40 lat Karate-Do Shotokan TKKF „TĘCZA” w Gostyniu

Sobota, 25 maja 2019 r. to szczególny dzień w historii gostyńskiego, ale też, jak się okazało, polskiego karate. Obchodzono tego dnia jubileusz 40-lecia Karate-Do Shotokan TKKF „TĘCZA” Gostyń Patronat honorowy nad jubileuszem objęła Ambasada Japonii. Zainaugurował obchody jubileuszowy trening w dojo przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu. Wzięło w nim udział ponad pięćdziesięciu karateków, obecnych i byłych członków TKKF „TĘCZA”.

Czytaj więcej...

Konferencja Razem przeciw przemocy

W Gostyniu odbyła się powiatowa konferencja „Razem przeciw przemocy” 

W Gostyniu odbyła się powiatowa konferencja „Razem przeciw przemocy” (17 maja 2019 r.) Uczestniczyło w niej blisko stu specjalistów zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie: policjantów, pracowników socjalnych, pedagogów, psychologów, wychowawców, asystentów rodziny, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, terapeutów, adwokatów, kuratorów sądowych, mediatorów, przedstawicieli ochrony zdrowia i przedstawicieli organizacji pozarządowych ze wszystkich gmin powiatu gostyńskiego.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na konferencję „Razem przeciw przemocy”

Zaproszenie na konferencję „Razem przeciw przemocy”

Organizatorzy powiatowej konferencji „Razem przeciw przemocy”zapraszają pracowników pomocy społecznej, oświaty, ochrony zdrowia, funkcjonariuszy policji, kuratorów sądowych i przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie poświęcone działaniom i problemom związanym z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Konferencja odbędzie się 17 maja 2019 r. w sali widowiskowej Gostyńskiego Ośrodka Kultury „HUTNIK”. Początek o godz. 10.40.

Czytaj więcej...

Grupa wsparcia dla rodzin – o mocnych stronach rodziców

Grupa wsparcia dla rodzin – o mocnych stronach rodziców

Jedną z form wspomagania funkcjonowania rodzin zastępczych, opiekujących się dziećmi, które z różnych powodów nie mogą być wychowywane przez swoich rodziców, są grupy wsparcia.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu organizuje je cyklicznie. Kolejne z takich spotkań odbyło się 29 kwietnia 2019 r. W tej grupie wsparcia uczestniczyły rodziny zastępcze zawodowe, niezawodowe oraz spokrewnione.

Czytaj więcej...

Polewski mistrzem Polski

Polewski mistrzem Polski

Na rozegranych w Poznaniu Mistrzostwach Polski Masters w Karate Olimpijskim (28.04.2019 r.) reprezentant klubu karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu osiągnął znaczący sukces. Mieczysław Polewski został Mistrzem Polski Masters w kata indywidualne mężczyzn 51-55 lat!

Czytaj więcej...

XXIV Ponadpowiatowa Integracyjna Wystawa Wielkanocna w Chumiętkach

Wieloletnią tradycją powiatu gostyńskiego, towarzyszącą Świętom Wielkiej Nocy, jest wystawa prac, organizowana przez Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Do Chumiętek przybyli mieszkańcy oraz uczestnicy zaprzyjaźnionych placówek pomocy społecznej oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorzy oraz uczniowie szkół, przedszkolaki. Po raz kolejny z dużą frekwencją odbyła się ponadpowiatowa impreza integracyjna – XXIV Wystawa Wielkanocna.

Czytaj więcej...