Zimowy turniej przy zielonym stole

Zimowy turniej przy zielonym stolePowiatowy turniej bilarda wychowanków świetlic środowiskowych odbył się w Krobi. Wzięli w nim udział podopieczni powiatowych Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Pogorzeli, Gostyniu i Krobi. 15 zawodników spotkało się, aby sprawdzić swoje umiejętności przy stole bilardowym. Po kilkugodzinnych, budzących duże emocje zmaganiach, wyłoniono czterech finalistów, którzy zmierzyli się ze sobą. Pierwsze miejsce w bilardowej rozgrywce zajął Maciej Markowski – podopieczny MŚŚ w Gostyniu. Drugie miejsce wywalczył Sebastian Ciesielski - wychowanek MŚŚ w Krobi. Trzecie miejsce zajął Paweł Karolczak reprezentujący MŚŚ w Krobi. Czwarte miejsce zajął podopieczny MŚŚ w Krobi – Jakub Jędryczkowski.

 
Jak podkreśla Paulina Maćkowiak, kierownik powiatowej Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli z miejscem prowadzenia działalności w Pogorzeli, Gostyniu i Krobi: - To zorganizowany przez nas z okazji ferii zimowych turniej bilarda z udziałem naszej młodzieży. Ale też kolejny w cyklu naszych turniejów. Zapraszamy chętne osoby w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym do uczestnictwa w zajęciach świetlicowych, które organizowane są codziennie w Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli z miejscem prowadzenia działalności w Pogorzeli (budynek Urzędu Miejskiego), Krobi (Gminne Centrum Kultury i Rekreacji) i Gostyniu (Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich). 
Zawodników biorących udział w rozgrywkach bilardowych dopingowały koleżanki i koledzy z placówek wsparcia dziennego oraz pedagodzy – opiekunowie poszczególnych świetlic. Zwycięzcy otrzymali nagrody, puchary i dyplomy ufundowane przez kierownika MŚŚ w Pogorzeli i prezesa Stowarzyszenia „DZIECKO”. Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
Organizatorem turnieju była powiatowa Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa w Pogorzeli z miejscem prowadzenia działalności w Pogorzeli, Gostyniu i Krobi. Wsparcia udzieliło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.