Zagrali w dwie kule

Blisko sto osób, uczestników i widzów, zgromadził VII Powiatowy Turniej w bule dla osób niepełnosprawnych, skupionych wokół instytucji pomocy społecznej. W sportowych zmaganiach na działce terapeutycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach wystartowało 8 drużyn z placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich (13.06. 2019 r.).

Przybyłych powitał Gerard Misiaczyk – prezes stowarzyszenia KREATYWNI, prowadzącego Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach. Wśród specjalnych gości, przybyłych na turniej, byli też: Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Przewodniczący Rady Gminy w Piaskach Bernard Dorsz, wójt Piasków Wiesław Glapka, przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz kierownicy i dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek pomocy społecznej.

Turniej był jednym z elementów projektu „Zagraj w dwie kule: bowling i bule” dofinansowanego ze środków powiatu gostyńskiego. Projekt realizowany jest w partnerstwie dwóch stowarzyszeń: Stowarzyszenia MOST oraz Stowarzyszenia KREATYWNI.

Po części oficjalnej rozpoczął się turniej. Zmagania były bardzo emocjonujące. A dla osób czekających na swój start organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy. Rozegrano też mecz drużyn złożonych z zaproszonych gości oraz organizatorów. Pogoda dopisała, co pozwoliło miło spędzić czas. Po zakończeniu turnieju wręczono nagrody zwycięzcom.

W tegorocznym turnieju zwyciężyła drużyna ŚDS Gostyń, drugie miejsce zajął ZAZ Leonów, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna DPS w Chwałkowie. Pierwsze trzy drużyny otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki za udział.

Następnie poczęstowano uczestników i gości: był wspólny grill, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz słodki poczęstunek.

Organizatorom należą się podziękowania za tę sprawnie przeprowadzoną imprezę, popularyzującą petanque w środowisku niepełnosprawnych.