Czary – mary, hokus-pokus

Miesiąc listopad  w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” zakończył się wspólnymi wróżbami andrzejkowymi. Dzieci najmłodsze miały okazję po raz pierwszy uczestniczyć w tego typu imprezie a przedszkolaki najstarsze miały możliwość przypomnieć sobie tradycję wróżb andrzejkowych. Wróżby (zadania do wykonania) były ciekawą formą zajęć, które wzbudziły                            w przedszkolakach ogromną radość i zachwyt. 

Czytaj więcej

Pasowanie na przedszkolaka 2022

Rok szkolny 2022/2023 to rok gdzie Przedszkole Samorządowe ,,Pod Świerkami” w Krobi wraca po latach pandemii do uroczystości pasowania na przedszkolaka z udziałem rodziców. Uroczystość, na której dzieci najmłodsze zostały przyjęte do grona społeczności przedszkolnej odbyła się po koniec listopada. Jako pierwsi przysięgę bycia grzecznym, uśmiechniętym przedszkolakiem złożyły dzieci z grupy Pszczółki.

Czytaj więcej

Dzień Pluszowego Misia

Miś Uszatek, Kolargol czy Kubuś Puchatek to tylko niektóre pluszowe misie, które odwiedziły Przedszkole Samorządowe ,,Pod Świerkami” w Krobi 25 listopada. Dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola swojego ulubionego misia. Zajęcia w tym dniu zostały poświęcone między innymi na zabawy ruchowe z  brązowymi, szarymi czy czarnymi pluszakami, zadania dydaktyczne np. dopasuj misia do odpowiedniego garnka z miodem, czy też zabawy ruchowe gdzie dzieci mogły wykazać się swoją sprawnością ruchową.

Czytaj więcej

AKCJA SZKOŁA DLA HYMNU

W Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi dnia 10 listopada o godzinie 11:11 odbyło się uroczyste odśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkie grupy spotkały się w holu przedszkolnym by wspólnie zaśpiewać hymn Polski.

Czytaj więcej

DZIEŃ DYNI W GRUPIE KRASNOLUDKI

W piątek 28 października w grupie Krasnoludków odbył się Dzień Dyni. Jest to czas, kiedy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. Dzień Dyni pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Dzieci opisywały dynie, segregowały dynie pod względem wielkości, koloru. Dowiedzieliśmy się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można przygotować z niej wiele pysznych dań: zupę, dżem, ciasto, naleśniki.

Czytaj więcej

JESIEŃ KREDKAMI MALOWANA

Dnia 26 października w Przedszkolu Samorządowym,, Pod Świerkami" w Krobi został zorganizowany wyjątkowy dzień - Jesień Kredkami Malowana. Ten dzień w każdej z grup przebiegał bardzo intensywnie. Każdy przedszkolak poprzez ubiór mógł pokazać pozostałym jaki jest jego ulubiony kolor. Kredki towarzyszyły przez cały dzień, były przedmiotem zabaw, nauki oraz pomocami w rozmaitych zajęciach. Poprzez wspólne eksperymenty z kolorami, dzieci mogły zobaczyć w jaki sposób można łączyć kolory aby powstała cała paleta barw. Dzieci doskonaliły również swoje umiejętności segregując kredki od najjaśniejszych do najciemniejszych.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty. W tym dniu wszyscy pracownicy Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi obchodzą swoje święto. Już od rana z ust przedszkolaków i rodziców płynęły serdeczne życzenia z tej okazji. Uroczystości rozpoczęliśmy od występów artystycznych najstarszej grupy. Wszyscy zgromadziliśmy się na holu przedszkolnym by wysłuchać wierszy i piosenek przygotowanych przez grupę ,,Misie” pod kierunkiem pani Wiktorii. Słowa piosenek i wierszy wyrażały nie tylko uznanie, ale przede wszystkim podziękowanie za trud włożony w wychowanie i opiekę. Nie zabrakło również podziękowań dla pracowników obsługi, dzięki którym nasze dzieci czują się jak w swoim ,,drugim domu”. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor, która w imieniu wszystkich podziękowała za występy, życzenia i upominki.

Czytaj więcej

Pyrek w Przedszkolu

Dnia 7 października w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi odbyło się spotkanie panów policjantów i Pyrka z przedszkolakami. Panowie policjanci przybliżyli naszym przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się, zasady przechodzenia przez jezdnię a także zademonstrowali model zachowania się w przypadku ataku groźnego psa. Funkcjonariusze policji chętnie opowiadali przedszkolakom o swojej pracy, pokazując przy tym przedmioty, które używają  w swojej codziennej pracy. Na koniec spotkania oprócz pamiątkowych zdjęć, każdy z przedszkolaków mógł zasiąść za kierownicą radiowozu. Przedszkolacy i pracownicy przedszkola dziękują panom funkcjonariuszom za spotkanie, za możliwość przybliżenia tak odpowiedzialnego zawodu jakim jest zawód policjanta.

 

Agnieszka Grobelna

Czytaj więcej

Wyjazdy na basen

Od 3 października dzieci 5,6-letnie z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi rozpoczęły kolejne wyjazdy na basen. Wyjazdy odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają do początku czerwca. Na gostyńskim basenie ,,Na fali” przedszkolaki mogą rozwijać i doskonalić swoje umiejętności pływackie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Dla niektórych przedszkolaków to kolejne spotkanie z basenem, a dla innych to początki oswajania się z wodą. Wyjazdy na basen w naszym przedszkolu cieszą się ogromnym zainteresowaniem, gdyż obecnie na basen uczęszcza około 90 przedszkolaków.

 

Agnieszka Grobelna

Czytaj więcej

DZIEŃ CHŁOPAKA 2022

30 września, dzieci z Przedszkola Samorządowego w Krobi obchodziły Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta, wszyscy chłopcy zostali odznaczeni medalami "Super Chłopak".

Czytaj więcej

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W tym roku Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypadł w wtorek 20 września 2022r. Dla dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi był to wyjątkowy czas. Już od samego rana wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane, ponieważ przyszły do przedszkola ze swoją ulubioną zabawką.  Każda z grup świętowała ten dzień na swój sposób.

Czytaj więcej

„Czysta gmina”

Dnia 16.09.2022 roku dzieci oraz nauczycielki Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami”  w Krobi brały udział w akcji „Czysta gmina”, której koordynatorem był krobski samorząd.

Czytaj więcej

„Rozpoczęcie roku”

Już 1 września, koniec wakacji - WITAMY WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW w naszym przedszkolu. W tym roku szkolnym wiele nowości: nowa elewacja, pięć nowych nauczycielek i najważniejsze -NOWI PRZEDSZKOLACY!

Czytaj więcej

„UROCZYSTE POŻEGNANIE STARSZAKÓW”

Dnia 21 czerwca 2022r. w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola dla naszych najstarszych przedszkolaków.  W tym dniu z przedszkolem żegnały się dzieci z grup ,,Żabki”, ,,Misie” i 6-latki  z grupy ,,Biedronki”.

Czytaj więcej

,,Wielkanoc w przedszkolu”

Święta Wielkanocne to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. W środę 13 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, które poprzedziła wizyta zajączka. Zwiastunem przygotowań do tego wyjątkowego dnia były wydobywające się z każdej sali lub holu żółte kurczaki, puszyste baranki, wielobarwne pisanki i pięknie brzmiące wielkanocne piosenki śpiewane przez naszych przedszkolaków.

Czytaj więcej

PRZEDSZKOLNA MEDALISTKA TURNIEJÓW WARCABOWYCH

W dniach 12 i 13 maja 2022 r. z upoważnienia Polskiego Związku Warcabowego odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów, których organizatorem był UKS Komorzanka Komorze przy współpracy z Gminą Żerków oraz Wielkopolskim Związkiem Warcabowym.

Czytaj więcej

„WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW U STRAŻAKÓW”

Dnia 29 kwietnia przedszkolacy z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi odwiedzili tutejszą remizę strażacką. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Strażaka nasi milusińscy przygotowali niespodziankę dla strażaków w postaci piosenki i życzeń w formie wierszyka.

Czytaj więcej

„PRZEGLĄD POEZJI DZIECIĘCEJ”

Dnia 6 maja w Przedszkolu Samorządowym,, Pod Świerkami " w Krobi odbył się półfinał konkursu recytatorskiego. W eliminacjach przedszkolnych wzięło udział 63 uczestników. Podczas konkursu zaprezentowane zostały utworu z kanonu literatury dziecięcej J. Brzechwy, J. Tuwima.

Czytaj więcej

„WIZYTA POGOTOWIA RATUNKOWEGO”

Dnia 10 maja w Przedszkolu Samorządowym,, Pod Świerkami" w Krobi zostało zorganizowane spotkanie z ratownikami medycznymi .  Każda z grup miała możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy, przypomnieć sobie najważniejsze numery alarmowe a także zobaczyć co należy zrobić w sytuacji zagrożenia życia.

Czytaj więcej

XVII POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Tegoroczny Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej odbył się 20 maja w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi. Motywem przewodnim XVII edycji konkursu był temat „Razem z Ukrainą”. Zadaniem każdego uczestnika było zaśpiewanie piosenki nawiązującej w jakiś sposób do hasła przewodniego.

Czytaj więcej