Zebrali medale w Szczecinie

Zebrali medale w Szczecinie

W Szczecinie odbył się XI Turniej Nadziei w Karate WUKF o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina, w którym rywalizowało 150 najlepszych zawodników młodego pokolenia z całego kraju. Obok reprezentantów gospodarzy oraz m.in. Słupska, Kostrzyna czy Środy Wielkopolskiej wystartowali też zawodnicy TKKF „TĘCZA”. W stolicy województwa zachodniopomorskiego Gostynianie pokazali się z bardzo dobrej strony i wrócili z dziewięcioma medalami.

Impreza, mająca na celu wyłanianie utalentowanych i rokujących młodych zawodników, jest organizowana od 2007 roku przez Klub Bushikan Szczecin. W tegorocznych zmaganiach (23.11.2018 r.) wzięło udział blisko 150 zawodników z 18 klubów  z całego kraju.

Po uroczystej ceremonii otwarcia przystąpiono do rywalizacji. Zawody rozegrano na 3 matach, a do ich przeprowadzenia użyto nowoczesnego systemu multimedialnego, stosowanego przez WUKF na Mistrzostwach Świata i Europy.

Karateków „TĘCZY” prowadzili w turnieju Waldemar Szwedek (7. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).

„Była to znakomita okazja do rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń” – podkreśla Waldemar Szwedek.  – „Gostyńscy karatecy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność. Dziewięć razy stawali na podium, raz na pierwszym miejscu, cztery razy na drugim i cztery razy na trzecim.”

Złoty medal wywalczyła bezkonkurencyjna w tym dniu Patrycja Niewrzędowska w kata indywidualnym juniorek (2000-02).

Spory sukces odniosła Agnieszka Leciejewska, która wywalczyła po zaciętych walkach dwa srebrne medale. Pierwszy w kumite juniorek, drugi w kata indywidualnym juniorek.

Kolejne srebra zdobyli: Daria Pietrzyk w kata indywidualnym juniorek młodszych (2003-05) i Olaf Rybakowski w kata indywidualnym chłopców (2008 – 2009).

Medal brązowy wywalczyła w kategorii kata indywidualne juniorek młodszych Amelia Ziółek. W kategorii kata indywidualne juniorów brązowy medal zdobył Wojciech Wieczny. Dwa kolejne brązowe medale wywalczyli: Tobiasz  Michnowski  w kata indywidualnym młodzików (r. 2006-2007) i Gabriela Matyla w konkurencji kata indywidualne kadetów (r. 2008 – 2009).

Warto odnotować też, że pozostali startujący zawodnicy „TĘCZY” zajęli piąte  miejsca: Wojciech Kuberka w kata indywidualnym kadetów, a najmłodsza drużyna „TĘCZY” w składzie Wojciech Kuberka, Gabriela Matyla i Piotr Feledziak w kata drużynowym open.

Podsumowując start w turnieju, M. Polewski podkreślił: -„Sukces gostyniaków jest tym większy, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Młodzi karatecy „TĘCZY”, startujący w konkurencjach drużynowych, poradzili sobie doskonale i zajęli doskonałe miejsca na podium, co świadczy o dobrym przygotowaniu technicznym oraz nabyciu umiejętności radzenia sobie ze stresem. Cieszy też kolejny medal Agnieszki w kumite.”

Sensei Mirosław Sobkowiak przypomina: - Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują: Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Gmina Gostyń i Powiat Gostyński, zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.


Opracowanie: TKKF „TĘCZA”