Tytuł dla przedszkola ,,Przedszkole małych odkrywców”

Miło nam poinformować, że Przedszkole Samorządowe ,,Pod Świerkami” w Krobi zdobyło certyfikat pod tytułem: ,,PRZEDSZKOLE MAŁYCH ODKRYWCÓW”, w związku z udziałem w konkursie pod takim samym tytułem. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci oraz rozwijanie ich uzdolnień. Dzieci wykonywały zadania przewidziane regulaminem konkursu biorąc liczny udział w konkursie plastycznym: „Dziecko w świecie przyrody”.

Wykonały przepiękne prace konkursowe różnymi technikami. Następnie przedszkolacy uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej. Dzięki tym zajęciom dzieci dokształciły swoją wiedzę w zakresie zasad prawidłowej segregacji śmieci, sposobów na ograniczanie ilości powstających odpadów komunalnych i ich wpływu na środowisko. Każde zadanie konkursowe było przedstawione na gazetce w holu przedszkola. Gazetka zmieniała się cykliczne, informując  rodziców o ciekawostkach ekologicznych. Jednym z zadań, w którym wszyscy wzięli udział była: akcja sprzątania świata. Przedszkolaki rozpoczęły akcję od rozmowy na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji i wraz z nauczycielkami zaopatrzone w worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki wyruszyły w teren wokół budynku przedszkola.

W trakcie konkursu stworzono wystawę zgodną z ideą upcyklingu, którego idealną propozycją było rozwijanie u dzieci kreatywności, wyobraźni, twórczości. Dzieci wykonały z plastiku, papieru, folii, korków od butelek i różnego rodzaju pojemników nowe przedmioty i zabawki przydatne do użytku. W ramach konkursu odbywały się również rodzinne zajęcia przyrodnicze zorganizowane w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi .

Uczestnictwo w konkursie wyzwoliło u dzieci ogromną radość, wzbogaciło w każdym dziecku  świadomość ekologiczną oraz wpłynęło na rozwój uzdolnień.