7 medali na Wielkopolskiej Lidze Karate

W Kiszkowie koło Gniezna (3.02.2019 r.) odbyły się zawody dla najmłodszych karateków w ramach Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate. Wzięło w nich udział 230 zawodników z 25 Klubów z Wielkopolski. Uczestnicy startowali w konkurencji KIHON, KATA i KUMITE oraz na torze przeszkód. Gostyński klub karate TKKF „TĘCZA”  pokazał się z dobrej strony i w zaciętej rywalizacji wywalczył 7 medali: cztery złote, w tym jeden drużynowy, jeden srebrny i dwa brązowe. Turniej był też znakomitą okazją do rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń.

Złoty medal wywalczyła Gabriela Matyla w konkurencji kata indywidualne dziewcząt (10-8  kyu – roczniki 2008 -2009). Na 1. miejscu na podium stanął też Piotr Feledziak w konkurencji indywidualne chłopców (10-8  kyu – roczniki 2007 -2004).

W konkurencji dla bardziej zaawansowanych 1 miejsce wywalczył Tobiasz Michnowski – kata indywidualne chłopców (7-4 kyu – rocznik 2007 i starsze).

Sukcesem zakończył się start gostyńskiego zespołu w konkurencji kata drużynowe. Gabriela Matyla, Wojciech Kuberka i Olaf Rybakowski wywalczyli złoty medal, pokonując bardziej zaawansowane drużyny, co pokazuje dobre przygotowanie młodych Gostynian.

Kolejny medal – srebrny - wywalczył Olaf Rybakowski w konkurencji kata indywidualne chłopców (10-8 kyu roczniki 2008-2009).  

Dwa brązowe medale – po zaciętych zmaganiach – zdobyli:  Wojciech Kuberka w konkurencji kata indywidualne chłopców (10-8 kyu roczniki 2008-2009) oraz Leszek Jakubiak w konkurencji kata indywidualne (7 – 4 kyu roczniki 2005-2004).  

Uczestnicy Ligii Karate otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Podsumowując start w turnieju, kierownik ekipy Mieczysław Polewski podkreślił: -„Sukces Gostynian jest tym większy, że zawody stały na wysokim poziomie. Młodzi karatecy „TĘCZY” poradzili sobie doskonale i zajęli najwyższe miejsca, co świadczy o dobrym przygotowaniu technicznym oraz nabyciu umiejętności radzenia sobie ze stresem w warunkach rywalizacji”.

Shihan Waldemar Szwedek dodaje: - „Gratuluję wszystkim zawodnikom uzyskanego wyniku.”

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 7 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą instruktorzy: Waldemar Szwedek (7. Dan), Mieczysław Polewskiemu (4. Dan), Mirosław  Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan)


Opracowanie: TKKF „TĘCZA”