Ruszyła powiatowa akcja pomocowa Mikołaje

Akcja polega na przygotowaniu paczki dla dziecka wskazanego przez organizatorów składającej się np. z zabawek, w tym edukacyjnych, gier planszowych, książek, przyborów szkolnych, słodyczy itp. Paczka może też być przygotowana dla osoby starszej, samotnej, schorowanej czy osoby z niepełnosprawnością. Paczki dla takich osób mogą składać się ze długoterminowych środków żywności, słodyczy, środków czystości oraz artykułów chemicznych, np. proszków do prania oraz kocy.

Przyłącz się!

Czytaj więcej...

Zapraszamy na XXI Ogólnopolski Festiwal „Bez Barier”

Zapraszamy na XXI Ogólnopolski Festiwal „Bez Barier”

Organizatorzy: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach zapraszają na XXI Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier – Święta Góra 2020”, realizowany pod patronatem Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego.

Czytaj więcej...

W wakacje można się też … uczyć

Wakacje to czas wypoczynku i przerwy od nauki. By urozmaicić ten czas Stowarzyszenie „DZIECKO” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wGostyniu przygotowało cykl działań uatrakcyjniających przerwę wakacyjną. Były one adresowane do całych rodzin, w tym zastępczych.

Spotkania rodzinne miały miejsce w Krainie Orła Białego. Celem ich była wspólna zabawa, ale też …. i nauka. Jednak na powietrzu, przy pięknej pogodzie oraz z wyrozumiałymi nauczycielami, co podkreślali uczestnicy, nauka ta była prawdziwą przyjemnością.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla rodziców i dzieci dobiegły końca

Warsztaty dla rodziców i dzieci dobiegły końca

Zakończyły się trwające od czerwca tego roku warsztaty dla rodziców i zajęcia dla dzieci. Prowadziło je Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych w Gostyniu. Głównym celem warsztatów było budowanie i wzmacnianie prawidłowych postaw rodzicielskich.

Grupa rodziców pracowała na warsztatach podnoszących kompetencje rodzicielskie, a w tym samym czasie ich dzieci uczestniczyły w zajęciach socjoterapeutycznych. W cyklicznych zajęciach grupowych w Gostyniu, odbywających się w godzinach popołudniowych oraz w sobotnie przedpołudnia, uczestniczyli rodzice, którzy zgłosili swoją chęć udziału oraz rodzice skierowani na te warsztaty przez sąd rodzinny, kuratorów, pedagogów szkolnych lub pracowników socjalnych.

Czytaj więcej...

Jak napisać wniosek w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse

Jak napisać wniosek w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać SzanseNie wiecie jak napisać wniosek w naszym konkursie? 🤔 Obejrzyjcie nagranie z webinaru! 😉 A w nim między innymi o idei Programu, roli koordynatora, formalnościach i zasadach czy cechach dobrego projektu i wniosku 😉 A może chcielibyście jakieś szkolenie online?
Zrealizuj swój projekt razem z nami! Nabór trwa do 27 października 2020 roku! Więcej informacji - https://bit.ly/3aLoDus.

Czytaj więcej...

Zajęcia z samoobrony w Chwałkowie

Lato czas wypoczynku. Jednak w Chwałkowie młode zawodniczki i zawodnicy z drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców Klubu Piłkarskiego „KA 4 resPect” Kołaczkowice, obok zajęć piłkarskich, trenowali samoobronę. Zajęcia prowadził trener Polskiego Związku Karate i instruktor samoobrony Waldemar Szwedek (8. Dan), asystował mu Leszek Jakubiak (3 kyu), obaj z TKKF „TĘCZA” w Gostyniu.

Czytaj więcej...

Koło PZN w Warszawie

Koło PZN w WarszawieGostyńskie Koło Polskiego Związku Niewidomych przygotowało wakacyjną niespodziankę dla swoich podopiecznych. Grupa 25 osób niewidomych i niedowidzących wraz z ich opiekunami i przewodnikami wyjechała na trzy dni do Warszawy. Relacjonuje Jolanta Kosowicz – zastępca prezesa Koła Gostyń PZN: - Ten wyjazd to spełnienie marzeń części naszych podopiecznych. Odwiedziliśmy bardzo dużo miejsc w Warszawie.

Czytaj więcej...