Możemy pomóc mieszkańcom spalonej kamienicy w Gostyniu! 9 osób, w tym dwójka dzieci, pozostały bez dachu nad głową

Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu odpowiedziały na apel mieszkańców spalonej kamienicy przy ul. Wrocławskiej i uruchomiły zbiórkę na konto. Są już pierwsze datki.

Stowarzyszenie „DZIECKO”, wspierane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, przyłączyło się do pomocy dla mieszkańców kamienicy przy ulicy Wrocławskiej. 5 kwietnia w godzinach wieczornych wybuchł pożar na poddaszu kamienicy. Po kilkugodzinnej akcji strażaków udało się ugasić ogień. Pożar jednak doszczętnie zniszczył dach i jego konstrukcję. Zalane i częściowo zniszczone są mieszkania na I i II piętrze budynku. Kilka rodzin, w tym dzieci, pozostały bez dachu nad głową.

By wesprzeć remont i naprawy, których łączny koszt przekracza 100 tys. zł, osoby prywatne oraz firmy mogą dokonywać wpłat na konto Stowarzyszenia „DZIECKO”. Numer rachunku bankowego: BNP Paribas S.A. Oddział w Gostyniu: 53 2030 0045 1110 0000 0270 9040 z dopiskiem: DOM.

Na apel o pomoc już odpowiadają ludzie dobrego serca. Pierwsze zareagowało Nadleśnictwo Piaski. Dziękujemy! PROSIMY O POMOC. LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA!