PRZEDSZKOLACY Z WIZYTĄ W GOSPODARSTWIE

Dzieci z grupy ,,Słoneczka” skorzystały z zaproszenia taty Franka i wybrały się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa rolnego. Pan Przemysław Przybylski przygotował dla przedszkolaków wiele niespodzianek. Oprowadził je po całym gospodarstwie prezentując zgromadzony bogaty park maszynowy. Dzieci nie tylko dowiedziały się, jak nazywają się i do czego służą poszczególne maszyny, ale również ,,wsiadały” z pomocą p. Przemka do jednego z ciągników – ogromnego John Deera.

Ogromnym zaskoczeniem dla przedszkolaków była możliwość karmienia sianem młodych byczków oraz spotkanie z malutkimi dopiero co urodzonymi prosiaczkami. Poza tym zobaczyły także różne gatunki zbóż. Wielką i jakże miłą niespodzianką był dla dzieci poczęstunek w plenerze. Zanim jednak skosztowały przepysznego placka i soku z czarnego bzu, jak przystało na ,,prawdziwych rolników” zdezynfekowały swoje ręce wodą z mydłem. A na koniec otrzymały jeszcze prezenty niespodzianki – odblaski, długopisy i wiatraczki…

        Taki sposób zdobywania wiedzy i poznawania otaczającego świata przemawia do dziecięcej wyobraźni o wiele bardziej niż najpiękniejsze zajęcie w przedszkolu. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wspaniały kontakt i współpraca z rodzicami przedszkolaków. Dzięki temu ,,Słoneczka” w Dniu Przedszkolaka zwiedziły Urząd Pocztowy na zaproszenie rodziców Florentynki pp. Elżbiety i Romana Karolczak, mają cykliczne zajęcia gimnastyczne z mamą Szymona p. Magdaleną Wróbel, piekły pierniki z mamą Borysa p. Kamilą Jędryczkowską oraz poznały pracę strażaka i zasady udzielania pierwszej pomocy dzięki tacie Marysi p. Adamowi Sarbinowskiemu. Dziękujemy i prosimy o więcej.