Wózki inwalidzkie dla wypożyczalni

Działająca od kilkunastu lat przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszeniu „DZIECKO” wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnością wzbogaciła się o kolejne sprzęty. Są to lekkie i składane wózki inwalidzkie, balkoniki oraz kule z regulacją.  

Sprzęt przekazała nieodpłatnie Fundacja Eco Textil ze Skarżyska-Kamennej. 26 czerwca br. przedstawicielka fundacji Róża Klonowska przekazała przedstawicielom PCPR w Gostyniu trzy wózki inwalidzkie, trzy balkoniki i cztery pary kul. W czasie spotkania rozmawiano tez o kolejnym sprzęcie dla gostyńskiej wypożyczalni. Będą to trójkołowe rowery dla osób z niepełnosprawnością.

Sprzęt dostępny w wypożyczalni PCPR w Gostyniu: wózki rehabilitacyjne, rolatory, balkoniki, step pery, rowery itp., wypożyczany jest osobom z niepełnosprawnością nieodpłatnie na okres do trzech miesięcy

Fundacja Eco Textil, wspiera działalność wielu instytucji i organizacji działających na rzecz  osób z niepełnosprawnością. Tworzy też od 2017 r. stale rozwijającą się sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Warto dodać, że pieniądze na działalność Fundacja pozyskuje z recyklingu odzieży, zbieranej do kontenerów na terenie całego kraju. Jak to działa? Zasada jest prosta. Ludzie wrzucają niepotrzebne tekstylia do pojemników z logo Eco Textil. Zużyta, niepotrzebna odzież jest w 100% poddawana recyklingowi. Część zysków z przerobu pozyskanych w ten sposób tekstyliów firma Wtórpol przekazuje na konto swojej Fundacji. W ten sposób każdy, oddając niepotrzebne ubrania, staje się fundatorem i pomaga niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży.

Przedstawicielka fundacji Róża Klonowska przypomina: - „Oddając odzież, pomagasz przełamywać bariery! Celem naszej Fundacji jest pomoc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością. Wspieramy je, aby miały równe szanse. Pomagamy również ich rodzicom, rodzinom oraz opiekunom, a także całemu środowisku osób z niepełnosprawnością.”

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu serdecznie dziękuje Fundacji Eco Textil za kolejne doposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego o nowy sprzęt.