gostyń będzie grał po raz 29.! Bo rok przed pierwszym finałem w 1992 r. w Gostyniu odbył się koncert „Od flamenco do rocka” i zbiórka, z których cały dochód został przelany na konto jeszcze wtedy nieznanej szerzej Fundacji WOŚP.

Organizatorzy akcji Gostyń sercem orkiestry (NETBOX PL sp. z o.o., Gostyn24.pl, Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu, gostyńska drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”) zapraszają do włączenia się w to działanie.

Link https://zrzutka.pl/axumh8