„MIKOŁAJKI”

6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

 

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. To wyjątkowe święto uwielbiają wszystkie maluchy.

Czytaj więcej

Mikołaje 2021

Święta Bożego Narodzenia to dla osób potrzebujących szczególnie trudny czas.  Do dnia 30 listopada w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi trwała zbiórka nowych zabawek, gier edukacyjnych, książek, przyborów szkolnych, słodyczy a także artykułów spożywczych dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej z gminy Krobia.

Czytaj więcej

Andrzejki

We wtorek 30 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci z naszego przedszkola miały możliwość poznać starodawne zwyczaje związane z Andrzejkami.

Czytaj więcej

„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

„Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula.”

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – Pluszowe Misie, 25 listopada opanowały Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” w Krobi.

Czytaj więcej

„DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI”

Dnia 10 listopada w dzień poprzedzający Święto Niepodległości, Przedszkole Samorządowe ,,Pod Świerkami” w Krobi wzięło udział w akcji ,,Szkoła dla hymnu”. W przedszkolnym holu o symbolicznej godzinie 11:11 został odśpiewany 4- zwrotkowy hymn narodowy. Tego dnia przedszkolacy przygotowywali również ozdoby – nie zabrakło więc własnoręcznie wykonanych przez dzieci flag czy rozetek.

Czytaj więcej

„BAJKOWO W PRZEDSZKOLU”

Z początkiem listopada grupa „Słoneczek” i „Niezapominajek” przeniosła się we wspaniały baśniowy świat. A wszystko to za sprawą wyjątkowych gości – dwóch księżniczek w pięknych balowych strojach. Ten magiczny dzień związany był z „Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek”, który według kalendarza obchodzony jest 5 listopada na całym świecie. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Czytaj więcej

„ODWIEDZAMY MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ”

Jednym z najważniejszych zadań wychowania w przedszkolu wspólnym dla wszystkich zajęć edukacyjnych jest tworzenie klimatu miłości do małej i wielkiej Ojczyzny. Przedszkolacy już wiedzą, że nasze miasto Krobia jest miejscem pamiątek narodowych oraz licznych miejsc związanych z historią Polski.

Czytaj więcej

„KOLOROWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW”

,,Tu ruda marchewka, tam strączek, tu dynia jak słońce, tu główka sałaty… Tak wyglądał dzień 27 października gdzie dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi obchodziły „Kolorowy Dzień Owoców i Warzyw”. W tym dniu przedszkolacy zamienili się w swoje ulubione warzywa bądź owoce. Dzięki warzywno – owocowym ozdobom w salach można było poczuć się jak na warzywnej grządce lub w sadzie.

Czytaj więcej

„PRZEDSZKOLACY UWIELBIAJĄ RUCH”

„Każde dziecko o tym wie.

Chcesz być zdrowy – ruszaj się!”

 

Zdajemy sobie sprawę, iż upowszechnianie aktywności fizycznej w połączeniu ze zdrowym żywieniem i higieną jest warunkiem zachowania i wzmocnienia zdrowia.

Czytaj więcej

„PRZEDSZKOLACY W GŁÓWNYCH ROLACH”

Z końcem września nasi przedszkolacy uczestniczyli w zdjęciach i nagraniach do filmu przedstawiającego historię powstania i działalność Kasyna Gostyńskiego. Dzieci w tradycyjnych strojach biskupiańskich odgrywały powierzone im role i brały udział w różnych scenkach.

Czytaj więcej

„WITAJ PRZEDSZKOLE!”

W środę 1 września 2021 w mury naszej placówki powróciły przedszkolaki. Z ogromnym entuzjazmem i radością powitały znajome sale, koleżanki i kolegów oraz opiekujące się nimi panie. Dla niektórych były to pierwsze chwile spędzone w przedszkolu. Dzieci z grup „Krasnoludki” i „Jeżyki” dwa dni wcześniej brały udział w zajęciach adaptacyjnych zorganizowanych specjalnie dla nich i ich najbliższych.

Czytaj więcej