„DZIEŃ KOLORÓW JESIENI”

W piątek 30 października 2020 roku w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi odbył się „Dzień kolorów jesieni”. Każdej z dziewięciu grup przypisano jeden jesienny kolor. Grupie „Biedronek” – czerwony, „Misiów” – zielony, „Wiewiórek” i „Żabek” – pomarańczowy, „Jeżyków” – brązowy, „Słoneczek” – fioletowy, „Niezapominajek” – niebieski, „Krasnoludków” i „Pszczółek” – żółty.

Cały dzień przebiegał pod tym hasłem. Sale zostały przyozdobione w różnego rodzaju dekoracje na ścianach i suficie. Dzieci każdej z grup miały za zadanie przyjść ubrane zgodnie z kolorem, który obowiązywał w danej grupie. Panie nauczycielki także dopisały pod kolor swoim strojem. Dzieci podczas zajęć wykonywały różne prace plastyczne, związane z jesiennym kolorem w swojej sali. Bawiły się w zabawy, w których występowały jesienne kolory, a także śpiewały piosenki. Na głowach dzieci zawisły kolorowe przepaski, każda w odpowiednim kolorze. Panie kucharki również spisały się na medal! Na obiad przygotowały kluski w specjalnie dobranych kolorach, a na podwieczorek bitą śmietanę zabarwioną na kolory jesieni.

Cały dzień przebiegł bardzo wesoło i pomyślnie, ale i też bardzo szybko, gdyż wiadomo, że to co dobre, szybko się kończy.