Wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym – wydało w czerwcu wytyczne dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii dla organizatorów różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Wytyczne dotyczą także organizacji pozarządowych.

Wytyczne mają być wsparciem dla dyrektorów instytucji kultury i innych podmiotów w procesie przygotowania do ich ponownego otwarcia. Powinny się nimi kierować także organizacje społeczne prowadzące działania w obszarze kultury

Czytaj więcej...

Działania NGO-sów w czasie epidemii. Wyjaśnienia Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego

Czytaj więcej...

RODO W CZASIE EPIDEMII - OPINIA ZPP

RODO w czasie epidemii - opinia ZPP

Od powiatów docierają do nas sygnały, że na czas epidemii powinno zostać zawieszone RODO, które poważnie utrudnia wymianę informacji pomiędzy służbami. Pytanie czy to możliwe oraz czy rzeczywiści jest taka potrzeba?

Możliwe ograniczenia w zakresie stosowania RODO

Czytaj więcej...

Ruszyły bezpłatne mediacje rodzinne

Ruszyły bezpłatne mediacje rodzinne

Stowarzyszenie „DZIECKO” wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – partnerem w projekcie „W rodzinie siła” zapraszają na nieodpłatne mediacje rodzinne do Ośrodka Mediacyjnego w Gostyniu.

Nieodpłatne mediacje rodzinne odbywają się w ramach projektu „W rodzinie siła”.  Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego z dziedziny pomocy społecznej w 2020 roku w konkursie „Wspieranie inicjatyw na rzecz wielkopolskich rodzin”. Projekt jest też realizowany ze środków własnych Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Czytaj więcej...

„Kwarantanna domowa” – apka ułatwiająca izolację

„Kwarantanna domowa” – apka ułatwiająca izolację

Ponad tysiąc osób korzysta już z rządowej aplikacji „Kwarantanna domowa”. Jak działa? Osoby objęte kwarantanną otrzymują SMS-a, na podstawie którego można uaktywnić aplikację. Umożliwia ona potwierdzenie miejsca przebywania, a także przekazanie informacji na temat stanu zdrowia i ewentualnych potrzeb.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Piaskach wspierają od początku czerwca

Warsztaty w Piaskach wspierają od początku czerwcaPo okresie zawieszenia działalności, spowodowanej stanem epidemii, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach od początku czerwca wznowiły bezpośrednie wsparcie dla uczestników. Czas przerwy wykorzystywały na odnowienie pomieszczeń, na zdalne wspieranie uczestników i ich rodzin oraz na wykonywanie sprzętu ochrony osobistej dla wielu instytucji powiatowych i gminnych. Przygotowywano maseczki i przyłbice.

Czytaj więcej...

Kolejne zakupy WOŚP w ramach walki z epidemią

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy włącza się w walkę z koronawirusem, ponownie doposażając placówki medyczne. Do zamówionych już łóżek do intensywnej terapii, Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB) i analizatora laboratoryjnego dołączają specjalistyczne kardiomonitory o wartości 4,3 miliona złotych.

Czytaj więcej...

Zadbajmy o swoich seniorów!

Zdjęcie ilustracyjne

Narażone są wszystkie osoby starsze, nawet te czujące się zupełnie dobrze – podkreślają lekarze rodzinni i geriatrzy, którzy w związku z epidemią koronawirusa zwrócili się z prośbą do seniorów o poddanie się samoizolacji i częsty kontakt telefoniczny z najbliższymi. "Co 6 osoba w naszym kraju wkroczyła w wiek senioralny a przeszło 2,5 miliona osób osiągnęło 75 rok życia. Niestety, rozwijająca się na świecie epidemia SARS-CoV-2 sprawia, że życie seniorów jest szczególnie zagrożone" – czytamy w apelu Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce i Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii.

Czytaj więcej...