9 medali „TĘCZY” w Lesznie!

W XXVIII Leszczyńskich Mistrzostwach Karate o Puchar Prezydenta Miasta Leszna wzięło udział 320 zawodników z 31 klubów Wielkopolski, Dolnego Śląska i Lubuskiego. Wśród startujących była też reprezentacja gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA”. 

Leszczyński turniej karate adresowany był do młodych karateków do lat siedemnastu. Towarzyszyła mu też konkurencja dla mastersów. Przedstawicieli gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA” (zawodnicy głównie z gmin: Gostyń i Piaski) poprowadzili Waldemar Szwedek i Mieczysław Polewski. Gostynianie zdobyli trzy złote, jeden srebrny i pięć brązowych medali, zapewniając sobie tym samym ważne punkty rankingowe Polskiej Federacji Karate Sportowego i Wielkopolskiego Związku Karate.

Ze startu młodych karateków „TĘCZY” zadowolony jest shihan Waldemar Szwedek (7. Dan): - „Mimo że reprezentacja klubu wystartowała w nielicznej, dziewięcioosobowej obsadzie, to młodzi zawodnicy pokazali się z dobrej strony. W bezpośrednich walkach i repasażach pokazali swoje umiejętności i zajmowali punktowane miejsca w klasyfikacji. Gratuluję wszystkim startującym w barwach „TĘCZY”, bo pokazali dobre przygotowanie techniczne i wolę walki, jak również odporność psychiczną, tak potrzebną w rywalizacji sportowej.”

Sensei Mieczysław Polewski (4. Dan) podkreślił, że starty doświadczonych juniorek i juniora oraz najmłodszych reprezentantów „TĘCZY”, były wyśmienite, co podkreślają złote medale wywalczone w swoich kategorii wiekowych. – „W indywidualnych i drużynowych startach młodzi wychowankowie gostyńskiego klubu karate pokazali wysokie umiejętności techniczne, zauważone i chwalone też przez trenerów z innych klubów.”

Medale w poszczególnych konkurencjach wiekowych zdobyli:

a) złote:

- Wieczny Wojciech  - 1 miejsce w kata indywidualnym juniorów (16-17 lat);
- Anna Mila, Amelia Ziółek i Daria Pietrzyk – 1 miejsce w kata drużynowe open juniorek (14-17 lat);
- Piotr Feledziak, Wojciech Kuberka i Olaf Rybakowski  - 1 miejsce  w kata drużynowym Pierwszy Krok (9 lat i starsi);

b) srebrny:

- Olaf Rybakowski  -  2 miejsce kata indywidualne Pierwszy Krok (8 lat);

c) brązowe:

- Daria Pietrzyk – 3 miejsce kata indywidualne juniorek młodszych (14-15 lat);
- Amelia Ziółek  – 3 miejsce kata indywidualne juniorek młodszych (14-15 lat);      
- Wojciech Kuberka  - 3 miejsce kata indywidualne Pierwszy Krok (9 lat);
- Piotr Feledziak  - 3 miejsce  kata indywidualne Pierwszy Krok (10 lat i więcej);
- Mieczysław Polewski - 3 miejsce Kata indywidualne Masters (+35 Lat)

Zawody w Lesznie były ostatnimi zawodami przed okresem letnim i wyjazdami obozowymi.
Teraz będziemy czekali na nowy sezon i na kolejne trudne wyzwania sportowe.

Sensei Mirosław Sobkowiak (4. Dan) stwierdza: - „Młodzi adepci karate z „TĘCZY” kończą obecny sezon 2017/2018 z dobrymi wynikami. Startowali w licznych zawodach, z których za każdym razem przywozili medale. Zdobywali je na zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.” – I dodaje: - „Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom za włożoną w ten sezon pracę treningową i osiągnięte wyniki sportowe. Dziękuję też rodzicom najmłodszych naszych zawodników za zaufanie i cierpliwość oraz za pomoc, jaką udzielają swym pociechom w doskonaleniu się na zajęciach prowadzonych przez TKKF „TĘCZA” Gostyń. Szczególne podziękowania kieruję do kolegów instruktorów: Waldemara Szwedka (7. Dan), Mieczysława Polewskiego (4. Dan) i Marcina Danka (2 Dan), którzy, dzieląc się swoją pasją z wychowankami, są też dla nich wzorem w podążaniu drogą karate.”

Klub karate shotokan TKKF „Tęcza” zaprasza chętnych na treningi po wakacjach do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu.  (ul. Hutnika 3) Zapisy tel.: 601 - 071 - 491.