„DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”

"Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 września zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka

wszyscy świętują DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!"

 

20 września to  dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce.

Już mija 10 lat gdy Sejm przyjął uchwałę, ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, przyczyniając się bezpośrednio do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W tym roku święto naszych wychowanków przypadło w niedzielę, dlatego Rada Pedagogiczna zadecydowała o zmianie terminu jego obchodów i wybrała datę 21 września.

Tak więc, dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu już od samego ranka wprowadzał naszych milusińskich w świąteczny nastrój. Kolorowe dekoracje wskazywały na wagę jedynej w swoim rodzaju uroczystości. Cały dzień towarzyszyło przedszkolakom wiele zabaw, tańców i konkursów, dzięki którym dzień mijał szybko w atmosferze radości i zadowolenia. Szkoda, że nie mieliśmy możliwości spędzania świątecznego czasu wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami. Ale mimo wszystko, każdy znalazł sposobność do świętowania w swojej grupie.

Radość, śmiech, głośny doping świadczyły o wspaniałej zabawie, która towarzyszyła przedszkolakom do popołudnia, kiedy z kolorowymi balonami z uśmiechem i zadowoleniem na twarzy wracali do swoich rodzinnych domów.

 

Jeszcze raz…

WSZYSTKIEGO NAJ... NAJ... NAJLEPSZEGO!