Zintegrowali się poprzez sport

Sport to frajda! Przekonali się o tym uczestnicy projektu: „Integracja dookoła”. Dzięki podejmowanym aktywnościom fizycznym przedszkolaki Przedszkola Miejskiego nr 5 w Gostyniu, zawodnicy MKS Kania Gostyń oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach nabyli nowe umiejętności i nauczyli się, jak współpracować i grać zespołowo. 

W działania zaangażowane zostały trzy grupy, dla każdej z nich przygotowano zajęcia sportowe.

Młodzi piłkarze Kani Gostyń nauczyli się grać w boulle oraz bowling. Podczas zajęć mieli szansę na nabycie nowych umiejętności i nauczenie się pracy w grupie. Zasady gry w boulee poznawali podczas zorganizowanego wspólnie z uczestnikami WTZ pikniku. Uczestnicy WTZ z kolei w ramach projektu wybrali się na rajd rowerowy i objechali powiat dookoła. Brali również udział w grze w bowling, a także, podczas zajęć z profesjonalnych trenerem piłkarskim, poznali tajniki gry w piłkę nożną.

Aktywność fizyczną zdobywały także przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Gostyniu. Dzieciaki zaangażowane zostały w treningi piłkarskie. Dziewczynki z kolei podczas zajęć tanecznych opracowały układ zagrzewający chłopaków do boju. Został on zaprezentowany w czasie spotkania podsumowującego projekt, połączonego z jasełkami w przedszkolu. Dzieci otrzymały także zdrowe przekąski.

Projekt: „Integracja dookoła” realizowany był ze środków Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez grupę nieformalną: „Integracja dookoła” pod patronatem Stowarzyszenia: „Kreatywni”.