Zajęcia z samoobrony w Chwałkowie

Lato czas wypoczynku. Jednak w Chwałkowie młode zawodniczki i zawodnicy z drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców Klubu Piłkarskiego „KA 4 resPect” Kołaczkowice, obok zajęć piłkarskich, trenowali samoobronę. Zajęcia prowadził trener Polskiego Związku Karate i instruktor samoobrony Waldemar Szwedek (8. Dan), asystował mu Leszek Jakubiak (3 kyu), obaj z TKKF „TĘCZA” w Gostyniu.

Na zajęciach prowadzonych w plenerze młode piłkarki i piłkarze oraz ich trenerki i trenerzy poznawali tajniki obrony przed napastnikiem w sytuacjach pozaboiskowych. W. Szwedek pokazał kilka podstawowych zasad typowych dla samoobrony i uczył uwalniania się z chwytów, obrony przed uderzeniami oraz unieruchamiania napastnika przy pomocy dźwigni, chwytów oraz rzutów.

Jak przyznają uczestnicy zajęć, było to dla nich ciekawe doświadczenie i nowe wyzwanie. Przekonali się, że samoobrona jest ważna i warto posiąść taką umiejętność.

Fundacja na rzecz rozwoju młodych talentów „KA 4 resPect” dziękuje Panu Waldemarowi i jego asystentowi za praktyczną naukę podstaw samoobrony, a sponsorowi: Agencji Ochrony LION za możliwość odbycia zajęć z samoobrony.