„DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI”

Dnia 10 listopada w dzień poprzedzający Święto Niepodległości, Przedszkole Samorządowe ,,Pod Świerkami” w Krobi wzięło udział w akcji ,,Szkoła dla hymnu”. W przedszkolnym holu o symbolicznej godzinie 11:11 został odśpiewany 4- zwrotkowy hymn narodowy. Tego dnia przedszkolacy przygotowywali również ozdoby – nie zabrakło więc własnoręcznie wykonanych przez dzieci flag czy rozetek.

Czytaj więcej„DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI”

„BAJKOWO W PRZEDSZKOLU”

Z początkiem listopada grupa „Słoneczek” i „Niezapominajek” przeniosła się we wspaniały baśniowy świat. A wszystko to za sprawą wyjątkowych gości – dwóch księżniczek w pięknych balowych strojach. Ten magiczny dzień związany był z „Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek”, który według kalendarza obchodzony jest 5 listopada na całym świecie. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Czytaj więcej„BAJKOWO W PRZEDSZKOLU”

„KOLOROWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW”

,,Tu ruda marchewka, tam strączek, tu dynia jak słońce, tu główka sałaty… Tak wyglądał dzień 27 października gdzie dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi obchodziły „Kolorowy Dzień Owoców i Warzyw”. W tym dniu przedszkolacy zamienili się w swoje ulubione warzywa bądź owoce. Dzięki warzywno – owocowym ozdobom w salach można było poczuć się jak na warzywnej grządce lub w sadzie.

Czytaj więcej„KOLOROWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW”

„WITAJ PRZEDSZKOLE!”

W środę 1 września 2021 w mury naszej placówki powróciły przedszkolaki. Z ogromnym entuzjazmem i radością powitały znajome sale, koleżanki i kolegów oraz opiekujące się nimi panie. Dla niektórych były to pierwsze chwile spędzone w przedszkolu. Dzieci z grup „Krasnoludki” i „Jeżyki” dwa dni wcześniej brały udział w zajęciach adaptacyjnych zorganizowanych specjalnie dla nich i ich najbliższych.

Czytaj więcej„WITAJ PRZEDSZKOLE!”

„ZANIM NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE…” :)

        Ostatnie dni w przedszkolu upłynęły naszym przedszkolakom na wspólnych zabawach. Sprzyjająca letnia aura zapraszała  do   wspólnych spotkań integracyjnych na powietrzu, spacerach, rozmowach o wakacyjnych planach. Czas wakacji jest oczekiwany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jednak bez znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa nie zawsze kończy się szczęśliwie.

Czytaj więcej„ZANIM NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE…” :)