RODZINNE ZAJĘCIA PRZYRODNICZE

Grupa „Żabek” z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami" w Krobi  zorganizowała „Rodzinne Zajęcia Przyrodnicze” w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny im. Teofila Hałasa w Krobi. Dzieci wraz z rodzicami poznały rolę drzew i przyrody w naszym życiu. Podczas pobytu na terenie muzeum odkrywały i zdobywały wiedzę i umiejętności. Pierwszym etapem wizyty było zwiedzanie Muzeum Stolarstwa, podczas którego dzieci poznały obróbkę desek i pracę stolarza od najdawniejszych czasów.

Czytaj więcejRODZINNE ZAJĘCIA PRZYRODNICZE

KSIĄŻKA TO ZACZAROWANY ŚWIAT DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH

W Dniu Bibliotekarza dzieci z grupy „Żabek” wybrały się do Biblioteki Publicznej. Przedszkolacy z okazji tego święta, złożyli życzenia i obdarowali panią bibliotekarkę kwiatkami oraz własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi. Prace te przedstawiały ulubieńców z książek i tematykę, która ich interesuje. W ten sposób udowodniły, że książka jest ważna w ich życiu.

Czytaj więcejKSIĄŻKA TO ZACZAROWANY ŚWIAT DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH

Policjanci z wizytą

Jak co roku policjanci z Komendy Powiatowej w Gostyniu spotkali się z przedszkolakami. Poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z dziećmi, policjanci uczyli zasad bezpieczeństwa na drogach, a także radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.  W czasie spotkań, które odbywały się we wszystkich grupach przedszkolaki poznawały zasady poruszania się po drogach a także jak bezpiecznie zachowywać się w domu, przedszkolu i poza nim. 

Czytaj więcejPolicjanci z wizytą

BISKUPIANIE W BOJANOWIE

We wtorek 4 czerwca mali biskupinie z Dziecięcego Zespołu Biskupiańskiego przy Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi udali się z wizytą do swoich rówieśników z przedszkola w Bojanowie. Chcieli zapoznać swoich kolegów i koleżanki z Biskupizną, dlatego zaprezentowali się dla nich ze specjalnymi występami na prawdziwej scenie Gminnego Centrum Kultury w Bojanowie.

Czytaj więcejBISKUPIANIE W BOJANOWIE

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Propagując ideę czytelnictwa oraz Międzynarodowy Dzień Książki przedszkolaki  wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia. Z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.

Czytaj więcejZ WIZYTĄ W BIBLIOTECE

PRZEDSZKOLNY DZIEŃ DZIECKA

W poniedziałek, 3 czerwca  przedszkolacy udali się na wycieczki z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsze dzieci pojechały do Parku Trampolin oraz do Zaczarowanej Bajkolandii  w Lesznie, natomiast najstarsze grupy udały się  do Wrocławskiego Zoo oraz do Deli Parku w Stęszewie.

Czytaj więcejPRZEDSZKOLNY DZIEŃ DZIECKA

PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu w dniu 31 maja  o godz. 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.

Czytaj więcejPRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIE Z KOMINIARZAMI

W maju Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” odwiedzili kominiarze. Dzieciom zaprezentowali się w tradycyjnym stroju kominiarskim: w pięknym cylindrze, czarnym mundurze z błyszczącymi guzikami oraz z tajemniczymi przyrządami. Podczas spotkania kominiarze opowiadali o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy oraz o sprzętach, którymi posługują się na co dzień w trakcie wykonywania swoich obowiązków.

Czytaj więcejSPOTKANIE Z KOMINIARZAMI

PIKNIK RODZINNY W KARCU

25 maja dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi wraz z całymi rodzinami - bawiły się podczas sobotniego  Pikniku Rodzinnego w leśniczówce w Karcu. Tego dnia teren na polanie przy leśniczówce tętnił życiem, a majowe słoneczko witało przedszkolaków. Impreza była świetną okazją do uczczenia Dnia Matki i Ojca.

Czytaj więcejPIKNIK RODZINNY W KARCU

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

W maju we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty swoich rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków mamusie i tatusiowie licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom.

Czytaj więcejZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW