„ Wiosna, ach to ty...”

Dnia 22 marca w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami’’ w Krobi królował kolor zielony. W tym dniu przedszkolaki obchodziły Dzień Zielony, który został połączony z powitaniem wiosny. Przygotowania do powitania nowej pory roku w naszym przedszkolu zaczęły się już kilka dni wcześniej – w salach zmieniły się dekoracje, w kącikach przyrody pojawiły się kwiaty.

Czytaj więcej„ Wiosna, ach to ty...”

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, ważne dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Jak co roku, 8 marca w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Czytaj więcejDzień Kobiet

„Hu, hu, ha nasza zima zła... czyli Dzień Biały w Przedszkolu”

     Pomimo tego, że za oknem prawie wiosna przedszkolaki i nauczyciele z Przedszkola Samorządowego,, Pod Świerkami” w Krobi we wtorek 8 lutego obchodzili Dzień Biały.  Całe przedszkole zamieniło się w zimową krainę. W salach z sufitów zwisały,, lodowe sople”, na korytarzach można było spotkać,, śnieżne zaspy” a stroje  idealnie wpasowały się w ten dzień gdyż wszyscy ubrani  byli w białe elementy. W przedszkolu zrobiło się bardzo zimowo.

Czytaj więcej„Hu, hu, ha nasza zima zła... czyli Dzień Biały w Przedszkolu”

„WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY”

W tym roku, już po raz kolejny w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi "zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzieci, znając dobrze cel, jaki przyświeca dobroczynnym zbiórkom organizowanym przez WOŚP, otworzyły swoje serca i skarbonki, chętnie podzieliły się swoimi oszczędnościami z osobami potrzebującymi. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i ich rodziców udało nam się zebrać aż 2 689,72zł! Z całego serca dziękujemy i cieszymy się, że nasze przedszkolaki, już od najmłodszych lat mogą doświadczać tego, że razem możemy więcej!

Czytaj więcej„WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY”

„WIGILIA I GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU”

Okres świąt  Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego człowieka, zarówno dla tego najmłodszego  jak i najstarszego.  Jest to czas odczuwania wielkiej radości, wspólnego kolędowania w magicznej scenerii. Także w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi zapanował świąteczny nastrój. Dnia 22 grudnia odbyła się Wigilia przedszkolna i spotkanie z Gwiazdorem. 

Czytaj więcej„WIGILIA I GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU”

„DZIEŃ BABCI I DZIADKA”

Babcia i dziadek to dla dzieci bardzo szczególne osoby.  Święto Babci i Dziadka to wyjątkowy dzień w ciągu roku, kiedy każdy wnuk może podziękować dziadkom za ważną rolę jaką pełnią w ich dziecięcym życiu.  W Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi ta uroczystość była obchodzona inaczej niż zazwyczaj.

Czytaj więcej„DZIEŃ BABCI I DZIADKA”

„BALIK”

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest to wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Tak też było w dniu 14.01.2022r. w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

Czytaj więcej„BALIK”

„AKCJA „Kartka Świąteczna Dla…”

Kartki świąteczne to jedna z tradycyjnych form przekazywania życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia.  Wysyłanie kartek świątecznych to wspaniała tradycja, która niestety z roku na rok coraz bardziej zanika. Aby podtrzymać świąteczną tradycję przedszkolaki i nauczyciele z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi włączyli się w akcję „Kartka Świąteczna Dla… zorganizowaną przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Czytaj więcej„AKCJA „Kartka Świąteczna Dla…”

„MIKOŁAJKI”

6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

 

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. To wyjątkowe święto uwielbiają wszystkie maluchy.

Czytaj więcej„MIKOŁAJKI”

Mikołaje 2021

Święta Bożego Narodzenia to dla osób potrzebujących szczególnie trudny czas.  Do dnia 30 listopada w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi trwała zbiórka nowych zabawek, gier edukacyjnych, książek, przyborów szkolnych, słodyczy a także artykułów spożywczych dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej z gminy Krobia.

Czytaj więcejMikołaje 2021

Andrzejki

We wtorek 30 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci z naszego przedszkola miały możliwość poznać starodawne zwyczaje związane z Andrzejkami.

Czytaj więcejAndrzejki