Mieszkańcy powiatu gostyńskiego ofiarowali ponad 305 tysięcy zł

Trwa podsumowywanie udziału Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli XXVII Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy - wg wstępnych i nieoficjalnych wyliczeń (sztaby w Poniecu, Pogorzeli, Piaskach, Krobi i Gostyniu) -  305 241,38 zł  na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. 

Sztab WOŚP w Gostyniu (działający przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Stowarzyszenie „Dziecko” oraz OSP w Goli) zebrał według wstępnych danych 151 145,99 zł.

Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał 48 722,36 zł.

Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 43 922 zł.

Sztab WOŚP w Poniecu (przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Poniecu) zebrał 42 770,31 zł.

Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli) zebrał 18 681,43 zł.

To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń!!! Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach, Poniecu i Pogorzeli oraz opiekunom wolontariuszy z Borku, którzy, poświęcając swój wolny czas, przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci!

Szefowie Sztabu WOŚP w Gostyniu Mirosław Sobkowiak i Maciej Marcinkowski podkreślają - „Dziękujemy Wszystkim za niesamowity 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim!  Finał już za nami, emocje i kurz po tej – jak mówi Jurek Owsiak -największej letniej zadymie w środku zimy powoli opadają.

Niestety, przeżywamy też w wielkim smutku tragiczne zdarzenie w Gdańsku. Przekazujemy największe wyrazy współczucia dla Bliskich Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – wolontariusza WOŚP zmarłego w wyniku niezrozumiałego ataku nożownika.”


Opracowanie: PCPR w Gostyniu