Tradycja łączy pokolenia

Stowarzyszenie Akademia Przedszkolaka działające przy Przedszkolu Samorządowym w Łęce Wielkiej zakończyło realizację projektu „ Tradycja łączy pokolenia” dofinansowanego z powiatu gostyńskiego w ramach konkursu „Działaj Lokalnie”.

W ramach projektu zostały zorganizowane spotkania andrzejkowe i bożonarodzeniowe, warsztaty z rękodzieła i kulinarne. Zwieńczeniem całości było spotkanie dla osób starszych i samotnych. 17 grudnia Sala wiejska w Łęce Wielkiej rozbrzmiewała kolędami i gwarnymi rozmowami, a to wszystko za sprawą spotkania jasełkowego dla starszych i samotnych mieszkańców okolicznych wiosek.

Na wszystkich czekały zastawione stoły z tradycyjnym opłatkiem w świątecznie przybranej sali, gdzie zacnych gości powitały Monika Danek- prezes naszego stowarzyszenia, dyrektor przedszkola – pani Grażyna Pierzchała i sołtys wsi Łęka Wielka – pani Łucja Markowska.

Jednym z punktów tego przedsięwzięcia był występ przedszkolaków i rodziców z grupy teatralnej „AGRAFKA”, którzy przedstawili Jasełka przygotowane przez panią Dorotę Kaźmierczak.

Po obejrzeniu przedstawienia i złożeniu sobie życzeń najważniejszą częścią spotkania było połamanie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania.

Spotkanie to było okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszyła mu piękna oprawa wnętrz, podniosła, bożonarodzeniowa atmosfera oraz dużo serdeczności i ciepła. Widząc radość i zadowolenie uczestników, można było się przekonać, że jest potrzeba organizowania takich spotkań.