WARSZTATY WIELKANOCNE W MUZEUM

Gdy wiosna zagościła w naszym przedszkolu zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji przedszkolacy udali się do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi by uczestniczyć w wielkanocnych warsztatach plastycznych.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały papierowe jajka tworząc swoje świąteczne dzieła.

Czytaj więcejWARSZTATY WIELKANOCNE W MUZEUM

Z WIZYTĄ W OGRODNICTWIE

Biedronki miały okazję same przekonać się na czym polega praca ogrodnika. W słoneczny, kwietniowy dzień odwiedziły ogrodnictwo państwa Nowackich – rodziców Mai. Celem zajęć było przyswojenie wiedzy dotyczącej rozwoju, hodowli i uprawy roślin. Opowieści ogrodnika – pana Krzysztofa były bardzo ciekawe.

Czytaj więcejZ WIZYTĄ W OGRODNICTWIE

MARATON PO SKLEPACH

W marcowe przedpołudnie dzieci z grupy Misiów i Niezapominajek zrobiły ,,maraton po sklepach”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepów takich jak: sklep spożywczy, kwiaciarnia, sklep elektryczny – Volta oraz sklep ze środkami do produkcji rolnej – Eko-Agro.

Czytaj więcejMARATON PO SKLEPACH

EKSPERYMENUJĘ I DOŚWIADCZAM

Człowiek od zarania dziejów nie tylko chciał wiedzieć więcej, ze zwykłej ciekawości, ale także pragnął wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Dlatego praktyczne zastosowania, pokazujące związek między naukami przyrodniczymi i techniką, są tym, na co zwróciliśmy uwagę dzieciom w trakcie realizacji zagadnień badawczych.

Czytaj więcejEKSPERYMENUJĘ I DOŚWIADCZAM

PRZEDSZKOLACY REALIZUJĄ KOLEJNE ZADANIA Z PROJEKTU PRZEDSZKOLE MAŁYCH ODKRYWCÓW

Nasze przedszkolaki przystąpiły do kolejnych zadań z projektu ,,PRZEDSZKOLE MAŁYCH ODKRYWCÓW”. W ramach zadań ,,mali odkrywcy” przystąpili do Akcji Sprzątania Świata. W każdych grupach zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.

Czytaj więcejPRZEDSZKOLACY REALIZUJĄ KOLEJNE ZADANIA Z PROJEKTU PRZEDSZKOLE MAŁYCH ODKRYWCÓW

KOROWÓD WIOSENNY

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej. 

Czytaj więcejKOROWÓD WIOSENNY

W KINIE

W marcu przedszkolacy brali udział w spotkaniu z cyklu ,,Kino Przedszkole”, jest to ciekawe połączenie nauki z zabawą.  W kolejnej odsłonie dzieci uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Różnimy się od siebie i to jest ciekawe.

Czytaj więcejW KINIE

KLUB GIER PLANSZOWYCH

W marcu nasze przedszkolaki dołączyły do Klubu Gier Planszowych pod patronatem Granny. Do korzyści wynikających z wykorzystywania gier planszowych w edukacji przedszkolnej można zaliczyć: rozwijanie spostrzegawczości, orientacji przestrzennej, pamięci, logicznego myślenia, refleksu oraz sprawności motorycznej dzieci.

Czytaj więcejKLUB GIER PLANSZOWYCH

SADZIMY ROŚLINY

W oczekiwaniu na przyjście wiosny rozpoczynają się prace w ogrodzie. W Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi powstały zielone kąciki przyrody. Mali ogrodnicy dowiedzieli się, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć, jakie są etapy sadzenia roślin – w teorii i w praktyce. Podjęte działania mają na celu poznanie otaczającego świata, kształtowanie odpowiednich umiejętności i rozbudzanie ciekawości przyrodniczej u przedszkolaków.

Czytaj więcejSADZIMY ROŚLINY

ETAP ZIMOWY - ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Do etapu zimowego ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej: „Zdrowo jem, więcej wiem” przystąpili nasi przedszkolacy. Dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych pod hasłem: ,,Dbam o to co jem i jak spędzam czas”. Prezentując swoje zdjęcia z różnych okresów życia. Przeprowadzona została również dyskusja o tym, jak zmienia się nasz wygląd oraz jakie zmiany zachodzą w organizmie człowieka. Różnice  te były bardzo widoczne na zdjęciach  i dostrzegane przez dzieci.

Czytaj więcejETAP ZIMOWY - ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Czytaj więcejDZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU