Zapraszamy na XIX festiwal „Bez Barier”

Zapraszamy na XIX festiwal „Bez Barier”

Organizatorzy: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri na Świętej Górze i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach zapraszają na XX Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier – Święta Góra 2019”, realizowany pod patronatem Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego.

W ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy dla osób z niepełnosprawnością: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki, „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych.

Festiwal rozpocznie się o godz.10.00 w piątek 6 września 2019 r. w ogrodach klasztornych na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia. Oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego uczestnicy festiwalu będą mogli też oglądać na żywo, jak powstają prace wykonywane przez artystów z niepełnosprawnością. Dla tych, którzy przyjdą na festyn towarzyszący festiwalowi, organizatorzy przygotowali wesołe zabawy i konkurencje, w których można sprawdzić swoje talenty. Odbędzie też konkurs strzelecki z nagrodami. Na uczestników zabaw czekają słodkie upominki. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym, wskazując wykonawcę do Nagrody Publiczności. Dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów przygotowany będzie Punkt Porad i stoisko z darmowymi publikacjami.

W finale festiwalu będzie można obejrzeć koncert laureatów. Będą też atrakcje – niespodzianki dla uczestników i widzów. Całość zakończy uroczyste wręczenie nagród w konkursach XX Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier – Święta Góra 2019”. Zostaną też wylosowane nagrody dla publiczności.

Oprócz uczestników konkursu organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy na widowni osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunów oraz przyjaciół i rodziny.

Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym powiatu gostyńskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz własnemu wkładowi finansowemu Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Warunki uczestnictwa w konkursie piosenki „Muzyka Bez Barier”. Wymagane zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału uczestnika: imię, nazwisko, wiek, adres, tytuł piosenki, autor, do dnia 3 września 2019 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Czas wystąpień: do 8 minut (maksymalnie 2 utwory) – organizatorzy zapewniają odtwarzacz CD (laptop) oraz nagłośnienie instrumentów. Konieczne jest zgłoszenie instrumentarium i liczby mikrofonów dla wykonawców.

Warunki uczestnictwa w konkursie plastycznym „Sztuka Bez Barier”. Kategoria I:na żywo– zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału (imię, nazwisko, wiek, adres, technika – ołówek, kredka, farby itp.) do 3 września 2019 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks: 65 572 75 29, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Uczestnicy konkursu na żywo przyjeżdżają z własnymi materiałami. Kategoria II: Konkurs prac gotowych – podpisanych i dostarczonych do PCPR w nieprzekraczalnym terminie do 3 września 2019 r. wraz z pisemnym zgłoszeniem (imię, nazwisko, tytuł pracy, technika plastyczna). Adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń.

Wszelkie zapytania dotyczące festiwalu „Bez Barier– Święta Góra 2019” należy kierować pod nr telefonu: 65 572 75 28 PCPR w Gostyniu – Dział Pomocy Osobom niepełnosprawnym, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń, pierwsze piętro – pokoje nr 205 i 206. Karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.gostyn-pcpr.info w zakładce: Pobieranie druków i wniosków. Można je też otrzymać przesyłając prośbę o nie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w regulaminie Festiwalu.

 

pobierz kartę zgłoszeniową