Apel w sprawie zimy

Nadeszły mrozy. Zdecydowana większość z nas jest do nich odpowiednio przygotowana. Ale są też tacy, którzy - ze względu na wiek, choroby, niepełnosprawność, niesamodzielność, biedę, czy różne sytuacje losowe - nie poradzą sobie są ze skutkami mrozów. Są też osoby bezdomne. Przyczyny bezdomności są różne, np. sytuacja w domu albo konflikt z prawem, w następstwie którego, po odsiadce, nie ma gdzie wrócić. Każda osoba to inna historia. Nie jest tajemnicą, że znaczna część spośród nich ma problem z alkoholem. Problem jest tym poważniejszy, że bez dobrej woli samych bezdomnych wszelkie działania pomocowe, kierowane do nich, są daremne.
Pamiętajmy o nich!

Czytaj więcej...

Rozbij Bank Inicjatyw Społecznych – edycja III

Rusza trzecia edycja konkursu: „Rozbij Bank Inicjatyw Społecznych” Już 5 grudnia podczas Gali Wolontariusz Roku „Edmund 2018” zaprezentują się trzy organizacje wyłonione w konkursie

Rusza trzecia edycja konkursu: „Rozbij Bank Inicjatyw Społecznych” Już 5 grudnia podczas  Gali Wolontariusz Roku „Edmund 2018” zaprezentują się trzy organizacje wyłonione w konkursie. O tym, ile pieniędzy dostaną na realizację swoich pomysłów, zdecydują w głosowaniu zgromadzeni goście – przedstawiciele biznesu, kultury, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych.  Masz pomysł na działanie społeczne? Weź udział w konkursie.

Czytaj więcej...

Od dzieciaka do strażaka

W niedzielę (23 września 2018 r.) Ludwinowo zamieniło się w remizę Straży Pożarnej. Stało się tak za sprawą realizatorów projektu „Od dzieciaka do strażaka” sfinansowanego z Programu Grantów Społecznych powiatu gostyńskiego, którego operatorem jest Stowarzyszenie „DZIECKO”

W niedzielę (23 września 2018 r.) Ludwinowo zamieniło się w remizę Straży Pożarnej. Stało się tak za sprawą realizatorów projektu „Od dzieciaka do strażaka” sfinansowanego z Programu Grantów Społecznych powiatu gostyńskiego, którego operatorem jest Stowarzyszenie „DZIECKO”. 

Czytaj więcej...

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny w Poznaniu i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnie prowadzą specjalistyczny kurs: Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR). Jest to szkolenie adresowane do specjalistów pracujących w samorządach na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i gminnym, w tym do specjalistów z III sektora. Sesje szkoleniowe rozpoczęły się w marcu i potrwają aż do końca grudnia. Kurs obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Uczestniczą w nim specjaliści w jednostkach pomocy społecznej, oświaty, ochrony zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, w zakładach karnych i w organizacjach pozarządowych, wspierających powiatowe i gminne systemy wspierania rodziny. Są to pedagodzy, psycholodzy, pracownicy socjalni, terapeuci i mediatorzy.

Czytaj więcej...

XIX Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier” – Święta Góra 2018

XIX Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier” – Święta Góra 2018Hubert Listopad i Alicja Gorycka z Dzięciołówki (podlaskie), Paweł Nowicki z Piasków (wielkopolskie) oraz Jarosław Wiktor ze Skrzynna (łódzkie) zostali zwycięzcami XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier" – Święta Góra 2018 w Piaskach k. Gostynia, odbywającego się pod patronatem Starosty Gostyńskiego

Hubert Listopad i Alicja Gorycka z Dzięciołówki (podlaskie), Paweł Nowicki z Piasków (wielkopolskie) oraz Jarosław Wiktor ze Skrzynna (łódzkie) zostali zwycięzcami XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier" – Święta Góra 2018 w Piaskach k. Gostynia, odbywającego się pod patronatem Starosty Gostyńskiego.

Czytaj więcej...

Piaski dla rodzin osób z niepełnosprawnościami

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach, prowadzone przez Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych “Kreatywni”, zorganizowały cykl zajęć dla rodzin osób z niepełnosprawnościami. Pozwoliły one uczestnikom na nabycie niezbędnej wiedzy i umiejętności w radzeniu sobie z chorobą i  niepełnosprawnością oraz jej objawami w życiu codziennym.

Bezpłatne warsztaty integracyjne dla rodziców zostały przeprowadzone przez WTZ w Piaskach w ramach projektu „Jesteśmy - Wspieramy – program aktywizacji osób niepełnosprawnych w powiecie pleszewskim oraz gostyńskim”.

Czytaj więcej...

Bowling jest dla wszystkich

Bowling jest dla wszystkich

Kręgle to prosta i przyjemna zabawa, a jej ogromną zaletą jest możliwość gry zarówno w pojedynkę, jak i z grupą znajomych. Jest to też doskonała okazja do spotkania i integracji. Bowling to obecnie najpopularniejsza odmiana kręgli, w której nie ma ograniczeń. W bowling mogą grać dorośli, dzieci, osoby bardziej i mniej wysportowane. Dlatego też jest to idealna gra towarzyska dla całych rodzin czy grup przyjaciół.

W ramach projektu „Jesteśmy - Wspieramy – program aktywizacji osób niepełnosprawnych w powiecie pleszewskim oraz gostyńskim” prowadzone są m.in. nieodpłatne działania aktywizujące i usprawniające na bowlingu i kręgielni dla osób z niepełnosprawnością (głównie ze środowisk wiejskich).

Czytaj więcej...

Punkt specjalistycznego wsparcia dla rodzin

Znalezione obrazy dla zapytania punkt wsparcia, pcpr w gostyniuStowarzyszenie „DZIECKO” uruchomiło Punkt Poradnictwa Specjalistycznego „Mocna rodzina”. Jego zadaniem jest wspieranie rodzin zgłaszających problemy rodzinne poprzez bezpłatne konsultacje specjalistów, zapewniające wzmocnienie funkcjonowania rodziny, zwiększenie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych oraz zwiększenie umiejętności w pełnieniu ról w rodzinie i społeczeństwie. Szeroko rozumianego wsparcia specjalistycznego udzielają zgłaszającym się specjaliści z zakresu psychologii, interwencji kryzysowej, wsparcia dla osób krzywdzonych, mediacji, terapii, pedagogiki rodziny oraz pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie.

Czytaj więcej...

Po pomoc do PCPR

Po pomoc do PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu udziela bezpłatnie pomocy i wsparcia specjalistycznego ofiarom przemocy i osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Specjalnie dla tych grup prowadzone są przy PCPR w Gostyniu (ul. Wrocławska 8 – II poziom, tel. 65 572 75 28, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) działania: Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i Punkt Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin.

Czytaj więcej...