Spotkanie wigilijne SM

Członkowie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu oraz ich rodziny, sympatycy, przyjaciele i zaproszeni goście spotkali się w sobotnie popołudnie (15.12.18) w sali "Werni".

Spotkanie rozpoczął nastrojowy koncert kolęd przygotowany przez uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Występy młodych instrumentalistów, zakończone życzeniami złożonymi przez nauczyciela Macieja Kończaka, wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie powitała wszystkich prezes stowarzyszenia Bożena Misiurek: „To już nasza kolejna wspólna wieczerza. Święta budzą w człowieku nadzieję  a wraz z nią wiele dobra i życzliwości. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka i być pomocni, gdy ktoś w pobliżu będzie potrzebował wsparcia.” Szczególnie ciepło powitała gości ze wspierających stowarzyszenie i jego członków instytucji i firm: Roberta Marcinkowskiego Starostę Gostyńskiego, Krzysztofa Deutscha – członka Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Grzegorza Skorupskiego Wiceburmistrza Gostynia,  Mirosława Sobkowiaka dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ks. Grzegorza Robaczyka z parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, Justynę Witczak – psychologa, Bernadetę Staśkiewicz z Zakładu Zielarskiego „KAWON – HURT” Nowak sp.j.  i informatyka Macieja Święcickiego.

Prezes Bożena Misiurek krótko podsumowała kolejny rok działalności  stowarzyszenia. Przypomniała m.in.: stałą współpracę z lekarzami, w tym szczególnie z Centrum Leczenia Stwardnienia Rozsianego – Ośrodkiem Badań Klinicznych w Plewiskach; organizowanie działań rehabilitacyjnych (kriokomora, fizjoterapia, terapia Halliwick, turnusy rehabilitacyjne) oraz corocznych obchodów Światowego Dnia Chorych na SM, współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, aktywizującym społecznie osoby z niepełnosprawnością. Podkreśliła, że realizacja dokonań stowarzyszenia w ciągu minionego roku nie byłaby możliwa bez stałego wsparcia ze strony powiatu gostyńskiego, gminy Gostyń, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, MANN+HUMMEL FILTRATION TECHNOLOGY POLAND SP. z O.O., Ardagh Glass S.A. Zakład w Gostyniu, Zakładu Zielarskiego „KAWON – HURT” Nowak sp.j., Netbox PL Sp. z o.o. w Gostyniu, MONDI-SIMET S.A. w Grabonogu, Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, firmy W&A Adam Wasielewski, informatyka Macieja Świetlickiego.

 

Następnie zabierali głos goście spotkania opłatkowego.  Składali życzenia dla stowarzyszenia i jego członków.  Starosta Robert Marcinkowski życzył m.in. zdrowia, podkreślając, - „ dla Państwa zdrowie w ogóle, a w szczególności przed świętami Bożego Narodzenia nabiera wyjątkowego wymiaru. Doskonale państwo wiedzą jak zdrowie jest potrzebne, jak bardzo walczą państwo, aby być zdrowym.” – Zadeklarował też dalsze wspieranie przez samorząd powiatowydziałań stowarzyszenia SM .

Grzegorz Skorupski, wiceburmistrz Gostynia pogratulował aktywności : - „Jesteście jednym z najbardziej aktywnych,  kreatywnych i twórczych stowarzyszeń, które działają na naszym terenie. Będziemy starać się dalej wspierać i pomagać.” Podziękowania i życzenia składali kolejni goście.

Następnie wszyscy uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem.

Później, już mniej oficjalnie, spędzili miło czas przy wspólnym obiedzie. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia wręczyli przybyłym gościom drobne upominki z podziękowaniami za pomoc i udzielane wsparcie.