WIGILIA PRZEDSZKOLNA I ODWIEDZINY GWIAZDORA

Wigilia - to najpiękniejszy dzień w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Już po śniadaniu dzieci z entuzjazmem wyglądały gościa z prezentami. W tym roku radości i śmiechu było co nie miara gdy przez okno ujrzały ,, wesoły orszak”.

Czytaj więcej

PASOWANIE

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość dla  dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przyszły do naszego przedszkola. Tym razem świętowały dwie grupy Krasnoludki i Jeżyki. Uroczystość rozpoczęła się w każdej z grup od powitania gości i przedstawienia części artystycznej.

Czytaj więcej

ŚWIĄTECZNY CZAS W PRZEDSZKOLU ,, POD ŚWIERKAMI” W KROBI.

Grudzień to w naszym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt.  Podczas zajęć dzieci poznawały tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce. Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków.

Czytaj więcej

Andrzejki

 W naszym przedszkolu kultywujemy tradycje związane z Andrzejkami. Temu wydarzeniu towarzyszą przede wszystkim wróżby andrzejkowe, które odbywały się odpowiedniej scenerii. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie  uczestniczyły w proponowanych zabawach.

Czytaj więcej

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - PAMIĘTAMY

Jednym z priorytetowych zadań przedszkola jest  tworzenie klimatu miłości do małej i wielkiej ojczyzny. Wykorzystując naturalną i spontaniczną ciekawość świata przedszkolaków, pomagamy formować plastyczną wrażliwość dzieci na dobro, prawdę i piękno, tak by kiedyś słowo „Polak” i „Ojczyzna” wypowiadały z  najgłębszą dumą.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Już od rana  przedszkolacy odwiedzali w salach wszystkie panie wręczając kwiaty i laurki, dziękując za okazane serce każdego dnia.

Czytaj więcej

Dzień Łącznościowca

18 października uznany jest w Polsce za dzień powstania Poczty. Najstarsi przedszkolacy Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” z tej okazji odwiedzili Urząd Pocztowy w Krobi.

Czytaj więcej

PARADA ŻYWYCH KSIĄŻEK – Dzień Przedszkolaka

               W trzecim tygodniu pobytu w przedszkolu a dokładnie 20 września dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi miały swój wyjątkowy dzień – Dzień Przedszkolaka. Obchody tego dnia zostały połączone z Paradą Żywych Książek zorganizowaną przy współpracy  z Biblioteką Miejską Krob-Kult. Dzieci w tym dniu do przedszkola przyszły przebrane za postacie z bajek.

Czytaj więcej

DZIEŃ CHŁOPAKA

28 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Po śniadaniu ,za drzwiami sal, słychać było wesołe i gromkie „sto lat”. Niektórzy chłopcy specjalnie na tę okazję założyli krawaty i muchy. Panowie prezentowali się iście po królewsku i z wdzięcznością i uśmiechem na twarzach przyjmowali przygotowane przez koleżanki drobne upominki. Nie zabrakło oczywiście słodkości i wspólnych zabaw. Przedszkolaki tańczyły przy wesołej muzyce, brały udział w licznych konkursach czy zadaniach specjalnych. W grupie Misiów chłopcy stoczyli nawet bokserski pojedynek. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim chłopcom raz jeszcze składamy serdeczne życzenia !

                                                                                                          Kinga Naskrent

Czytaj więcej

AKCJA CZYSTA GMINA

Dnia 15 września dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi wraz ze swoimi paniami uczestniczyły w akcji Czysta Gmina. W tegorocznej akcji dzieci młodsze,  średniaki  i starszaki sprzątały tereny wokół przedszkola i boiska miejskiego a najmłodsze dzieci w formie zabawy w swoich salach uczyły się segregować śmieci. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem porządkowały znane im tereny. Podejmowana corocznie akcja sprzątania świata uczy jak nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, jak dbać o naszą Ziemię.

Czytaj więcej

XVIII Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Dzień Dziecka jak w roku ubiegłym obchodziliśmy na dwa razy. Pierwszego czerwca moc atrakcji i niespodzianek zapewniła dzieciom kadra pedagogiczna przy współpracy z Radą Rodziców. W tym dniu na przedszkolaków czekały zabawy muzyczno-rytmiczne prowadzone przez szkołę tańca Anima z Gostynia, fotobudka, kolorowe, błyszczące tatuaże, piniaty pełne słodkości a także konkurencje sportowe z upominkami.

Czytaj więcej

Dzień Dziecka w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi

Dzień Dziecka jak w roku ubiegłym obchodziliśmy na dwa razy. Pierwszego czerwca moc atrakcji i niespodzianek zapewniła dzieciom kadra pedagogiczna przy współpracy z Radą Rodziców. W tym dniu na przedszkolaków czekały zabawy muzyczno-rytmiczne prowadzone przez szkołę tańca Anima z Gostynia, fotobudka, kolorowe, błyszczące tatuaże, piniaty pełne słodkości a także konkurencje sportowe z upominkami.

Czytaj więcej

Wizyta Kominiarza

,,Pan kominiarz z tego słynie, że wciąż chodzi po drabinie…” tymi słowami piosenki przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi przywitały w naszych progach pana Filipa i pana Andrzeja. Na początku pan kominiarz zapoznał dzieci  z przedmiotami, które wykorzystuje w swojej codziennej pracy a następnie udał się na dach naszego przedszkola sprawdzić w jakim stanie jest komin.

Czytaj więcej

Piknik Rodzinny

Tak jak w roku ubiegłym dnia 20 maja w Kompleksie Rekreacyjnym w Dzięczynie zorganizowany został Piknik Rodziny dla przedszkolaków z rodzinami.

Czytaj więcej

Dzień Ziemi-akcja Czysta Gmina

Już po raz kolejny przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego,, Pod Świerkami" w Krobi wzięli udział w akcji Czysta Gmina. Dnia 14 kwietnia wyposażeni w rękawiczki, worki i kamizelki odblaskowe posprzątali teren wokół przedszkola i boiska. Dzieci uczestnicząc w tej akcji mogą zrozumieć jak istotna jest kwestia dbania o środowisko lokalne.

Czytaj więcej

ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

Zajączek Wielkanocny odwiedził nasze przedszkole 5 kwietnia.To jedna z najmilszych tradycji wielkanocnych dla dzieci.Wszystkie przedszkolaki udały się na plac zabaw w poszukiwaniu koszyczków, to dopiero była zabawa! Zajączek przygotował dla dzieci ciekawe zadania, które z miłą chęcią były wykonywane. Tego dnia uśmiech nie schodził przedszkolakom z twarzy!

 

Czytaj więcej