Loading color scheme

O nas

Jesteśmy pierwszym żłobkiem w Gminie Krobia. Zapewniamy miejsca dla 26 dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat. Żłobek otwarty jest w godz. 6.30-16.30

Dzieci w trakcie pobytu otrzymują 5 posiłków. Jadłospisy układane są w oparciu o zalecenia żywieniowe i uwzględniają produkty ze wszystkich pięciu grup żywieniowych.

Nasz Żłobek mieści się w budynku wolnostojącym, wokół którego znajduje się duży plac zabaw i ogródek.

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra, która stale się dokształca. W Żłobku zatrudniona jest również pielęgniarka.

Misją Żłobka Gminnego w Krobi jest wsparcie rodziców w trudach opieki nad małym dzieckiem. W trakcie opieki w naszej placówce zapewniamy wszechstronny rozwój dziecka w zależności od jego potrzeb i możliwości:

- Wspieramy dzieci w rozwoju zarówno intelektualnym jak i emocjonalnym a także społecznym. Łączymy naukę i zabawę.

- Podążamy za dziećmi. Pokazujemy dzieciom jak radzić sobie z uczuciami, zwłaszcza trudnymi. Uczymy wyrażać uczucia słowami a nie krzykiem czy agresją.

- Wierzymy, że dziecko dobrze się zachowuje, kiedy dobrze się czuje.

- Opieramy komunikację na empatii czyli zrozumieniu potrzeb i uczuć swoich i otoczenia.

- Dbamy o prawidłowy rozwój fizyczny. Codziennie zapewniamy dzieciom ruch na świeżym powietrzu, zajęcia edukacyjne, muzyczne, plastyczne. Ćwiczymy dużą i małą motorykę.

- Wspieramy rozwój mowy poprzez zajęcia logorytmiczne.

- Dbamy o zasady zdrowego stylu życia.

 

ZAJĘCIA W ŻŁOBKU

Dzieci uczą się wielu ciekawych i interesujących rzeczy, eksperymentują, badają, doświadczają, rozwijają się fizycznie.

Uwrażliwiamy dzieci  na piękno sztuki, tańczymy, śpiewamy, osłuchujemy się z językiem angielskim.

W cenie czesnego zapewniamy:

Zajęcia sensoryczne. Przynoszą wiele korzyści dla najmłodszych: wspomagają poprawny kierunek położenia ciała w stosunku do podłoża, doskonalą kontrolę ruchów głowy i tułowia, ułatwiają odbieranie i przetwarzanie bodźców, wzmacniają prawidłowe napięcie mięśniowe, przyspieszają i sprzyjają rozwojowi mowy, stymulują dzieci do poznawania i odkrywania świata.Zajęcia sensoryczne to przede wszystkim świetna zabawa! Codziennie w trakcie zajęć w żłobku wplatane są zajęcia angażujące wiele zmysłów. Min. 2 razy w miesiącu prowadzimy zajęcia ZYMSŁOSENSORYKI tzw. zajęcia mocno brudne, gdzie pozwalamy dzieciom na doznawanie świata wszystkim zmysłami i całym ciałem.

Język angielski. W żłobku wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób. Chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia prowadzone są w formie atrakcyjnych zabaw. Skutecznym narzędziem nauki w wieku żłobkowym są piosenki, rymowanki i bajki, które pomagają utrwalić dziecku zdobywaną wiedzę. Zajęcia prowadzimy w oparciu o program Baby Beetles.

Logorytmika/rytmika.  Logorytmika proponuje takie połączenie ćwiczeń ruchowych, słuchowych, oddechowych, słownych i muzycznych, by rozwijać mowę i możliwie najwięcej umiejętności poznawczych i myślowych. A wszystko to oprawione w atrakcyjną zabawę rozwijającą koncentrację uwagi i pamięć. W żłobu zajęcia logorytmiczne/rytmicze prowadzone są codziennie!

Gimnastyka buzi i języka. Podczas ćwiczeń pracujemy nad prawidłowym rozwojem narządu mowy. Jest to szczególnie ważne w wieku żłobkowym.

Zajęcia plastyczne. W żłobku rozwijamy naturalną chęć tworzenia. Zajęcia plastyczne stanowią ważny element codziennej pracy z dzieci.

Zajęcia w ogrodzie. Na terenie żłobkowego placu zabaw mamy stworzony ogród sensoryczny ze ścieżką sensoryczną oraz warzywniak. Kontakt z przyrodą jest dla nas bardzo ważny! Zapoznajemy dzieci z roślinami, ich pięknem, kolorem, zapachem. Pokazujemy dzieciom zwierzęta, owady i uwrażliwiamy na otaczający świat.

Ponad to zapewniamy dzieciom codziennie porcję ruchu, spacery i zabawy na dworze. Nasze hasło to RUSZ SIĘ MALUCHU! Zapewniamy ciekawe wycieczki, udział w wydarzeniach kulturalnych i imprezach okolicznościowych.