Złoto na międzynarodowym Grand Prix Karate dla Marcina Danka

W międzynarodowym turnieju karate Central Poland Open Grand Prix Karate WKF wzięło udział ponad 500 zawodników z 65 klubów 11 krajów. Zawody te odbywały się (19-20.05.2018) pod patronatem Polskiej Unii Karate.

W tych międzynarodowych zmaganiach wzięła udział siedmiosobowa reprezentacja gostyńskiego klubu karate TKKF „Tęcza”.

Była to znakomita okazja do rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń. Gostyńscy karatecy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność. Dwa razy stawali na podium, raz na pierwszym miejscu, raz na drugim. Zajmowali też wysokie pozycje tuż za podium.

Złoty medal wywalczył bezkonkurencyjny w tym dniu sensei Marcin Danek w kata indywidualnym seniorów. Srebrny medal zdobył po zaciętych walkach sensei Mieczysław Polewski w kata indywidualnym seniorów masters.

Amelia Ziółek wywalczyła czwarte miejsce w kata indywidualnym juniorek. Daria Pietrzyk została sklasyfikowana w tej samej kategorii na miejscu od 8 do 12. Wojciech Wieczny, startujący w kata indywidualnym juniorów, został sklasyfikowany na miejscu od 8 do 12.

Piotr Feledziak i Tobiasz Michnowski, startujący w kata indywidualnym dzieci do lat 12 zostali sklasyfikowani na miejscu od 8 do 12. Leszek Jakubiak został sklasyfikowany na miejscu od 13 do 18 w kata indywidualnym juniorów młodszych.

Podsumowując start w turnieju, kierownik ekipy M. Polewski podkreślił: -„Sukces gostyniaków jest tym większy, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Karatecy „Tęczy” poradzili sobie doskonale i zajęli dobre miejsca, co świadczy o dobrym przygotowaniu technicznym oraz nabyciu umiejętności radzenia sobie ze stresem”.

Shihan Waldemar Szwedek dodaje: - „Gratuluję wszystkim zawodnikom uzyskanego wyniku. Zawodnikom, którym nie udało się zająć miejsc medalowych dziękujemy za postawę i wolę walki.”

Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński, zaprasza (tel. 601 071 491) chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.

Opracowanie:  TKKF „TĘCZA”