Polewski mistrzem Polski

Polewski mistrzem Polski

Na rozegranych w Poznaniu Mistrzostwach Polski Masters w Karate Olimpijskim (28.04.2019 r.) reprezentant klubu karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu osiągnął znaczący sukces. Mieczysław Polewski został Mistrzem Polski Masters w kata indywidualne mężczyzn 51-55 lat!

W mistrzostwach wzięło udział 320 zawodników z 42 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. W finale gostyński karateka spotkał się z utytułowanymi zawodnikami: Jarosławem Malikiem ze Szkoły Walk Kime Warszawa i Grzegorzem Żendzianem z Shogun Białystok. W finałowej walce wykonał rewelacyjnie kata Goju shihosho, co ostatecznie przesądziło o zdobyciu tytułu Mistrza Polski Masters.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy tak znakomity wynik M. Polewskiego. Największym jego sukcesem jest tytuł Mistrza Świata wywalczony na Open Karate-do Shotokan World Championship SWO /IJKA (Otwarte Mistrzostwa Świata Karate-Do SWO/IJKA) w 2014 r.

Wspólnie z Mistrzostwami Polski Masters w Karate Olimpijskim odbywały się też Mistrzostwa Polski U-21 w Karate Olimpijskim Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców. Klub karate TKKF „TĘCZA” reprezentowała skromna dwuosobowa ekipa w składzie: Daria Pietrzyk i Agnieszka Leciej. Dorobek gostyńskich zawodniczek to: piąte miejsce Darii Pietrzyk w konkurencji kumite kata indywidualne juniorek (16-17 lat) i dziewiąte miejsce Agnieszki Leciej w tej samej konkurencji.

W czasie mistrzostw Polski Waldemar Szwedek – główny trener TKKF „TĘCZA” – otrzymał nominację na trenera kata kadry Wielkopolski Polskiego Związku Karate. To znaczące wyróżnienie dla gostyńskiego shihana.

Warto też odnotować start Leszka Jakubiaka w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Olimpijskim w Poznaniu (27.05.2019 r.) oraz start reprezentacji TKKF „TĘCZA” w XXVIII Mistrzostwach Ziemi Legnickiej w Karate Olimpijskim (13.04.2019 r.), które były jednocześnie  Turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski juniorów młodszych, juniorów i U-21. Młodzi zawodnicy gostyńscy pokazali się z dobrej strony, choć zajmowali miejsca tuż za podium. Należą się im podziękowania za walkę podczas tych startów.

Shihan Waldemar Szwedek, podsumowując starty reprezentantów „TĘCZY”, podkreślał: - „Młodzi zawodnicy Ziemi Gostyńskiej pokazali, że klub karate „TĘCZA” utrzymuje się stale w czołówce krajowej. Jest jeszcze sporo do pracy i poprawiania, ale takie jest właśnie karate. To ciągłe doskonalenie się i walka z własnymi słabościami. Specjalne gratulacje należą się sensei Mieczysławowi Polewskiemu, który po raz kolejny udowodnił, że stała praca nad sobą i systematyczny trening pozwala cały czas utrzymywać formę i osiągać najwyższe laury. Ten sukces jest też znaczący, gdyż został osiągnięty tuż przed obchodami 40-lecia działalności klubu karate TKKF „TĘCZA”.”

Przypominamy, że gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują gmina Gostyń i powiat gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice – w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30; dorośli i młodzież od lat 12 – we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą instruktorzy: Waldemar Szwedek (7. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).

Opracowanie: TKKF „TĘCZA”