Warsztaty kompetencyjne dla rodziców i socjoterapeutyczne dla dzieci w Borku Wlkp.

Zakończyły się dwumiesięczne warsztaty kompetencyjne dla rodziców oraz towarzyszące im, równolegle warsztaty socjoterapeutyczne dla dzieci. Zrealizowało je Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, we współpracy z Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej w Gostyniu i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Borku Wlkp., przy wsparciu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp.

Czytaj więcej...

Serduszko gostyńskie, konto i terminal

Trwa gostyński XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym finale zbieramy na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Sztab WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu otrzymał już tegoroczne gostyńskie złote serduszko, ufundowane przez Przyjaciela Orkiestry – jedyne na całym świecie (z wygrawerowaną datą i napisem „27 Finał WOŚP GOSTYŃ”). Serduszko Marcina - jedno jedyne złote serduszko WOŚP Gostyńskiego Finału (sprzedaż ok. godz. 19.30). Serduszka gostyńskie maja swoją wyjątkową historię. Na każdy finał przygotowywał je jubiler Krzysztof Stołowski. Po jego śmierci dzieło to kontynuuje syn Marcin – również bezinteresownie.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego ofiarowali ponad 305 tysięcy zł

Trwa podsumowywanie udziału Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli XXVII Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy - wg wstępnych i nieoficjalnych wyliczeń (sztaby w Poniecu, Pogorzeli, Piaskach, Krobi i Gostyniu) -  305 241,38 zł  na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. 

Czytaj więcej...

Zakończyły się zajęcia dla osób, którym zdarzało się stosować przemoc. Rozpoczęto nabór do Programu Psychologiczno-Terapeutycznego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zakończyło realizację kolejnej edycji programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób, którym zdarzało się stosować przemoc w rodzinie.

PCPR w Gostyniu prowadził od września 2018 r., tak jak w latach poprzednich, program oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych „PARTNER”, poszerzony o elementy Treningu Zastępowania Agresji oraz o elementy asertywności i negocjacji. Program ten stanowi ważny element powiatowego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie i jest, obok terapii indywidualnych, jedną z form pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie w powiecie gostyńskim.

Czytaj więcej...

Najnowocześniejszy sprzęt za 250 tys. zł, podarowany przez WOŚP, właśnie trafił do gostyńskiego szpitala. Będzie ratował dzieci. Słowo o rezygnacji Owsiaka

Jak informuje szef powiatowego gostyńskiego Sztabu WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak: - „Do naszego szpitala trafił kolejny nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pozyskanie go wcale nie było taką łatwą sprawą. Po poprzednim finale Sztab WOŚP w Gostyniu złożył wniosek przygotowany wspólnie wraz lekarzami pediatrami z gostyńskiego szpitala do Fundacji WOŚP, wskazujący najpilniejsze potrzeby sprzętowe”.

Czytaj więcej...

Plan gostyńskiego XXVII finału WOŚP

Trwają przygotowania do gostyńskiego XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym finale zbieramy na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Trwa zbiórka darów do sprzedaży. Przekaż swój dar serca do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Wrocławska 8, tel. 65-572-75-28 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00) lub do sekretariatu Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu lub przynieś go na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w sobotę (12.01.19) lub niedzielę (13.01.19). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP na http://www.gostyn-pcpr.info/wosp.html

Czytaj więcej...

MIESZKAŃCY GOSTYNIA i OKOLIC OFIAROWALI 143 728 ZŁ!!!

Wstępnie podsumowano udział gostyńskiego Sztabu WOŚP w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli XXVII Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Łącznie, przez Sztab WOŚP w Gostyniu (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspierane przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gostynski Ośrodek Kultury HUTNIK i Stowarzyszenie DZIECKO) ofiarowaliśmy - wg wstępnych i nieoficjalnych wyliczeń  -  143 728,48 zł  na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Czytaj więcej...

Treningiem tradycyjnie powitali Nowy Rok

Nocny trening rozpoczął kolejny rok szkolenia. Tak powitali rok 2019 gostyńscy karatecy

Nocny trening rozpoczął kolejny rok szkolenia. Tak powitali rok 2019 gostyńscy karatecy. Gostyński klub karate shotokan TKFF „Tęcza” działa już od trzydziestu dziewięciu lat. A od trzydziestu czterech lat tradycyjnie już najzagorzalsi karatecy spotykają się w Nowy Rok o godz. 22.00 w dojo (sala treningowa) i odbywają swój pierwszy w nowym roku trening. Ma on zupełnie odmienny przebieg od zajęć, które odbywają się w normalnym cyklu szkoleniowym, gdyż karatecy ćwiczą w niecodziennych warunkach i dodatkowo przechodzą specjalne próby, np. test ognia.

Czytaj więcej...