Bezpłatne rower dla Roberta

17-letni Robert z Jeżewa otrzymał bezpłatnie rehabilitacyjny rower trójkołowy.

To efekt współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” z Fundacją Eco Textil ze Skarżyska-Kamennej. Po uzgodnieniach partnerów przedstawicielka fundacji Róża Klonowska przywiozła i wraz z przedstawicielkami PCPR w Gostyniu Natalią Hajnsz i Darią Woźniak oraz prezesem Stowarzyszenia „DZIECKO” przekazali chłopcu i jego rodzicom tak potrzebny rower.

Czytaj więcej...

Zostań dobrą wróżką dla Piotrusia!

Wylicytuj sesję fotograficzną i całość kwoty przekaż dla Piotrka Łąkowskiego z Bułakowa! Piotruś ma 7 lat i mieszka w Bułakowie koło Pogorzeli. Jest bardzo ciężko chory, urodził się jako wcześniak. Jego dzielni rodzice Patrycja i Bartosz muszą walczyć z wieloma chorobami. Piotruś nie chodzi, nie mówi, cierpi też z powodu stałego bólu... Rodzice się nie poddają, ale niestety leczenie jest drogie, a dodatkowo na ich drodze stoi ogromna przeszkoda. Piotruś rośnie, a rodzina mieszka na piętrze. Wyjście na spacer to już wręcz wyczyn! Potrzebna jest winda. Koszt to około 40.000 zł.

Czytaj więcej...

Stypendia dla rodzin opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zaprasza do skorzystania z oferty Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.  Jest ona adresowana do rodziny znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym. Rodziny te mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 30 marca br. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl Wnioski przyjmowane są wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę www.spes.org.pl/stypendia bazy danych.

Czytaj więcej...

Konkurs Grantowy „Działaj Lokalnie XI” 2019

Obraz może zawierać: tekstStowarzyszenie DZIECKO ogłasza Konkurs Grantowy „Działaj Lokalnie XI” 2019
Termin składania wniosków upływa 6 maja 2019 r.Pula grantów wyniesie minimum 55.000 zł.

Spotkania informacyjne odbędą się w Starostwie Powiatowym w Gostyniu ul. Wrocławska 256 11 kwietnia 2019 r., godz. 13.00 i 11 kwietnia 2019 r., godz.17.00

Czytaj więcej...

XVII Ponadpowiatowy Konkurs Wypieków Wielkanocnych

Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach zorganizował XVII Ponadpowiatowy Konkurs Wypieków Wielkanocnych, którego finał miał miejsce 21 marca 2019 r. W tym roku wzięło w nim udział 11 placówek i organizacji: Dom Pomocy Społecznej w Osieku, Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Dom Pomocy Społecznej w Rogowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie, Dom Pomocy Społecznej w Lesznie, Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaskach, Klub Seniora w Pogorzeli, Klub Seniora w Piaskach, Klub Seniora w Pudliszkach.

Czytaj więcej...

Konkurs Grantowy PGS - Program Grantów Społecznych

Brak dostępnego opisu zdjęcia.Stowarzyszenie DZIECKO ogłasza Konkurs Grantowy PGS - Program Grantów Społecznych. Termin składania wniosków upływa 6 maja 2019 r. Pula grantów to 50 000 zł! Spotkania informacyjno – szkoleniowe dla zainteresowanych grup odbędą się 8 kwietnia 2019 roku o godz. 13.00 oraz o godz. 17.00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu ul. Wrocławska 256

Czytaj więcej...

Brakuje już tylko 20 tysięcy do windy dla Mikołaja

Brakuje już tylko 20 tysięcy do windy dla MikołajaTrwa zbiórka „Tęczowej Armii” na budowę windy dla niepełnosprawnego Mikołaja z Piasków Wlkp. Chłopiec jest dotknięty porażeniem czterokończynowym. Nie może poruszać się samodzielnie. Ale uczęszcza do szkoły i codziennie razem z wózkiem jest znoszony przez rodziców z pierwszego piętra. Mikołaj rośnie i coraz trudniej rodzicom przychodzi dźwiganie chłopca. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie windy.

Czytaj więcej...

Ponad pół miliona dla organizacji pozarządowych

W poniedziałek 25 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych z Zarządem Powiatu Gostyńskiego, który reprezentowali Robert Marcinkowski Starosta Gostyński i Janusz Sikora Wicestarosta Gostyński

W poniedziałek 25 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych z Zarządem Powiatu Gostyńskiego, który reprezentowali Robert Marcinkowski Starosta Gostyński  i Janusz Sikora Wicestarosta Gostyński. Celem spotkania było przekazanie umów na realizację zadań zleconych otwartym konkursem ofert. Kwotę 189 220 zł przekazano w 37 umowach 28 organizacjom.

Czytaj więcej...

Szkolenia, grupa wsparcia i relaks

Rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, w tym z zaburzeniami psychicznymi, to grupa wymagająca dostrzeżenia jej problemów i szczególnego wsparcia. Na co dzień opiekują się swoimi dziećmi, rodzeństwem lub innymi członkami rodzin. Często z tego powodu nie mogą podjąć pracy, nie mają czasu na przyjemności typu wyjście do kina, teatru czy choćby wyjazd do handlowego.

Czytaj więcej...