Pokaz karate w Dniu z Japonią

Karatecy z TKKF „TĘCZA” w Gostyniu zaprezentowali swoje umiejętności w czasie „Dnia z Japonią” w ramach „Niedziel w Bibliotece"

Karatecy z TKKF „TĘCZA” w Gostyniu zaprezentowali swoje umiejętności w czasie „Dnia z Japonią” w ramach „Niedziel w Bibliotece” (24 lutego 2019 r.) Pokaz był jedną z wielu atrakcji związanych z Japonią, a zaplanowanych przez organizatora: Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu.

Pokaz poprowadzili sensei Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) oraz Marcin Danek (2. Dan). Witając wszystkich, przypomnieli, że - Karate ni sente nashi (karate nigdy nie było sztuką agresji), podkreślając, że karate to sztuka samoobrony przy pomocy rąk i nóg.

Reprezentanci klubu karate shotokan TKKF „TĘCZA” pokazali elementy treningu karate: elementy kihonu, czyli wielokrotnego powtarzania bloków, uderzeń i kopnięć, elementy kumite, czyli walki sportowej, prowadzonej z pełną kontrolą uderzeń, elementy samoobrony z wykorzystaniem dźwigni i rzutów, oraz kata, czyli układów technik wykorzystywanych w walce z kilkoma przeciwnikami, po wykorzystanie bloków, przechwytów i podcięć. Zaprezentowano też pokaz obrony przed kilkoma napastnikami.

Uczestnicy „Niedzieli w Bibliotece” nagrodzili pokaz karateków gromkimi brawami.

Organizację pokazu wsparło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Realizatorzy pokazu przypominają: -  „Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.”


Opracowanie: TKKF „TĘCZA”