„Witajcie Przedszkolacy!”

Wrzesień to czas, gdzie rozpoczyna się rok szkolny i czas, gdzie dla nowych przedszkolaków i nowych pierwszoklasistów jest to trudny okres. Czas pełen niepokoju i obaw związanych z nowym miejscem, nowymi dziećmi oraz nowymi paniami.Aby pomóc przedszkolakom w adaptacji z nowym miejscem, dnia 30. sierpnia br. w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi,  odbyły się dla najmłodszych grup: „Krasnoludków” i „Niezapominajek” zajęcia adaptacyjne. Dzieci wraz z rodzicami przybyły do przedszkola, żeby poznać się wzajemnie z paniami, które będą z maluchami przez ten trudny okres i które będą towarzyszyły dzieciom przez cały rok w ich wychowaniu.

Czytaj więcej„Witajcie Przedszkolacy!”

POŻEGNANIE 6-LATKÓW

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. 19 czerwca  dzieci z grup: ,,Wiewiórki”, ,,Misie”, ,,Biedronki” i ,,Żabki” zaprezentowały się podczas uroczystości pożegnalnej z przedszkolem, na którą zostali zaproszeni wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od podniosłego poloneza.

Czytaj więcejPOŻEGNANIE 6-LATKÓW

MALI ,,PLASTUSIE”

Sześcioro dzieci: Amelia, Zosia, Matylda, Natasza, Jadzia i Ola i wykonały prace plastyczne na ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,PLASTUŚ" przebiegający pod hasłem "Moja ulubiona bajka". Celem konkursu było wyszukiwanie i rozwijanie talentów plastycznych wśród najmłodszych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, aktywizowanie dzieci poprzez prezentowanie i nagradzanie ich dokonań.

Czytaj więcejMALI ,,PLASTUSIE”

Tytuł dla przedszkola ,,Przedszkole małych odkrywców”

Miło nam poinformować, że Przedszkole Samorządowe ,,Pod Świerkami” w Krobi zdobyło certyfikat pod tytułem: ,,PRZEDSZKOLE MAŁYCH ODKRYWCÓW”, w związku z udziałem w konkursie pod takim samym tytułem. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci oraz rozwijanie ich uzdolnień. Dzieci wykonywały zadania przewidziane regulaminem konkursu biorąc liczny udział w konkursie plastycznym: „Dziecko w świecie przyrody”.

Czytaj więcejTytuł dla przedszkola ,,Przedszkole małych odkrywców”

Misiowe piżama party

W piątkowe, czerwcowe popołudnie w grupie Misiów odbyło się ,,piżama party”. Dzieci długo czekały na ten dzień i wreszcie się doczekały. Imprezka była wspaniała. Oprócz bitwy na poduszki, pokazu ,,piżamowej mody”, ,,jaśkowego pociągu” było jeszcze wiele innych zabaw. Chwila wytchnienia nadeszła wraz z pojawieniem się pysznych smakołyków. Całość zakończyła się o godzinie 22:00 ,,kołysanką w piżamie”. Dzieci zmęczone ale bardzo zadowolone rozeszły się do domów.

Czytaj więcejMisiowe piżama party

RODZINNE ZAJĘCIA PRZYRODNICZE

Grupa „Żabek” z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami" w Krobi  zorganizowała „Rodzinne Zajęcia Przyrodnicze” w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny im. Teofila Hałasa w Krobi. Dzieci wraz z rodzicami poznały rolę drzew i przyrody w naszym życiu. Podczas pobytu na terenie muzeum odkrywały i zdobywały wiedzę i umiejętności. Pierwszym etapem wizyty było zwiedzanie Muzeum Stolarstwa, podczas którego dzieci poznały obróbkę desek i pracę stolarza od najdawniejszych czasów.

Czytaj więcejRODZINNE ZAJĘCIA PRZYRODNICZE

KSIĄŻKA TO ZACZAROWANY ŚWIAT DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH

W Dniu Bibliotekarza dzieci z grupy „Żabek” wybrały się do Biblioteki Publicznej. Przedszkolacy z okazji tego święta, złożyli życzenia i obdarowali panią bibliotekarkę kwiatkami oraz własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi. Prace te przedstawiały ulubieńców z książek i tematykę, która ich interesuje. W ten sposób udowodniły, że książka jest ważna w ich życiu.

Czytaj więcejKSIĄŻKA TO ZACZAROWANY ŚWIAT DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH

Policjanci z wizytą

Jak co roku policjanci z Komendy Powiatowej w Gostyniu spotkali się z przedszkolakami. Poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z dziećmi, policjanci uczyli zasad bezpieczeństwa na drogach, a także radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.  W czasie spotkań, które odbywały się we wszystkich grupach przedszkolaki poznawały zasady poruszania się po drogach a także jak bezpiecznie zachowywać się w domu, przedszkolu i poza nim. 

Czytaj więcejPolicjanci z wizytą

BISKUPIANIE W BOJANOWIE

We wtorek 4 czerwca mali biskupinie z Dziecięcego Zespołu Biskupiańskiego przy Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi udali się z wizytą do swoich rówieśników z przedszkola w Bojanowie. Chcieli zapoznać swoich kolegów i koleżanki z Biskupizną, dlatego zaprezentowali się dla nich ze specjalnymi występami na prawdziwej scenie Gminnego Centrum Kultury w Bojanowie.

Czytaj więcejBISKUPIANIE W BOJANOWIE

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Propagując ideę czytelnictwa oraz Międzynarodowy Dzień Książki przedszkolaki  wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia. Z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.

Czytaj więcejZ WIZYTĄ W BIBLIOTECE

PRZEDSZKOLNY DZIEŃ DZIECKA

W poniedziałek, 3 czerwca  przedszkolacy udali się na wycieczki z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsze dzieci pojechały do Parku Trampolin oraz do Zaczarowanej Bajkolandii  w Lesznie, natomiast najstarsze grupy udały się  do Wrocławskiego Zoo oraz do Deli Parku w Stęszewie.

Czytaj więcejPRZEDSZKOLNY DZIEŃ DZIECKA

PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu w dniu 31 maja  o godz. 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.

Czytaj więcejPRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU