Prośba Zarządu Fundacji WOŚP i zdjęcia z finałowego grania WOŚP w Gostyniu

Sztab WOŚP w Gostyniu (działający przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Stowarzyszenie „Dziecko” oraz OSP w Goli) przedstawia list Zarządu Fundacji WOŚP do wolontariuszy i sympatyków WOŚP:

 

„Drodzy Przyjaciele,

 

Jesteśmy, wszyscy w Fundacji, a przede wszystkim Jurek, wzruszeni, poruszeni i wdzięczni za Wasze przeogromne wsparcie dla nas i dla Jurka. Bardzo chcielibyśmy każdemu z Was odpowiedzieć i osobiście podziękować za każdą wiadomość, za każdy komentarz, za każdy mail, za każdy sms, czy też za każdy wyraz wsparcia umieszczony na ogrodzeniu naszej Fundacji. Wszystkie te sygnały w przeogromnej ilości i sile skierowaliście w naszą stronę, każdy ma w sobie ogromną moc emocji, przyjaźni i bardzo wzmacnia naszego ducha.

Jest ich tak dużo, że nie jesteśmy w stanie każdemu z Was podziękować indywidualnie. Wiedzcie jednak, że każdy jeden gest Waszej solidarności z Orkiestra i Jurkiem jest niesamowicie ważny.

Mamy jednak wielką do Was prośbę. Słyszymy o wiecach, manifestacjach, akcjach skierowanych w naszą stronę. Jesteśmy Wam w sposób nieograniczony wdzięczni.

Jednak w tej chwili to nie my i nie Jurek najbardziej Was potrzebujemy. Największą tragedię przeżywają teraz bliscy śp. Prezydenta Pawła Adamowicza, jego rodzina, współpracownicy, przyjaciele, mieszkańcy Gdańska.

W tej chwili to oni najbardziej potrzebują wsparcia i to oni muszą poczuć, że w obliczu tego koszmaru nie są osamotnieni.

My, całą Fundacją, także ze wszystkich sił chcemy ich wspierać, i wyrazimy swoją z nimi solidarność w czasie sobotnich uroczystości w Gdańsku. Pozostańmy więc do momentu pożegnania ś.p. Prezydenta Pawła Adamowicza w zadumie, a potem przyjdzie czas na naszą wspólną pracę na rzecz lepszej przyszłości.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”

 

Przypominamy, że Gostyń szczyci się tym, że zagrał dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  po raz dwudziesty ósmy!  

Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto Fundacji WOŚP.

 

A ostatni 27. FINAŁ WOŚP w Gostyniu można przypomnieć sobie, oglądając i pobierając zdjęcia wolontariusza WOŚP fotografa Piotra Jankowiaka – Okiem Pryzmatu dla wszystkich chętnych na dysku google:

 

Sobota 12.01.2019 r.:
https://photos.app.goo.gl/Rq6AYyhesf2XsCWJA

 

Niedziela 13.01.2019 r.:
https://photos.app.goo.gl/2JiznKwpjeXpbRpt8

Także wolontariusz Paweł Zagata udostępnił swoje zdjęcia z niedzielnego grania:

https://drive.google.com/open?id=1_a_Z_QqRBoi_q8e97kCyI2gg8ZYlqjqN

Zachęcamy do obejrzenia.

Źródło: PCPR