ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

Zajęcia  otwarte  dla  rodziców to  jedna  z  form  współpracy  przedszkola  z rodzicami, w czasie której mają oni okazję  zapoznać  się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić. Dzieci z niecierpliwością oczekują wizyty rodziców.

Czytaj więcejZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Wycieczki do siedziby Straży Pożarnej stały się już  w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami w Krobi tradycją.  Co roku  wiosną,  nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 30 kwietnia – wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły remizę strażacką w Krobi.

Czytaj więcejZ WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

W OŚRODKU ZDROWIA

Tak jak co roku dzieci z przedszkola ‘’POD ŚWIERKAMI" odwiedziły OŚRODEK ZDROWIA ‘’PROVITA" w Krobi. Miesiąc kwiecień jest miesiącem kultury zdrowotnej, dla małych pacjentów zdrowie ma szczególne znaczenie. Każdego roku dzieci dowiadują się więcej o zdrowiu,

Czytaj więcejW OŚRODKU ZDROWIA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

20 kwietnia przedszkolacy wyruszyli sprzątać świata. Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling.

Czytaj więcejSPRZĄTANIE ŚWIATA

PÓŁFINAŁ PRZEGLĄDU RECYTATORSKIEGO

Dnia 26 kwietnia w przedszkolu odbył się półfinał Przeglądu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej. Dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolacy recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Głównym założeniem konkursu było zainteresowanie pięknem polskiej literatury i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, a także doskonalenie umiejętności recytatorskich również kształtowanie świadomości oraz postaw patriotycznych wśród dzieci.

Czytaj więcejPÓŁFINAŁ PRZEGLĄDU RECYTATORSKIEGO

„JAKIE ZNASZ ZAWODY?”

Po raz kolejny, dzieci z grupy Wiewiórek przystąpiły do konkursu. Tym razem był to konkurs pod hasłem „Jakie znasz zawody?”, którego  organizatorem była Izba Rzemieślnicza w Poznaniu. Aby wprowadzić dzieci w tematykę konkursu, przedszkolacy zaprezentowali atrybuty znanych zawodów takich jak: fryzjer, lekarz, kosmetyczka, mechanik, policjant  oraz strażak. Zadaniem konkursowym było stworzenie przez ,,młodych artystów” prac plastycznych przedstawiających ludzi wykonujących różne zawody rzemieślnicze.

Czytaj więcej„JAKIE ZNASZ ZAWODY?”

„ŻABKI” W SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” W WROCŁAWIU

Dnia 5 kwietnia przedszkolacy z grupy „Żabek” z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi wyruszyli autokarem do Wrocławia. Pan Marcin Adamańczyk, strażak pracujący we Wrocławiu, a zarazem tata Bartka zaprosił dzieci do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w tym mieście. Od grudnia 2017 roku działa w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 7 przy ul. Kosmonautów interaktywna i multimedialna sala edukacyjna „Ognik”.

Czytaj więcej„ŻABKI” W SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” W WROCŁAWIU