Godziny otwarcia przedszkola

Oddziały przy ul. Kobylińskiej 4 oraz Oddział "Żabki" w Szkole Podstawowej:

6:30 - 16:00

 

Nowy oddział "Pszczółki" przy ul. Powstańców Wlkp. 103B:

6:30 - 16:30

KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU

Karnawał to wyjątkowy okres w kalendarzu uroczystości przedszkolnych, to czas radości i zabaw. Pomimo trwającej pandemii w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi w reżimie sanitarnym odbył się w piątek 29 stycznia 2021 roku tradycyjny dziecięcy bal.

Czytaj więcejKARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU

AKCJA „GÓRA GROSZA” W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM „POD ŚWIERKAMI” W KROBI

Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” w Krobi od kilku lat przystępuje do akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. To już XXI edycja tej akcji. Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie.

Czytaj więcejAKCJA „GÓRA GROSZA” W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM „POD ŚWIERKAMI” W KROBI

„W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA”

Dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami‘’ w Krobi długo przygotowywały się do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia . Przedszkolaki swoje przygotowywania rozpoczęły od porządkowania sal. Zadbały o to, by w każdym kąciku był porządek, zabawki znalazły się na swoich miejscach, na półkach równo stały samochody, lalki ładnie ubrane czekały na gości, a książeczki na półkach zachęcały do ich czytania. Później wraz z paniami przystroiły świątecznie salę, zawieszając dekoracje, ozdoby.

Czytaj więcej„W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA”

„CHOINKA W EKO ODSŁONIE”

Z początkiem grudnia nasze przedszkole wzięło udział w konkursie pt. „CHOINKA W EKO ODSŁONIE” organizowanym przez KZGRL – Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Każda grupa przedszkolna biorąca udział w konkursie miała za zadanie udekorować choinkę przy pomocy ozdób wykonanych z odpadów.

Czytaj więcej„CHOINKA W EKO ODSŁONIE”

„MIKOŁAJKI”

Dnia 4 grudnia 2020 Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” obchodziło MIKOŁAJKI. Ten dzień był pełen wrażeń i niespodzianek. Już od samego rana w drzwiach sal czekały na przedszkolaków rozpromienione i uśmiechnięte Panie w przebraniach Śnieżynek, Elfów i Mikołajek. Rodzice również przygotowali dzieci na ten dzień – ubranka w kolorze czerwonym i świąteczne atrybuty w towarzystwie choinki i zimowych dekoracji sal wprowadzały w grupach bardzo świąteczny klimat.

Czytaj więcej„MIKOŁAJKI”

„MIKOŁAJE 2020”

Akcja „Mikołaje 2020” organizowana jest 13. rok z rzędu. To zbiórka darów dla potrzebujących wsparcia samotnych seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz przede wszystkim dla dzieci, które z wielu powodów nie mogą liczyć na prezent pod choinką. W zbiórce po raz kolejny wzięło udział również nasze przedszkole, czego potwierdzeniem jest otrzymany dyplom nadania honorowego tytułu „Mikołaja 2020”.

Czytaj więcej„MIKOŁAJE 2020”

„PRZEDSZKOLACY W SEGREGOLANDII”

Edukacja ekologiczna online - to nie lada wyzwanie! Dnia 2 grudnia 2020 nasze przedszkole wzięło udział w zajęciach online poświęconych ekologii i segregacji odpadów. Zajęcia zorganizowane zostały przez KZGRL – Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Tego dnia zajęcia dla dzieci ze starszych grup przedszkolnych były w zupełnie innej odsłonie niż na co dzień.

Czytaj więcej„PRZEDSZKOLACY W SEGREGOLANDII”

„WRÓŻBY ANDRZEJKOWE”

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. W poniedziałek, 30 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty oraz lampki imitujące świece stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów.

Czytaj więcej„WRÓŻBY ANDRZEJKOWE”

„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

25 listopada to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, święto to, jest już coraz bardziej rozpowszechnione na całym świecie. Data nie jest wcale przypadkowa, właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki, a wszystko za sprawą prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosevelta…

Czytaj więcej„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”