„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

25 listopada to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, święto to, jest już coraz bardziej rozpowszechnione na całym świecie. Data nie jest wcale przypadkowa, właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki, a wszystko za sprawą prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosevelta…

A jak obchodzimy to wyjątkowe święto u nas w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi? Co roku ten nadzwyczajny dzień dzieci świętowały przynosząc do przedszkola swoje pluszowe misie - przyjaciela od wszelakich smutków. W tym roku w tym wyjątkowym dniu, dzieci nie mogły przynieść do przedszkola swojego pluszowego misia. Panująca pandemia i procedury bezpieczeństwa nie pozwoliły cieszyć się tym dniem jak należy.

Co nie znaczy, że ten dzień odszedł w niepamięć. Dla każdej grupy czekała jakaś niespodzianka. Wszystkie panie nauczycielki sprawiły, że ten dzień był nadzwyczajny. Dzieci w grupach poznały historię powstania tego wspaniałego święta, była „burza mózgów” na temat, jakie znają misie z bajek. Oczywiście padały różne odpowiedzi: Miś Uszatek, Miś Koralgol, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Gumisie i inne.. Dzieciom znana jest postać misia w różnych bajkach, które oglądają.

Każda z grup: Krasnoludki, Pszczółki, Niezapominajki, Słoneczka, Jeżyki, Wiewiórki, Misie, Biedronki oraz Żabki zaśpiewała piosenkę o misiach, np. „Był sobie miś”, „Jedna łapka, druga łapka”. Aby uczcić ten dzień, dzieci zatańczyły przeróżne tańce na cześć wszystkich misiów, wykonały przepiękne prace plastyczne, nie obyło się także bez zabaw w mące. Niektóre grupy załapały się na zdjęcia do fotobudki, gdzie frajdy było co nie miara. Pluszowych misiów nie można było przynieść, ale w kilku grupach dzieci przedstawiły swoje przytulanki za pomocą zdjęć nadesłanych przez rodziców, chociaż w ten sposób mogli przestawić i opowiedzieć o swoim misiu kolegom i koleżankom.

Czy to koniec atrakcji w tym dniu? Oj nie… Bardzo dużo się u nas działo, odwiedził nas pewien wyjątkowy gość. A któż to taki? Gościem naszego przedszkola był Kubuś Puchatek, który odwiedził każdą grupę przedszkolną. Gość sprawił, że Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu stał się szczególny i mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają go na długie lata.

Na zakończenie tego zjawiskowego i radosnego dnia, każda z pań przygotowała dzieciom miły upominek: medale z misiem, opaski w kształcie misia, dyplomiki, naklejki i wiele innych ciekawych rzeczy. Nikt nie opuszczał przedszkola smutny, uśmiech był na każdej twarzy,  u dzieci i dorosłych.