„WITAMY WE WRZEŚNIU!”

Z niecierpliwością wszyscy czekaliśmy na rozpoczęcie NOWEGO ROKU PRZEDSZKOLNEGO!
Towarzyszyło nam nie tylko zniecierpliwienie, ale także mnóstwo obaw, jakie będą decyzje rządowe? Czy będziemy wszyscy mogli się spotykać w przedszkolu od 1 września? Każdy dzień przynosił kolejne, nowe decyzje, które w końcu przyniosły właściwe rezultaty, zadowalające może nie w pełni wszystkich do końca. Cieszmy się jednak z tego co uzyskaliśmy. Oby mimo wszystko trwało to jak najdłużej.

Czytaj więcej

„Nasze przedszkole w trakcie zdalnej edukacji”

Koronawirus zatrzymał nas w domach, aż na trzy miesiące. Wszyscy uczyliśmy się radzić sobie w tej nowej sytuacji – my nauczyciele oraz wy Drodzy rodzice i dzieci. Poradziliśmy sobie, choć na pewno nie tak jak byśmy chcieli. Okres, kiedy zamknięte były placówki oświatowe, w tym również nasze przedszkole, był czasem niezwykle trudnym. Ale przedszkolaki nie próżnowały – wykorzystały go bardzo  dobrze.

Czytaj więcej

Karnawał w przedszkolu

24 stycznia był wyjątkowym dniem w przedszkolu. Wszyscy przyszli tego dnia „odmienieni”, każde dziecko przebrało się za ulubioną postać, bohatera, zwierzątko itp. Dni poprzedzające karnawałowy bal we wszystkich grupach były czasem poznawania zwyczajów karnawałowych i przygotowań do balu.

Czytaj więcej

JEŻYKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

13 lutego  „JeżykI” odwiedziły Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krobia. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Czytaj więcej

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W PASOWANIU NA CZYTELNIKA

23 stycznia przedszkolacy z grupy Żabek i Biedronek uczestniczyli w „Pasowaniu na czytelnika” uczniów klasy pierwszej w Krobi. Uroczystość poprzedziła inscenizacja „Nieuważny prosiaczek” w wykonaniu uczniów klasy IIIa pod kierunkiem pani Marii Gembiak. Przedszkolacy ze skupieniem obejrzeli przedstawienie, śledząc poczynania samowolnego prosiaczka.

Czytaj więcej

PRZEDSZKOLACY DLA SENIOREK W ROGOWIE

23 stycznia 2020r. po raz pierwszy w historii Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami”  w Krobi dzieci z grupy „Misiów” wystąpiły z programem, artystycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka w DPS w Rogowie. Przedstawiono tańce, wiersze, piosenki , przepiękne stroje i rekwizyty wzbudziły zachwyt i sprawiły, iż dzieci otrzymały od publiczności gromkie brawa za występy.

Czytaj więcej

BABCI I DZIADKA TO WYJĄTKOWE ŚWIĘTO…

Świadomość tego mają nasi przedszkolacy. Poszczególne grupy pod czujnym okiem nauczycielek 21 stycznia przedstawiły przygotowane programy artystyczne, podczas których dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne czy teatralne.

Czytaj więcej

„POLICJANT TO NAPRAWDĘ NASZ PRZYJACIEL BLISKI….”

Tak zaczyna się jedna z piosenek dziecięcych, będących w repertuarze przedszkolaka. Słowa z niej zaczerpnięte, znalazły urzeczywistnienie w spotkaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego „POD ŚWIERKAMI” w Krobi, w dniu 14 stycznia 2020 roku.   Tego dnia na terenie naszej placówki pojawiło się trzech policjantów WYDZIAŁU PREWENCJI Komendy Powiatowej w Gostyniu.

Czytaj więcej

28 FINAŁ WOŚP

12 stycznia 2020r. już po raz 28 w całej Polsce zagrała Wielka orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Od kilku lat także dzieci z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi grają dla orkiestry.

Czytaj więcej

SPOTKANIA NOWOROCZNE

Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku jest wyjątkowym okresem, który zapada w pamięci na długo, tworzy wyjątkowy klimat a atmosfera jest niepowtarzalna. Jak co roku w tym okresie przedszkolacy zaprosili do sal swoich rodziców, by mieli oni możliwość bliższego poznania się, a także po to by zaprezentować im przygotowane inscenizacje, tańce, wiersze, piosenki związane z tym wyjątkowym okresem.

Czytaj więcej

PRZEDSZKOLACY U ŻŁÓBKA

W radosnym okresie Świąt Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego przedszkolacy z grupy „Słoneczek” i „Niezapominajek” odwiedzili krobski kościół parafialny, by w nim zobaczyc żłóbek i zaśpiewać kolędy małemu Jezusowi oraz obejrzeć  z bliska i zrobić sobie zdjęcie z wielbłądem – atrakcją tegorocznego Orszaku Trzech Króli w naszym mieście.

Czytaj więcej

PYSZNE PIERNICZKI PRZEDSZKOLAKÓW

W okresie przedświątecznym przedszkolacy jak co roku przygotowali pyszne pierniki. Nie tylko własnoręcznie je wykrawali ale po upieczeniu  w przedszkolnej kuchni samodzielnie  lukrowali i dekorowali.

Czytaj więcej

„MISIE” Z WIZYTĄ W CUKIERNI

13 grudnia „Misie” z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi wybrały się na pieszą wycieczkę do Ciastkarni p. Andrzeja Hartunga. Było to możliwe dzięki  pp. Marcie i Piotrowi Hartung, rodzicom Olafa.  Dzięki temu dzieci miały wyśmienitą okazję zobaczyć, jak wyglądają wszystkie pomieszczenia i przyrządy potrzebne do wypieku ciast.

Czytaj więcej

ODWIEDZIŁ NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Wizyta świętego Mikołaja w Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Pięknie przystrojone choinki, blask lampek i  zapach wypiekanych pierniczków sprawił, że  6 grudnia,  wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”.  Dzieci wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”.

Czytaj więcej

ŚWIĘTO GÓRNIKÓW W PRZEDSZKOLU

4 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Górników „Barbórkę”. Dzieci poznały pracę górników miedzy innymi z materiałów, które dostarczył przedszkolakom wujek Lenki, Zosi i Zuzi pracujący na co dzień w przedsiębiorstwie górniczym.

Czytaj więcej

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Wigilia św. Andrzeja,  popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 29 listopada 2019 r., spróbowaliśmy wrócić do tych tradycji.

Czytaj więcej

ZAJĘCIA TAEKWONDO

Jak co roku w pierwszym półroczu odbyły się dla przedszkolaków pokazowe zajęcia  taekwondo -  kickboxing samoobrona. Przedszkolacy świetnie się bawili , jednocześnie dowiedzieli się, że  nie tylko  ruch  jest istotnym elementem sztuk walki.

Czytaj więcej