Są jak Edmund. Doceniono ich pracę społeczną
Pracują na rzecz innych, nie oczekując zapłaty. Ich zaangażowanie zostało docenione podczas Gali Wolontariusza Powiatu Gostyńskiego
Społecznicy, bo o nich mowa, otrzymali nagrody Edmunda w trzech kategoriach: wolontariat indywidualny, grupowy oraz biznes społecznie odpowiedzialny. Statuetki trafiły do Aldony Majchrzak, Szlachetnej Paczki oraz firmy Jesiak. Po raz pierwszy przyznano także tytuł wydarzenie roku dla akcji „Misja Kubuś” oraz za występ chóru „Zaczarowana melodia” podczas koncertu „Dla Niepodległej”.
5 grudnia obchodzony jest dzień wolontariusza. Co roku w tym czasie powiat gostyński docenia najbardziej zaangażowanych społeczników tytułem Edmunda. Inspiracją tej nagrody jest życie i działalność Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Statuetki przyznawane są w czterech kategoriach: wolontariat indywidualny, grupowy, młodzieżowy oraz biznes społecznie odpowiedzialny. Kapituła konkursowa spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybiera te, które w najwyższym stopniu zasługują na wyróżnienie.
W tym roku statuetka za działania indywidualne trafiła do Aldony Majchrzak – koordynatorki akcji „Szlachetna Paczka” w powiecie gostyńskim oraz założycielki „Tęczowej Armii”, która zbiera pieniądze na rzecz chorych dzieci. W kategorii wolontariat grupowy wyróżnienie otrzymała „Szlachetna Paczka” – akcja, dzięki której wiele rodzin otrzymuje wsparcie poprzez przygotowywanie przez darczyńców specjalnie im dedykowanej paczki. Doceniono również firmę: Piekarnia-Ciastkarnia Grzegorz Jesiak, za prowadzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego i wparcie wielu przedsięwzięć społecznych. Nie przyznano natomiast statuetki w kategorii wolontariat młodzieżowy.
Kapituła konkursowa postanowiła natomiast uhonorować dwie inicjatywy, które wyszły poza ramy konkursu, a były zauważalne w regionie. Przyznany po raz pierwszy tytuł: „Wydarzenie roku” trafił do fundacji „Przybył z pomocą” za zorganizowanie akcji: „Misja Kubuś 202 km” i zbiórkę poprzez bieganie na rzecz Kubusia Malińskiego z Gostynia. Drugie wyróżnienie otrzymał chór „Zaczarowana melodia” działający przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu, za występ na Stadionie Narodowym ze Stanisławą Celińską podczas koncertu: „Dla Niepodległej”.
- Jesteśmy dzisiaj po to, aby podziękować wam za pracę, która ma wymiar bezinteresowny, poświęcenie się kosztem własnego czasu prywatnego, kosztem rodziny, to jest niezwykłe, że mają państwo czas, aby czynić dobro i dzielić się nim z innymi – podsumowywał podczas gali Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.
Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu