Mikołaje ruszyły pełną parą

Przygotowano już ponad 260 świątecznych paczek dla dzieci z rodzin najuboższych oraz dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego. Taki efekt odnotowuje na półmetku realizowana już po raz jedenasty akcja pomocowa „MIKOŁAJ 2018”, realizowana przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej z poszczególnych gmin powiatu. Do akcji przyłączają się przedszkola, szkoły, pracownicy firm i organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z terenu gminy.

Poszczególni uczestnicy akcji obejmują swoim patronatem konkretne dzieci oraz osoby samotne, starsze i niepełnosprawne, i przygotowują dla nich paczki lub fundują prezenty od art. spożywczych,  środków czystości, kocy, artykułów i przyborów szkolnych, maskotek, zabawek, gier edukacyjnych, książek po słodycze i wiele innych ważnych dla dzieci rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składają paczki.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy włączyli się już w tę akcję, gdyż dzięki ich staraniom święta w wielu domach będą radośniejsze. W uznaniu dla aktywności dzieci, młodych ludzi oraz ich wychowawców, a także pracowników i wolontariuszy, wszystkich, którzy udowodnili, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca, Stowarzyszenie „DZIECKO” i PCPR w Gostyniu nadało honorowe tytuły „MIKOŁAJ 2018” za przeprowadzenie kampanii społecznej i przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin i osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych Powiatu Gostyńskiego. Pamiątkowe dyplomy otrzymały już Szkoła Podstawowa w Goli, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gostyniu, Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” w Krobi, Szkoła Podstawowa w Sułkowicach, Szkoła Podstawowa w Pudliszkach, Przedszkole Samorządowe w Pudliszkach, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Szkoła Podstawowa 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Daleszynie, Szkoła Podstawowa w Piaskach, Przedszkole Niepubliczne ENART w Piaskach, Szkoła Podstawowa w Żytowiecku i Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu oraz firmy i inne osoby, pragnące zachować anonimowość.

Organizatorzy akcji MIKOŁAJE 2018 serdecznie dziękują wszystkim, którzy wspierają pomysł obdarowania paczkami dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Ich radość niech będzie najwspanialsza nagrodą.