Dobry start młodych zawodników "TĘCZY" w Kościanie

Dobry start młodych zawodników

W XI Zawodach Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Kościana wystartowało sześcioro młodych karateków z gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA”. Zdobyli 3 medale i zaznaczyli swoją obecność zajmując też czwarte miejsca. W turnieju zmagało się 251 zawodników z 24 klubów karate z całego kraju. Jak podkreśla kapitan drużyny M. Polewski: - młodzi zawodnicy i zawodniczki gostyńskiego klubu karate TKKF "TĘCZA" pokazali się z dobrej strony, pokonując swych rywali w wielu bojach i zajmując miejsca na podium albo tuż za nim. W skład reprezentacji „TĘCZY” weszli: Tobiasz Michnowski, Anna Mila, Agnieszka Leciej,  Amelia Ziółek, Dominika Krzyżostaniak i Daria Pietrzyk.

Agnieszka Leciej wywalczyła brązowy medal w kumite (walka sportowa) w kategorii juniorek młodszych. Pokazała też swoją wszechstronność pokonując wiele rywalek w kata (układ symulacji walce z kilkoma przeciwnikami) i zajmując również trzecie miejsce na podium w kata juniorek młodszych.

Trzeci brązowy medal dla „TĘCZY” zdobyła Daria Pietrzyk w kategorii kata juniorek młodszych.

Podsumowując start w tym turnieju (7.10.2017 r.) przedstawicieli gmin Gostyń i Piaski, warto podkreślić, że o dobrym przygotowaniu gostyńskiego klubu karate świadczą też czwarte miejsca Anny Mili, Amelia Ziółek i  Dominiki Krzyżostaniak, które, w swoich konkurencjach wiekowych w kata dziewcząt wygrywając swoje walki, dotarły aż do półfinałów i tutaj musiały uznać wyższość lepiej spisujących się w tym dniu swoich przeciwniczek.

Także rodzynek gostyńskiej ekipy Tobiasz Michnowski pokazał się z dobrej strony i wygrywając swoje walki w kategorii kata chłopców (roczniki 2007-2006) dotarł aż do ćwierćfinałów.

Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński, zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.

Opracowanie: TKKF „Tęcza”