„MIKOŁAJKI”

Dnia 4 grudnia 2020 Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” obchodziło MIKOŁAJKI. Ten dzień był pełen wrażeń i niespodzianek. Już od samego rana w drzwiach sal czekały na przedszkolaków rozpromienione i uśmiechnięte Panie w przebraniach Śnieżynek, Elfów i Mikołajek. Rodzice również przygotowali dzieci na ten dzień – ubranka w kolorze czerwonym i świąteczne atrybuty w towarzystwie choinki i zimowych dekoracji sal wprowadzały w grupach bardzo świąteczny klimat.

Przez cały dzień w naszym przedszkolu rozchodziła się muzyka kolęd, pastorałek i świątecznych dziecięcych piosenek. Nie zabrakło również pląsów, zabaw, gier, podróży do tanecznych krain i konkursów. Dopisała nam również zimowa aura tego dnia, a więc nie mogło też zabraknąć „bitwy” na śnieżki.

Ale czy może być coś bardziej ekscytującego niż spotkanie z najprawdziwszym Mikołajem? W oczach dzieci chyba nie… To właśnie w mikołajkowy dzień nie mogło zabraknąć długo wyczekiwanego gościa jakim jest Święty Mikołaj. Niedowierzanie, zaskoczenie, szczęście a zarazem niepewność i zawstydzenie to emocje, które towarzyszyły dzieciom w momencie ujrzenia Mikołaja tuż za oknem swojej sali. Niestety jego tegoroczna wizyta była inna niż co roku, ponieważ z racji panującej pandemii koronawirusa nie było możliwe bezpośrednie spotkanie z nim, przez co dzieci nie miały możliwości zatańczenia i zaśpiewania dla niego przygotowanych wystąpień. Ale mimo to jego obecność za oknem była bardzo miłą niespodzianką dla dzieci, zwłaszcza, że na swoim ramieniu miał przewieszony tajemniczy wór pełen prezentów. Nasi przedszkolacy to bardzo grzeczne dzieci, dlatego w szatni, tuż obok ich bucików czekały na nich upominki pozostawione przez naszego gościa.

Uśmiech każdego dziecka opuszczającego tego dnia przedszkole, utwierdził nas w przekonaniu, że ten dzień można zaliczyć do bardzo udanych.

Święty Mikołaju – z ogromną radością spotkamy się z Tobą ponownie za rok! Do zobaczenia!