Wspólne śpiewanie hymnu narodowego

Uczestnictwo przedszkolaków w akcjach patriotycznych, wycieczkach, nawet spacerach po okolicy dostarczają im w sposób bezpośredni wielu przeżyć, poszerzają ich wiedzę i wzmacniają więzi z regionem i ziemią ojczystą. Polska flaga, godło, hymn winny na stałe zagościć w sercu każdego Polaka. Przedszkolacy znają te symbole i potrafią się z nimi utożsamić. Dlatego tak chętnie przystąpili do kolejnej akcji „SZKOŁA DO HYMNU ‘’. 

Czytaj więcejWspólne śpiewanie hymnu narodowego

Mali biskupianie

Przedszkolacy z Dziecięcego Zespołu Biskupiańskiego, działającego przy naszym przedszkolu uczestniczyli 5 listopada w uroczystości par małżeńskich, które obchodziły  jubileusz 50 rocznicy ślubu.

Czytaj więcejMali biskupianie

Wizyta na komendzie policji w Gostyniu

W październikowy poranek w Powiatowej Komendzie Policji w Gostyniu zrobiło się gwarno a to za sprawą dzieci z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi. „Wiewiórki” i „Misie” bo tak nazywają się grupy dzieci długo przygotowywały się do tej wycieczki, ucząc się wierszyków i piosenek aby zaprezentować  je przed gostyńskimi policjantami. Jarosław Godniak I Monika Curyk  z wielkim zaangażowaniem pokazali przedszkolakom swoje miejsce pracy. Dzieci miały okazję zobaczyć cele więzienne i spacerniak, który zrobił na nich wielkie wrażenie.

Czytaj więcejWizyta na komendzie policji w Gostyniu

Przedszkolacy w akcji szkoła pamięta

Kształtowanie poczucia przynależności narodowej trzeba rozpocząć od najmłodszych lat. Dlatego tak ważne jest poruszanie treści patriotycznych już w przedszkolu. Poznanie Ojczyzny przez małe dziecko, rozpoczyna się od więzi z rodziną, miejscem zamieszkania, przedszkolem, najbliższymi okolicami i tradycjami związanymi z regionem. Rodzice jako pierwsi mają możliwość wprowadzenia dziecka w piękny świat tradycji i kultury naszego regionu. Od nich w dużym stopniu zależy czy obudzą w dziecku szacunek i miłość do otaczającego środowiska i regionalnych tradycji. Wiedza o najbliższym środowisku jest wstępem do powstania więzi z ojczyzną.

Czytaj więcejPrzedszkolacy w akcji szkoła pamięta

Z wizytą na poczcie

W październiku z okazji „Dnia Łącznościowca” dzieci z najstarszych grup odwiedziły pracowników Urzędu Pocztowego. Żabki, Biedronki i Misie zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze a także z wdzięczności za Ich pracę wręczyły laurki i kwiaty. Dzieci zostały oprowadzone po budynku poczty, mogły przyjrzeć się z bliska pracy pocztowców a nawet samodzielnie zrobić pieczątkę wielką pieczęcią. Panie pracujące na poczcie zachęcały dzieci aby w przyszłości zostały listonoszami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z udanej wycieczki.

Czytaj więcejZ wizytą na poczcie

Dzień kolorów jesieni

Pierwszy dzień jesieni przypada 23 września. Jesień jest bardzo dobrym czasem na obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie. Pokazuje nam, jak rośliny i zwierzęta przygotowują się do zimy. Dary jesieni: kasztany, żołędzie, liście czy suszone owoce przeróżnych drzew można wykorzystać w różnorodny sposób podczas gier, zabaw i zajęć plastycznych. Tak też się stało w naszym przedszkolu. 22 października w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi został zorganizowany „Dzień Kolorów Jesieni”. Był to kolejny dzień rozwijania dziecięcej aktywności.

Czytaj więcejDzień kolorów jesieni

Nasze panie

15 października wszystkie dzieci zebrały się na przedszkolnym korytarzu, by złożyć życzenia pracownikom przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Grupa „Słoneczek” zaprezentowała skecz pt. „Nasze panie”, w którym dzieci zauważyły, ze wszystkie panie są wspaniałe. Natomiast „Wiewiórki” zatańczyły z tej okazji śpiewając  piosenkę „Święto Naszej Pani” oraz wyrecytowały wiersz „Kto z nami chodzi do przedszkola”, podkreślając słowa:

Czytaj więcejNasze panie

Zajęcia na basenie

 Od września do maja nasi przedszkolacy uczestniczą w cyklicznych wyjazdach do Gostyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ,,Na Fali”. Celem wyjazdów jest propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywnego wypoczynku. Przedszkolacy nie tylko spędzają czas na zabawach w wodzie, ale pod bacznym okiem ratowników uczą się pływać. Czas „spędzony w wodzie” wszystkim uczestnikom oprócz korzyści zdrowotnych daje wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Czytaj więcejZajęcia na basenie

Dzień chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopcówktóre obchodzimy 30 września. Przypadający w poniedziałek  „Dzień Chłopaka”, jak zwykle upłynął naszym wychowankom w radosnej  i pogodnej atmosferze.

Czytaj więcejDzień chłopaka

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

20 września w całej Polsce tysiące przedszkolaków obchodziło swoje święto. W  naszym przedszkolu świętowali wszyscy wychowankowie. Już od samego wejścia było wiadomo, kto świętuje. Na przedszkolnych drzwiach widniał napis:

20 WRZEŚNIA – TO OKAZJA NIE BYLE JAKA - BO WŁAŚNIE DZISIAJ OBCHODZIMY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

Czytaj więcejŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

„Witajcie Przedszkolacy!”

Wrzesień to czas, gdzie rozpoczyna się rok szkolny i czas, gdzie dla nowych przedszkolaków i nowych pierwszoklasistów jest to trudny okres. Czas pełen niepokoju i obaw związanych z nowym miejscem, nowymi dziećmi oraz nowymi paniami.Aby pomóc przedszkolakom w adaptacji z nowym miejscem, dnia 30. sierpnia br. w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi,  odbyły się dla najmłodszych grup: „Krasnoludków” i „Niezapominajek” zajęcia adaptacyjne. Dzieci wraz z rodzicami przybyły do przedszkola, żeby poznać się wzajemnie z paniami, które będą z maluchami przez ten trudny okres i które będą towarzyszyły dzieciom przez cały rok w ich wychowaniu.

Czytaj więcej„Witajcie Przedszkolacy!”

POŻEGNANIE 6-LATKÓW

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. 19 czerwca  dzieci z grup: ,,Wiewiórki”, ,,Misie”, ,,Biedronki” i ,,Żabki” zaprezentowały się podczas uroczystości pożegnalnej z przedszkolem, na którą zostali zaproszeni wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od podniosłego poloneza.

Czytaj więcejPOŻEGNANIE 6-LATKÓW

MALI ,,PLASTUSIE”

Sześcioro dzieci: Amelia, Zosia, Matylda, Natasza, Jadzia i Ola i wykonały prace plastyczne na ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,PLASTUŚ" przebiegający pod hasłem "Moja ulubiona bajka". Celem konkursu było wyszukiwanie i rozwijanie talentów plastycznych wśród najmłodszych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, aktywizowanie dzieci poprzez prezentowanie i nagradzanie ich dokonań.

Czytaj więcejMALI ,,PLASTUSIE”