„NASZ PAPIEŻ JAN PAWEŁ II”

W tym roku mija 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Mimo upływu lat Papież Polak jest nam wciąż bardzo bliski. Piątek, 16. października 2020 był zatem bardzo szczególnym dniem w naszym przedszkolu, ponieważ dzieci również obchodziły to jubileuszowe wydarzenie. Panie przygotowały dla nich różne materiały w postaci ilustracji, książek oraz filmów, przedstawiając im w ten sposób chociażby namiastkę ciekawostek o życiu i dokonaniach Karola Wojtyły. Chciały przekazać dzieciom wiedzę na temat Naszego Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II.

Żeby upamiętnić tą wyjątkową rocznicę starsze dzieci wzięły udział także w konkursie plastycznym pt. „Mój Papież Jan Paweł II”, a pozostałe przedszkolaki miały okazję zobaczyć wystawę konkursowych prac. W każdej z grup przedszkolnych tego dnia rozniosła się melodia „Barki”, a oprócz tego dzieci oglądały filmy z udziałem papieża, uczyły się piosenki oraz wykonywały prace plastyczne z ilustracją Karola Wojtyły. Przedszkolaki odwiedziły również miejscowy pomnik Jana Pawła II, zapalając przy nim znicz. To był bardzo szczególny i ważny dzień w naszym przedszkolu.