Pierwsze Kroki w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami'' w Krobi.

W życiu każdego  dziecka pójście do przedszkola jest bardzo ważnym momentem. Jak ułatwić dziecku zaadaptowanie się w nowym dla niego środowisku jakim jest przedszkolna grupa rówieśnicza? To problem przed, którym co roku stają nauczyciele  przedszkola jak i rodzice zaniepokojeni o losy swych pociech stawiających pierwsze kroki  w przedszkolu.

             Pomagając przyszłym przedszkolakom od lat praktykujemy Drzwi Otwarte w naszym przedszkolu.  Przedsięwzięcie to ma charakter otwartej imprezy środowiskowej, na którą zapraszamy wszystkie chętne do poznania naszego przedszkola  dzieci wraz  z rodzicami.

            3 marca w Przedszkolu Samorządowym ,, Pod Świerkami’’ na korytarzach zrobiło się gwarno i tłoczno.  O godzinie 10:00  zapanowała cisza gdy  pierwsze słowa powitania do dzieci i ich rodziców skierowała dyrektor Anna Turczyńska, gorąco witając gości w murach naszego przedszkola. Niespodziankę  dla  przyszłych przedszkolaków przygotowały dzieci 4-5-letnie z grupy  ,, Biedronek"  pod kierunkiem pani Marii Kaczmarek. Tematyka programu artystycznego wprowadziła gości w świat przedszkola.  Dzieci zaprezentowały się w różnych formach artystycznych. Pokaz wokalno - taneczny oraz  barwne stroje grup przykuły uwagę maluchów. Świat muzyki i zabaw taneczno - ruchowych  otworzył dzieciom pan Maciej, który prowadzi  w naszym przedszkolu zajęcia rytmiczne. 

            Podczas wizyty goście mieli możliwość zwiedzić budynek przedszkola  przekonać się o bezpieczeństwie, wygodzie i komforcie jaki zapewniamy naszym dzieciom. W czasie  wspólnych zabaw i pląsów dzieci mogły pobawić się  z rówieśnikami, poznać personel przedszkola, który  w tym dniu wspierał maluchy w integracji z rówieśnikami oraz adaptacji, gdy ich opiekunowie brali udział w zebraniu organizacyjnym. 

            Dyrektor Anna Turczyńska podczas spotkania zapoznała rodziców z  ofertą edukacyjną przedszkola, ramowym rozkładem dnia oraz szczegółowo omówiła  zasady naboru do przedszkola. Rodzice zostali również poinformowani o organizowanych  w miesiącu  maju zajęciach adaptacyjnych, które odbywać się będą w każdy wtorek. Na zakończenie  rodzicom zostały wydane  wnioski do przedszkola oraz ,, List do mamusi i tatusia'', w którym zawarte zostały wskazówki ułatwiające adaptację dziecka w przedszkolu oraz informacje o wyprawce dziecka.

Frekwencja podczas tegorocznych ,,Drzwi Otwartych'' była wysoka. Wizycie  towarzyszyła atmosfera bezpieczeństwa, wspólnej dobrej zabawy oraz pozytywnego nastawienia do przedszkola.

Mamy nadzieję, że dla każdego  z  naszych gości - dzieci, rodziców i rodzeństwa - był to mile spędzony czas.