PRZEDSZKOLE ŻEGNAMY, WAKACJE WITAMY!

Dnia 19 czerwca w Kinie Szarotka w Krobi miało  miejsce uroczyste pożegnanie sześciolatków. Akademia rozpoczęła się od tradycyjnego tańca, czyli poloneza. Głównymi bohaterami były dzieci z grup MISIE i ŻABKI kończące edukację przedszkolną. W uroczystości tej brali udział także rodzice. Przedszkolacy z grupy SŁONECZKA pożegnały w tym roku absolwentów.

Czytaj więcejPRZEDSZKOLE ŻEGNAMY, WAKACJE WITAMY!

Parada żywych książek

O tym, że warto czytać przekonywali 20 czerwca przedszkolacy z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi. Tego dnia odbyła się Parada Żywych Książek. Barwny korowód postaci bajkowych przemaszerował przez ulice Krobi. Przedszkolacy zachęcali mieszkańców do odwiedzania biblioteki. Głosili przy tym hasła: ,,Biblioteka – na nas czeka!”, wzbudzając ogromny aplauz przechodniów.

Czytaj więcejParada żywych książek

DOROŚLI DZIECIOM

Kolejny już rok z rzędu grupa teatralna ,,DOROŚLI DZIECIOM”  zaprezentowała swój występ i zaprosiła przedszkolaków na   przedstawienie. W tym roku był to  spektakl muzyczny Sergiusza Prokofiewa, pt. ,,Piotruś i Wilk”. Dnia 8 czerwca przedszkolacy zasiedli na widowni w kinie Szarotka w Krobi. Z wielkim zainteresowaniem śledzili losy bohaterów, gdyż była to jedna ze znanych bajek. Przedszkolacy wielkimi brawami nagrodzili występujących. Nie zabrakło tez wspólnych zdjęć.

Czytaj więcejDOROŚLI DZIECIOM

„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA” – PRZEDSZKOLACY W SZKOLE

4 czerwca  nasi przedszkolacy zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Krobi na przepiękne przedstawienie pod tytułem „Królewna Śnieżka”.  Wszystkie dzieci miały okazję zobaczyć swobodną, pełną humoru grę uczniów należących do  kółka teatralnego, którzy jeszcze tak niedawno chodzili do naszego przedszkola. Nasze przedszkolaki  od początku do końca przedstawienia były bardzo zainteresowane tym, co dzieje się na szkolnej scenie.

Czytaj więcej„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA” – PRZEDSZKOLACY W SZKOLE

Piknik rodzinny

W sobotnie popołudnie dnia 26 maja przedszkolacy z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi wraz z całymi rodzinami wybrali się  do Karca na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty.  Piknik Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole. Tego dnia teren na polanie przy leśniczówce tętnił życiem, a majowe słoneczko witało przedszkolaków. Już po raz kolejny zorganizowano  mnóstwo atrakcji dla dzieci i ich rodziców.

Czytaj więcejPiknik rodzinny

SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW

Z przyjemnością informujemy, że dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi osiągnęły już swoje pierwsze sukcesy. Uroczyste podsumowanie konkursów nastąpiło dnia 18 maja. W konkursie ,,Wiosenne głoski” wyróżnieni zostali Nadia Kaczmarek i Paweł Kwintkiewicz. W kolejnym konkursie ,,Św. Jan Paweł II – Wielki Polak” wyróżnienie otrzymała: Matylda Michalewicz,

Czytaj więcejSUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW

TYTUŁ DLA PRZEDSZKOLA

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole uczestniczyło w  realizacji projektu: ,,Przedszkole Młodych Patriotów”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie. Konkurs został przeprowadzony w okresie od 16 października 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Cel projektu zakładał uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm, a także miał na celu krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.

Czytaj więcejTYTUŁ DLA PRZEDSZKOLA

,,DZIEŃ TROCHĘ INNY NIŻ WSZYSTKIE” - PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

Dnia 15 maja w przedszkolu przeprowadzona została próbna ewakuacja dzieci i pracowników placówki. Celem akcji było ćwiczenie szybkiego, zorganizowanego opuszczenia budynku przedszkola przez wszystkie dzieci oraz cały personel. Próbna ewakuacja została poprzedzona zajęciami na temat ewentualnych zagrożeń. Punktualnie o godzinie 10:00 został ogłoszony alarm, dający sygnał do opuszczenia budynku.

Czytaj więcej,,DZIEŃ TROCHĘ INNY NIŻ WSZYSTKIE” - PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

Cała Polska czyta dzieciom

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką. Systematyczny kontakt dziecka z książką rozwija wrażliwość estetyczną, wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Rozumiejąc to i doceniając Przedszkole Samorządowe ,,Pod Świerkami” w Krobi bierze co roku udział w akcji: „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".

Czytaj więcejCała Polska czyta dzieciom

PRZEDSZKOLACY NA OBCHODACH 73 ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

8 maja w Polsce oficjalnie obchodzone jest zakończenie II wojny światowej. W tym roku przypada 73 rocznica  wybuchu II Wojny Światowej. Z tej okazji na krobskim rynku zorganizowano uroczystość patriotyczną, w której uczestniczyli również nasi przedszkolacy. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Krobi - Sebastian Czwojda.

Czytaj więcejPRZEDSZKOLACY NA OBCHODACH 73 ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ