PASOWANIE

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość dla  dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przyszły do naszego przedszkola. Tym razem świętowały dwie grupy Krasnoludki i Jeżyki. Uroczystość rozpoczęła się w każdej z grup od powitania gości i przedstawienia części artystycznej.

Czytaj więcejPASOWANIE

Andrzejki

 W naszym przedszkolu kultywujemy tradycje związane z Andrzejkami. Temu wydarzeniu towarzyszą przede wszystkim wróżby andrzejkowe, które odbywały się odpowiedniej scenerii. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie  uczestniczyły w proponowanych zabawach.

Czytaj więcej Andrzejki

PARADA ŻYWYCH KSIĄŻEK – Dzień Przedszkolaka

               W trzecim tygodniu pobytu w przedszkolu a dokładnie 20 września dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi miały swój wyjątkowy dzień – Dzień Przedszkolaka. Obchody tego dnia zostały połączone z Paradą Żywych Książek zorganizowaną przy współpracy  z Biblioteką Miejską Krob-Kult. Dzieci w tym dniu do przedszkola przyszły przebrane za postacie z bajek.

Czytaj więcejPARADA ŻYWYCH KSIĄŻEK – Dzień Przedszkolaka

DZIEŃ CHŁOPAKA

28 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Po śniadaniu ,za drzwiami sal, słychać było wesołe i gromkie „sto lat”. Niektórzy chłopcy specjalnie na tę okazję założyli krawaty i muchy. Panowie prezentowali się iście po królewsku i z wdzięcznością i uśmiechem na twarzach przyjmowali przygotowane przez koleżanki drobne upominki. Nie zabrakło oczywiście słodkości i wspólnych zabaw. Przedszkolaki tańczyły przy wesołej muzyce, brały udział w licznych konkursach czy zadaniach specjalnych. W grupie Misiów chłopcy stoczyli nawet bokserski pojedynek. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim chłopcom raz jeszcze składamy serdeczne życzenia !

                                                                                                          Kinga Naskrent

Czytaj więcejDZIEŃ CHŁOPAKA

AKCJA CZYSTA GMINA

Dnia 15 września dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi wraz ze swoimi paniami uczestniczyły w akcji Czysta Gmina. W tegorocznej akcji dzieci młodsze,  średniaki  i starszaki sprzątały tereny wokół przedszkola i boiska miejskiego a najmłodsze dzieci w formie zabawy w swoich salach uczyły się segregować śmieci. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem porządkowały znane im tereny. Podejmowana corocznie akcja sprzątania świata uczy jak nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, jak dbać o naszą Ziemię.

Czytaj więcejAKCJA CZYSTA GMINA