PARADA ŻYWYCH KSIĄŻEK – Dzień Przedszkolaka

               W trzecim tygodniu pobytu w przedszkolu a dokładnie 20 września dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi miały swój wyjątkowy dzień – Dzień Przedszkolaka. Obchody tego dnia zostały połączone z Paradą Żywych Książek zorganizowaną przy współpracy  z Biblioteką Miejską Krob-Kult. Dzieci w tym dniu do przedszkola przyszły przebrane za postacie z bajek.

Czytaj więcej

DZIEŃ CHŁOPAKA

28 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Po śniadaniu ,za drzwiami sal, słychać było wesołe i gromkie „sto lat”. Niektórzy chłopcy specjalnie na tę okazję założyli krawaty i muchy. Panowie prezentowali się iście po królewsku i z wdzięcznością i uśmiechem na twarzach przyjmowali przygotowane przez koleżanki drobne upominki. Nie zabrakło oczywiście słodkości i wspólnych zabaw. Przedszkolaki tańczyły przy wesołej muzyce, brały udział w licznych konkursach czy zadaniach specjalnych. W grupie Misiów chłopcy stoczyli nawet bokserski pojedynek. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim chłopcom raz jeszcze składamy serdeczne życzenia !

                                                                                                          Kinga Naskrent

Czytaj więcej

AKCJA CZYSTA GMINA

Dnia 15 września dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi wraz ze swoimi paniami uczestniczyły w akcji Czysta Gmina. W tegorocznej akcji dzieci młodsze,  średniaki  i starszaki sprzątały tereny wokół przedszkola i boiska miejskiego a najmłodsze dzieci w formie zabawy w swoich salach uczyły się segregować śmieci. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem porządkowały znane im tereny. Podejmowana corocznie akcja sprzątania świata uczy jak nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, jak dbać o naszą Ziemię.

Czytaj więcej

XVIII Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Dzień Dziecka jak w roku ubiegłym obchodziliśmy na dwa razy. Pierwszego czerwca moc atrakcji i niespodzianek zapewniła dzieciom kadra pedagogiczna przy współpracy z Radą Rodziców. W tym dniu na przedszkolaków czekały zabawy muzyczno-rytmiczne prowadzone przez szkołę tańca Anima z Gostynia, fotobudka, kolorowe, błyszczące tatuaże, piniaty pełne słodkości a także konkurencje sportowe z upominkami.

Czytaj więcej

Dzień Dziecka w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi

Dzień Dziecka jak w roku ubiegłym obchodziliśmy na dwa razy. Pierwszego czerwca moc atrakcji i niespodzianek zapewniła dzieciom kadra pedagogiczna przy współpracy z Radą Rodziców. W tym dniu na przedszkolaków czekały zabawy muzyczno-rytmiczne prowadzone przez szkołę tańca Anima z Gostynia, fotobudka, kolorowe, błyszczące tatuaże, piniaty pełne słodkości a także konkurencje sportowe z upominkami.

Czytaj więcej

Wizyta Kominiarza

,,Pan kominiarz z tego słynie, że wciąż chodzi po drabinie…” tymi słowami piosenki przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi przywitały w naszych progach pana Filipa i pana Andrzeja. Na początku pan kominiarz zapoznał dzieci  z przedmiotami, które wykorzystuje w swojej codziennej pracy a następnie udał się na dach naszego przedszkola sprawdzić w jakim stanie jest komin.

Czytaj więcej

Piknik Rodzinny

Tak jak w roku ubiegłym dnia 20 maja w Kompleksie Rekreacyjnym w Dzięczynie zorganizowany został Piknik Rodziny dla przedszkolaków z rodzinami.

Czytaj więcej

Dzień Ziemi-akcja Czysta Gmina

Już po raz kolejny przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego,, Pod Świerkami" w Krobi wzięli udział w akcji Czysta Gmina. Dnia 14 kwietnia wyposażeni w rękawiczki, worki i kamizelki odblaskowe posprzątali teren wokół przedszkola i boiska. Dzieci uczestnicząc w tej akcji mogą zrozumieć jak istotna jest kwestia dbania o środowisko lokalne.

Czytaj więcej

ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

Zajączek Wielkanocny odwiedził nasze przedszkole 5 kwietnia.To jedna z najmilszych tradycji wielkanocnych dla dzieci.Wszystkie przedszkolaki udały się na plac zabaw w poszukiwaniu koszyczków, to dopiero była zabawa! Zajączek przygotował dla dzieci ciekawe zadania, które z miłą chęcią były wykonywane. Tego dnia uśmiech nie schodził przedszkolakom z twarzy!

 

Czytaj więcej

Wiosna

Wiosna, to pora roku niezwykle wyczekiwana przez wszystkich dorosłych jak i dzieci. Jej powitanie w przedszkolu ma więc co roku bardzo huczny i radosny przebieg. Nie inaczej było tym razem. Dnia 21 marca od samego rana trwały przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Zaraz po śniadaniu dzieci razem ze swoimi paniami przystąpiły do wykonania Marzanny – symbolu odchodzącej zimy a także kolorowych ozdób z bibuły i instrumentów, które miały pomóc przegonić zimę. W wyniku wspólnych sił w każdej grupie powstała piękna Marzanna, która później pomaszerowała z dziećmi w wesołym pochodzie przez miasto. Przedszkolaki grały na instrumentach głośno wykrzykując „Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!”. Przemarsz na czele z pszczółką rozpoczęliśmy od uda się do Gminnego Centrum Kultury  w Kinie, gdzie przedszkolaki miały możliwość obejrzenia krótkiej projekcji filmowej związanej z wiosną. Po powrocie, by tradycji stało się zadość Marzannę spalono   w wyznaczonym do tego miejscu.

 Agnieszka Grobelna

Czytaj więcej

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca nasze małe, piękne kobietki obchodziły swoje święto. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania   u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. W tym dniu każdy mały gentelman pamiętał o tym święcie. Dziewczynki i panie pracujące w przedszkolu zostały obdarowane pięknymi kwiatami, upominkami i życzeniami płynącymi z głębi serca.  Z dziewczęcych twarzy uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy byli przemili, uczynni i sympatyczni.

Agnieszka Grobelna

Czytaj więcej

Dzień Dinozaura

Pod koniec lutego przedszkolaki obchodziły święto znanych, prehistorycznych stworzeń, czyli dinozaurów. Dzień Dinozaura obfitował w wiele atrakcji związanych z tym dniem – dzieci m.in. rozmawiały o gatunkach dinozaurów, bawiły się w paleontologów odkrywając niezwykłe ,,wykopaliska” a także tworzyły własne wystawy.

Czytaj więcej

Balik

W ostatni dzień przed zimową przerwą w naszej placówce odbył się balik karnawałowy. Dzieci przyszły do przedszkola przebrane w kolorowe i ulubione postacie z bajek.

Czytaj więcej

Dziadak i Babcia

W styczniu, w progach naszego przedszkola gościliśmy ukochane babcie i dziadków, którzy z łezką w oku mogli obejrzeć występy artystyczne swoich wnuków.

Czytaj więcej

Gwiazdor

Dzieci z naszego przedszkola z utęsknieniem 22 grudnia wypatrywały Gwiazdora, który odwiedził nasze przedszkole.

Czytaj więcej

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Aby w naszym przedszkolu w pełni poczuć wyjątkowy nastrój i świąteczny klimat, w grudniu dzieci z grupy “Pszczółek” i “Krasnoludków” odwiedziła Pani Marta Gumułka, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty , które jeszcze bardziej wprowadziły je w magię świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej

Warsztaty

Przedszkolacy z Przedszkola Samorządowego,, Pod Świerkami" w Krobi okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęli bardzo intensywnie uczestnicząc w warsztatach zorganizowanych przez Pana Marka Hałasa w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi.

Czytaj więcej

Mikołajki

,,To Mikołaj, to Mikołaj to Mikołaj Święty” takimi słowami 6 grudnia przedszkolacy z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi przywitali wyczekiwanego gościa. Wizyta Świętego Mikołaja to dzień na który czeka każde dziecko.

Czytaj więcej